http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - تظلم به مراجع وَ علماآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی
 

 

 تظلم به مراجع وَ علما

 


 

 

 

 


آفتاب: مهدی کروبی و میرحسین موسوی در نامه‌ای مشترک به آیات عظام و مراجع تقلید از آنان خواستند تا برای حفظ آبروی اسلام و روحانیت وارد صحنه شده و با افرادی که در لباس روحانیت به‌صورت آشکار و بی‌پروا قصد خدشه‌دار نمودن چهره اسلام و روحانیت را دارند برخورد کنند.

در بخشی از این نامه که با هدف توضیح خواستن از آیت‌الله جنتی در خصوص اظهاراتش مبنی‌بر ارسال پول از سوی آمریکا و عربستان به افرادی در ایران برای منقرض کردن نظام، تنظیم گردیده، آمده است: سنت حسنه مردم این دیار بر آن بوده است که هرگاه عِرض، آبرو، ناموس، جان و مال خود را در خطر والیان جور پیشه و ستمگر می‌دیدند و از اعاظم و متولیان اصلی قدرت امید می‌بریدند به آستانه و درگاه مراجع تقلید و صاحبان دیانت و حکمت رو کرده و عرض تظلم و دادخواهی به پیشگاه آنها می‌بردند، چه نیکو سنتی و چه پر ثمر سیرتی بوده است. چه پاسخ‌‌های مناسب که شنیدند و چه دردهایی که به درمان رسیدند.
نیازی به ارائه مستند تاریخی نیست چه اینکه تاریخ ما، به‌خصوص در چند سده‌های اخیر با ظهور استعمار صنعتی، شاهد و ناظر بروز و ظهور عالمان روشن‌ضمیر در کنار مردم خوب و شریف بوده‌ایم که با قامت راست و استوار در برابر استعمار و استثمار با تحمل عذاب و شکنجه و تهمت و افترا، ایستادند و جان باختند و سر انداختند و شرف و حیثیت این ملت را مردانه پاس داشتند.

آیات عظام میرزای شیرازی در نهضت تنباکو، آخوند خراسانی و نائینی، مازندارنی، بهبهانی و طباطبائی در نهضت مشروطه، و مدرس و مبارز نستوه میرزای جنگلی در مبارزه با استبداد، کاشانی و نیروهای مذهبی و ملی در نهضت ملی شدن صنعت نفت و نهایتاً رهبری بی‌بدیل و تاریخی امام خمینی در انقلاب اسلامی همراه با سایر علما و اقشار مختلف ایران عزیز با گرایشات متفاوت.

اکنون با عملکرد ناشیانه ساده‌دلان به ظاهر با ایمان و احتمالاً هدایت شده توسط آگاهان بی‌ایمان، بیم آن می‌رود که این سابقه درخشان و امید آفرین، این ثروت عظیم معنوی ملت به محاق کشیده شود و چهره نورانی روحانیت در جامعه جهانی و در میان نسل جوان کنونی و آینده، کدر و ناخوشایند جلوه نماید.

همانطور که مسبوق هستید، ما به علت همراهی و هم‌نوائی با مردم ایران در نهایت آرامش و سازش پس از انتخابات ... ۱۳۸۸ که در جستجوی رأی ... ، مورد چه هجمه‌ها، یورش‌ها، افتراها، تهمت‌ها و ناسزا‌ها که قرار نگرفتیم.

آنچه خواستند و توانستند از منابر تریبون های عمومی بدون امکان اجازه هرگونه دفاعی به ما نسبت دادند و همزمان بر مسند مدعی‌العموم، قاضی و مجری احکام نشستند ... .

از فجایع غم‌انگیز زندان کهریزک گرفته تا... تخریب دانشگاه‌ها و ضرب‌و شتم دانشجویان، حمله به بیوت مراجع و هتک حرمت به بیت امام، بستن روزنامه‌ها، ... منکوب کردن بهترین فرزندان ملت و انقلاب و مطرود و منزوی کردن لایق‌ترین مدیران ... .
در نتیجه به خطر انداختن انسجام ملی و تیز کردن دندان طمع خارجی ... و زیرپا گذاشتن قوانین مصوب مجلس.

بارزترین نمونه
این اظهارات اخیر امام جمعه موقت تهران آیت‌الله جنتی در مسجد جمکران در مورد اخذ یک میلیارد دلار از منابع خارجی توسط ما معترضین است که ایشان مدعی شدند ”من سندی را به‌دست آوردم که آمریکائی‌ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشورهای منطقه هستند به سران فتنه دادند و همین سعودی‌ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می‌کردند، گفتند اگر توانستید نظام را منقرض کنید تا 50میلیارد دلار دیگر هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد”. ...

چه بی‌رحمانه ...با آبروی بندگان خدا بازی، پناه بر خدا ... در مقابل؛ دست دادخواهی ما کوتاه است و خرمای عدالت.... لذا بر سبیل گذشتگان برای دفاع از حریم روحانیت و اسلام با شما سخن می‌گوییم.

آخر این چه ادعا است، کدام دلیل و سند، مستند این بیان است؟!...

ما را پروای آن نیست که چنین آماج ضربات ...بی‌امان قرار گیریم؛ تاریخ این دیار ستم‌کشیده مملو است از این... از قائم مقام تا امیرکبیر که طغیان‌گرشان گفتند! از سید جمال‌الدین اسدآبادی که وابسته‌اش خواندند تا ثقه‌الاسلام تبریزی که بر چوبه دار تزاری‌اش بوسه میزدند، مدرس و نیروهای مذهبی که انگلیسی‌اش دانستند و خمینی که ارتجاع سیاه قلمدادش کردند و صدها عزیزان دیگر از این نوع هجمه‌ها و افتراها در امان نبودند. آنان هدف و آماج خشم بیگانگان و دین‌ستیزان قرار می‌گرفتند، اما ما را عذاب و درد بیشتر از آن است که آماج ...هستیم!

حکایت حلاج است در واقعه چوبه‌دار؛ که با اصابت هر سنگی بر بدنش تبسم‌کنان لاحول می‌گفت اما از پرتاب گِلی از جانب شیخ شبلی به آه و ناله درآمد؛ گفتند از آن همه سنگ نیازردی و از این کلوخ چنین غمگینی؟ گفت آنها نمی‌دانند و ...

علی‌ایحال ما از شما مراجع عالی‌قدر و علمای بزرگ و مدرسین گرانقدر حوزه‌های علمیه می‌خواهیم برای حفظ آبروی روحانیت و اسلام از ایشان بخواهید سند و مدرک خود را ارائه کند و یا منبعش را برملا نماید تا مردم این محرمان اصلی انقلاب و کشور در جریان واقعیت و یا افترا ...قرار گیرند.

و من الله التوفیق الامر الیکم و السلام علیکم و رحمة الله و برکاتة
 

   

لینک مطلب : http://www.aftabnews.ir/vdch6knzv23nvqd.tft2.html 
 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :