تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبیآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی

 برآورند غلامان درخت از بـیـخ


 

 


 


آفتاب: رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به امتناع محمود احمدی‌نژاد از ابلاغ قوانین مصوب مجلس به دستگاه‌ها و ابلاغ این قوانین توسط رئیس مجلس به روزنامه رسمی، تصریح كرد: البته طبیعی است كه مجلس نمی‌تواند در برابر این رفتار قانون‌گریزانه و سركشانه نسبت به قانون بی‌تفاوت بماند و قاعدتاً به تدریج ناچار به مرحله‌ای می‌رسد كه از اختیارات قانونی خود برای مقابله با این رفتار قانون‌شكنانه‌ دولت استفاده كند.

احمد توكلی در گفت‌و گو با خانه ملت، با اشاره به این بیت شعر "اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی برآورند غلامان درخت از بیخ"، گفت: طبیعی است وقتی رئیس‌جمهور كه مجری قانون اساسی است و به اجرای آن قسم خورده است از اجرای قانون سرپیچی می‌كند آموزش بسیار بدی برای مردم دارد و از آن بدتر این است كه رابطه‌ دو قوه را تیره‌و تاریک می‌كنند و كشور را كه علی‌الاصول باید با همكاری و همیاری قوای سه‌گانه اداره شود دچار ضرر و آسیب می‌كند.

نماینده تهران در مجلس اقدام رئیس مجلس برای ابلاغ مستقیم قوانین به روزنامه‌ رسمی و كمک به اجرایی شدن آن را مبتنی‌بر قانونی دانست كه این كار را برای رئیس مجلس برای معطل نماندن قانون الزامی می‌كند.

این نماینده اصول‌گرای مجلس با اشاره به اینكه طبق قانون، رئیس‌جمهوری موظف است بعد از ارسال یک قانون توسط رئیس مجلس ظرف 5 روز آن را امضاء كرده و برای اجرا ابلاغ كند گفت: همزمان با طی این روند، روزنامه‌ رسمی نیز باید این قانون را چاپ كرده و بعد از گذشت 15 روز، قانون باید اجرایی ‌شود اما متاسفانه در دولت نهم و دهم پیش آمده است كه رئیس‌جمهور به این وظیفه‌ مصرح قانونی خود عمل نمی‌كند و استدلال‌های نادرستی می‌آورند كه قانون را نمی‌پسندند و یا اجرای آن مشكل است و یا به ضرر ملت آن را قلمداد می‌كنند.

توكلی با یادآوری اینكه در این‌گونه موارد، طبق قانونی كه مجالس گذشته تصویب كرده‌اند رئیس مجلس برای آنكه قوه‌ مقننه از اعمال اراده‌ مردم محروم نشود، باید خود راساً نامه نوشته و قانون را به روزنامه رسمی ارسال كند، در پایان افزود: از آنجا كه این موارد اخیراً مكرر پیش آمده و رییس جمهور از انجام وظیفه‌ای كه قانون اساسی برای آن حكم كرده است و ایشان هم به اجرای آن قسم خورده، استنكاف می‌كند طبیعتاً موارد استفاده از قانونی كه رئیس مجلس را ملزم به انجام وظیفه می‌كند، زیاد شده است.


نشانی مطلب: http://aftabnews.ir/vdcaymn6u49nw61.k5k4.html

1389/05/18

 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :