http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - کسی ما را تحویل نمی گیردآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 شهریور 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 کسی ما را تحویل نمی گیرد
 

 

 

 

دردل های یک جوان نخبه مازندرانی،دانشجوی ممتاز دکترا ونفر اول دانشجویان نمونه کشوری:به امام جمعه شهرم مراجعه کردم و از بی احترامی ها وندیده شدن های چندساله گفتم.وی فقط اظهار تاسف کرد! فرماندار نور به من گفت مشکل تو به بنده ارتباطی ندارد و شهردار را نیز نتوانستم ملاقات کنم!(استاندار و مسئولان استان بخوانند)
مازندنومه:صبح روز شنبه سیزدهم شهریورماه،به طور اتفاقی با علیرضا رضایی،جوان نخبه و دانشجوی نمونه کشوری مقطع دکترای برق که اهل شهرستان نور است،آشنا شدیم.

می دانستیم که هنر و دانش و تولید علم در این استان و کشور هیچ گاه اولویت مسئولان نبوده و اگر هم زمانی دانش ارج داشته و دانشمند بر صدر نشسته ، ابتکار و اهتمام فردی تعدادی انگشت شمار از مدیران بوده است ودیگر هیچ!


علیرضا رضایی شاهدی نیست که از غیب رسیده باشد،دور وبر ما پر است از نخبگانی که به دیده نمی آیند و کسی به فکر تجلیل ماندگار از آنان و رفع مشکلات شان نیست.


"من از دوران ابتدایی دانش آموز نمونه و نفر اول شهرستان نور بودم."

این جمله آغازین دردل های جوان نخبه مازندرانی ست.او سپس ادامه می دهد:"در دوران ابتدایی،در حالی که تابستان ها کار می کردم،توانستم از اول تا پنجم ابتدایی دانش آموز نمونه شهرستان بشوم."


این دانشجوی نمونه کشوری یک برادر نخبه بزرگ تر از خود هم دارد که از قضا او در سال 69 مدال طلای المپیاد فیزیک را به دست آورد.آن روز مراسم باشکوهی در شهر نور گرفتند و عکس های یدالله رضایی را به در و دیوار چسباندند.برخی بستگان این خانواده که آن عکس ها را دیده بودند به تصور درگذشت این جوان به خانه آن ها آمده بودند و...


5 سال گذشت.موفقیت برادر انگیزه تلاش بیشتر علیرضا شد.تا این که: " توانستم به عنوان دومین نوری مدال المپیاد ریاضی را بگیرم.در شهر ما تنها دو نفر تا کنون توانسته اند مدال المپیاد بگیرند؛من وبرادرم."

علیرضا بعد از موفقیت در المپیاد،منتظر مراسم استقبال و حضور مردم ومسئولان شهر واستانش بود، اما دریغ از ذره ای احترام و تجلیل!

"فقط در مدرسه مان مراسم کوچکی ترتیب دادند و پارچه ای را نصب کردند و مدیرمان از من تشکر کرد!"-این را دانشجوی نمونه کشوری می گوید.


"در سال تحصیلی 73-72 که نفر اول استان شدم یک تقدیرنامه برایم ارسال شد به همراه یک عدد ساعت زنگی هزار تومانی که البته تقدیرنامه کپی بود و اصل هم نبود!"

جوان نخبه نوری که سال تحصیلی بعد هم نفر اول استان وچهارم کشور شد فقط یک لوح تقدیر از یکی از مسئولان آموزش و پرورش استان گرفت که امضا هم نداشت!


رضایی وارد سال سوم دبیرستان شد.قرار شد برای شرکت در امتحان المپیاد به یزد بروند.آموزش وپرورش مینی بوس فرسوده ای را در اختیار نمایندگان جوان وفرهیخته استان قرار می دهد که بخاری نداشت و در سرمای جانسوز جاده هراز دانش آموزان بیچاره از سرما به خود لرزیدند ودم نزدند! پرواز های یزد هم آن شب به خاطر برودت هوا وشرایط نامساعد جوی کنسل شد.

"خسته و مانده ما را شب هنگام با اتوبوس به یزد بردند تا فردا در آزمون شرکت کنیم.المپیاد با اعمال شاقه!"


آن سال هم فقط یک لوح تقدیر خشک و خالی و یک جلد کتاب جایزه نفرات برتر استان ما بود:"باور کنید آن کتابی هم که به ما دادند به درد نمی خورد و من هنوز آن را نخوانده ام!"


علیرضا رضایی انگیزه اش را از دست نداد و ادامه داد.در دوره پیش دانشگاهی نفر دوم استان وهفتم کشوری شد.آن سال هم نه از پارچه ی تبریک خبری بود و نه از هدیه و تشکری:"شاید اگر ورزشکار بودم وضعم خیلی بهتر از حالا بود!"


سال 76 علیرضا با رتبه هشتم در کنکور سراسری پذیرفته می شود؛برق دانشگاه شریف.


او آن جا دوره کامل موسیقی وسولفژ و آواز را هم طی کرد و به علمش،هنر را نیز آمیخته کرد.


"می خواستم در کلاس زبان اسم بنویسم ،اما پول نداشتم.مجبور شدم جای بعضی از بچه های دانشگاه آزاد سرجلسه آزمون آن ها بروم و امتحان بدهم تا پولی پس انداز کنم!"


پروژه لیسانس رضایی طرح بیو راکتور بود که در دوره تحریم صددرصد به درد کشور می خورد.این طرح و اختراعش به ثبت هم رسید.

"طرح من هم جنبه های نرم افزاری داشت،هم سخت افزاری؛در دانشگاه هم به عنوان طرح برتر شناخته شد و کلی به به وچه چه شنیدم،اما جایزه را به کسی دیگر دادند!"

علیرضا که لیسانسش را با معدل عالی دریافت کرد،به سربازی رفت.تصور می کنید دانشجوی نخبه ومخترع دانشگاه شریف را به کجا اعزام کردند؟!یکی از مراکز تحقیقاتی و علمی پایتخت یا...

"ما چهار دانشجوی نمونه دانشگاه شریف بودیم؛برای خدمت سربازی یکی از ما را فرستادند خاش،دومی را به بوشهر و سومین نفر را به بندرعباس!سهم من هم جزیره خارک شد!"

متاسفانه به جای بهره گیری از استعداد و توانایی های این جوان نخبه،او را برای خدمت زیر پرچم "تبعید"می کنند به خارک!
"من 6 ماه خارک بودم تا این که کارشناسی ارشد قبول شدم.در این مدت یک دستگاه تایپ قدیمی به من داده بودند تا نامه تایپ کنم!"

تا یادمان نرفته بگوییم که برادر نخبه علیرضا هم که اولین المپیادی شهر نور است،در نهایت پزشکی خواند.او هم برای سربازی به جزیره ابوموسی اعزام شد.جایی که با کشتی باید 9 ساعت بروی تا برسی به بندرعباس!

بگذریم...علیرضا رضایی،مقطع فوق لیسانس در دانشگاه امیرکبیر پذیرفته می شود.آن جا او ربات خانگی می سازد و طبق معمول با بی اعتنایی روبه رو می شود.

او دکترا هم در دانشگاه امیرکبیر پذیرفته می شود و شروع به تدریس در دانشگاه های مختلف می کند،از پیام نور گرفته تا آزاد و علمی-کاربردی و غیرانتفاعی و...

"در مقطع دکترا پژوهش را جدی تر دنبال کردم.تا کنون 15 مقاله علمی ارایه داده ام و16 مقاله ام در ژورنال های مختلف به چاپ رسیده است.6 مقاله هم در آی.اس. آ انتشار داده ام."

علیرضا در همه جنبه ها توانا و نخبه است.از برتری های پژوهشی او که بگذریم در اختراع هم نمونه است."من برای کامل شدن رزومه کاری و کسب امتیازات دانشگاه باید اختراع هم انجام می دادم.فوری اقدام کردم و در عرض یک روز چهار اختراع به ثبت رساندم!"

منتخب المپیاد ریاضی ایران در سال 74،منتخب المپیاد فیزیک ایران در سال 75،نفر هشتم کنکور سراسری در سال 76 و منتخب جایزه بزرگ اشلوم برگر در سال80 به این جای حرف هایش که رسید کیفش را باز کرد وتاریخ ثبت اختراعاتش را به ما نشان داد. باور کردنی نبود!او در یک روز چهار اختراع را به نامش ثبت کرده بود:سیستم دزدگیر اتومبیل بر پایه جی.اس.ام،بیو راکتور فرمانتور برای سلاح های میکربی،کنترل هوشمند ساختمان و دستگاه سنجش تمرکز دست دستگاه تایپ.

"من بیشترین امتیاز را در بین دانشجویان کسب کردم وشدم دانشجوی نمونه کشوری مقطع دکترای برق-الکترونیک،بعد قرار شد از ما تجلیل کنند.هدیه هم سفر زیارتی خانه خدا بود."


علیرضا رضایی دوباره به کیفش مراجعه کرد و تقدیرنامه ای که از رییس جمهوری گرفته را به ما نشان داد.امضای محمود احمدی نژاد پای ورقه بود.

"وزارت علوم به ما گفت:اعتبار برای فرستادن شما به حج نداریم.ما به دکتر احمدی نژاد نامه نوشتیم.ایشان هم دستور دادند تا وزارت علوم ما را هر چه سریع تر به سفر خانه خدا بفرستد."


اما این جا هم حق به حق دار نرسید.در حالی که از برخی فوتبالیست ها و ورزشکاران بعد از هر مقامی تجلیل های آن چنانی می شود،وزارت علوم حتی جایزه اعلام شده ی خودش را نیز به نفر اول علمی کشور ونخبه کشوری اهدا نکرد و به دستورهای بعدی رییس جمهوری هم وقعی ننهاد!


"از فروردین امسال که من دانشجوی نمونه کشور شده ام تا کنون حتی یک مسئول کشوری واستانی به سراغ من نیامده است.فقط مجریان چند برنامه رادیویی وتلویزیونی با من گفت وگو کرده اند!"


دانشجوی ممتاز دکترای برق ( با معدل بالای 19) ودانشجوی نمونه کشور در دوره هجدهم و عضو انجمن مخترعان کشور و مولف 13 جلد کتاب علمی ودانشگاهی و...آه سردی می کشد ومی گوید:"به امام جمعه شهرم مراجعه کردم و از بی احترامی ها وندیده شدن های چندساله گفتم.وی فقط اظهار تاسف کرد! فرماندار نور به من گفت مشکل تو به بنده ارتباطی ندارد و شهردار را نیز نتوانستم ملاقات کنم!"


رضایی سپس از ملاقات خود با احمدناطق نوری-دبیرمجمع نمایندگان استان می گوید:"در شب 21 رمضان امسال در آرامگاه با آقای ناطق نوری مواجه شدم.به من گفت:به به!بچه تو چقدر بزرگ شدی!تعجب کردم!ناطق که تا حالا مرا ندیده ونمی شناسد! با او که همکلام شدم متوجه شدم مرا با کسی دیگر اشتباه گرفته!"


دردل های این نخبه کشور واستان تمامی ندارد:"تا کنون به هیچ مراسم تجلیل استانی دعوت نشده ام ونمی دانم اگر من نخبه نیستم پس چه کسی نخبه است؟! من نه نخبه درجه یک کشوری محسوب می شوم(چون دانشجوی نمونه کشوری شده ام)،نه نخبه درجه دو شده ام(چون مدال المپیاد دارم)و نه نخبه درجه سه به حساب آمده ام(چون اختراع ثبت شده دارم)،ما اصلا" در شمار و عدد وحساب نیستیم."


دوساعت با علیرضا رضایی هم صحبت بودم.به خودم گفتم اگر او ایرانی نبود و در یکی از کشورهای توسعه یافته زندگی می کرد،اوضاعش این گونه بود؟راستی علیرضا دعوت نامه هم دارد.اگر این مغز ایرانی روزی تصمیم به خروج از کشور بگیرد،مقصر چه کسی است؟!

----------------

رزومه علیرضا رضایی


مشخصات فردی:
نام و نام خانوادگی: علیرضا رضائی سال تولد: 24/6/1358 محل صدور: نور وضعیت تاهل:متاهل
وضعیت نظام وظیفه: معاف تحصیلی محل سكونت: تهران تلفن تماس:02616101498- 09126784438
شماره ملی:7-966570-222 شماره بیمه تامین اجتماعی:5-38467895
پست الكترونیك: arrezaee@yahoo.com
آدرس منزل: کیلومتر 24 جاده مخصوص تهران-کرج، شهر گرمدره،امیرآباد-بلوار امیرکبیر،کوچه دوم(شهید عزیزپور) پلاک 25 طبقه سوم شرقی کد پستی:3164938543
تحصیلات:
• لیسانس مهندسی برق(كنترل) دانشگاه صنعتی شریف
• فوق لیسانس مهندسی برق(الكترونیك)دانشگاه صنعتی امیركبیر
• دانشجوی دكتری مهندسی برق(الكترونیك)دانشگاه صنعتی امیركبیر
• مدرك FCE 6 از موسسه زبان شكوه
• آشنا با زبان فرانسوی

افتخارات علمی:
• نفر اول مسابقات علمی استان مازندران
• نفر چهارم مسابقات علمی كشور
• منتخب المپیاد ریاضی ایران در سال 1374 و منتخب المپیاد فیزیک ایران در سال 1375
• نفر هشتم كنكور سراسری
• منتخب جایزه بزرگ اشلوم برگر به عنوان بهترین پروژه لیسانس دانشگاه صنعتی شریف در سال 1380 و ثبت آن به عنوان اختراع
• دانشجوی ممتاز دكتری( معدل18 . 19)
• نفر اول دانشجویان نمونه کشور (هجدهمین دوره، سال1388 مقطع دکتری)شرکت در مصاحبه های رادیویی و تلویزیونی :
• مصاحبه تلفنی درباره گرفتن جایزه از رییس جمهور با رادیو البرز کرج 25/2/89 پخش ویژه
• مصاحبه درباره بیوگرافی خودم رادیو معارف 26/2/89 برنامه سرلوحه
• توضیح حضوری درباره اختراع سیستم کنترل هوشمند ساختمان در برنامه زنده پلاسمای رادیو جوان 17/3/89
• توضیح حضوری درباره اختراع سیستم کنترل هوشمند و اختراعات دیگر در در برنامه زنده قاصدک رادیو صدای آشنا برای هموطنان در قاره اقیانوسیه89/3/19
• مصاحبه حضوری درباره بیوگرافی خودم و کسب افتخار دانشجوی نمونه کشور در برنامه زنده طلوع شبکه 4 سیما به مناسبت روز جوان89/4/31 .
• مصاحبه تلفنی زنده درباره اختراع سنجش لرزش دست و تمرکز روی آن در برنامه صبح دانش رادیو جوان 10/5/89.
• مصاحبه تلفنی زنده درباره اختراع دستگاه سنجش لرزش دست و تمرکز روی آن در برنامه جامعه سالم در رادیو سلامت 11/5/89.
• مصاحبه درباره اختراع دستگاه سنجش لرزش دست و تمرکز روی آن توسط باشگاه خبرنگاران جوان شبکه 1 اخبار 7:15 ، 25/5/89.

عضویت در انجمنهای مهم کشور:
• عضو انجمن مخترعین کشور به شماره عضویت 4547 و شماره مسلسل 14310

ثبت اختراع:
• موضوع اختراع: سیستم دزدگیر اتومبیل بر پایه شبکه GSM(شبکه تلفن همراه) با برد نا محدود
شماره ثبت اختراع:50980، شماره اظهارنامه اختراع:387041295، تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع:31/4/87، تاریخ ثبت اختراع: 7/5/1387، نام مخترعین: علیرضا رضائی، عبدالله ابراهیمی، مرتضی شمسی، بهنام زکی زاده.
• موضوع اختراع: ساخت بیوراکتور فرمانتور به منظور کاربرد سلاحهای میکروبی، شماره ثبت اختراع:52278 ، شماره اظهارنامه اختراع:38706353، تاریخ ثبت اختراع: 11/6/1387، نام مخترعین: علیرضا رضائی، صابر فرج زاده بی بالان، عبدالله ابراهیمی.
• موضوع اختراع: کنترل هوشمند ساختمان کنترل شده با شبکه GSM با برد نامحدود و کاهش انرژی، شماره ثبت اختراع:52276 ، شماره اظهارنامه اختراع:38706355، تاریخ ثبت اختراع: 11/6/1387، نام مخترعین: علیرضا رضائی، مجید خلیلی، عبدالله ابراهیمی، سید مجید ولی الله زاده.
• موضوع اختراع: دستگاه سنجش تمرکز دست(دستگاه تایپیست و ترسیم در آیینه بدون محدودیت زمان ، شماره ثبت اختراع:52277 ، شماره اظهارنامه اختراع:38706354، تاریخ ثبت اختراع: 11/6/1387، نام مخترعین: علیرضا رضائی، عبدالله ابراهیمی، شهاب الدین رحمتی زاده، مجید خلیلی.

مقالات علمی:
• Alireza rezaee, "AGV Robot Control by using FPGA" (ACIAR 2005 (IEEE) ,pp368-374)
• Alireza rezaee," Implementation of optical encoder reader for motor control by using CPLD",pp18-21 (NTC2006)
• Alireza rezaee, "Optimal Solution For Tracking Problem", pp21-25(NTC2006)
• Alireza rezaee,Caro lucas, "A local linear fuzzy Model for Robot Mainpulator",pp 380-390 (RCEE2006)
• قاسم درخشانی، علیرضا رضائی، "تعیین ضرایب کنترلر PID برای موتور حرکتی یک روبات جوشکار بوسیله منطق فازی" (هفتمین كنفرانس تخصصی قدرت 1385)(PSC2006) صفحات126-131
• Alireza rezaee, "Linearization of RF Power Amplifier Using Hybrid Genetic Algorithm and Neural Network" (Mrc2007)pp 627-632
• Alireza rezaee, "Cooperative Coevolutionary Algorithm For Modeling of Flow Meters"(همایش منطقه ای مهندسی مكانیك دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور اسفند 1386),pp 333-343
• Alireza rezaee, "Symbiotic Neuroevolution for Evolution of Neural Network’s Architecture"(CARI08,9th African conference on research in computer science and applied mathematics,27-30 octobr 2008-Rabat-MAROC),pp389-398


• Alireza rezaee, "Parameter estimation for synchronous motor"(ISSN:1307-6884,WCSET 2008,Vienna 2008)
• Alireza rezaee, Mohammad jafar pour jalai “Multi-Resolution Ant Colony A New Approach to Use Swarm Intelligence in Continuous Problems” pp529-533(IEEE ICIMIT 2009-International conference on Information and Multimedia Technology -Jeju Island, South Korea December 18-19)
• ابوالفضل نادی،علیرضا رضائی،سعید شیری قیداری، ابوالقاسم راعی،" تشخیص خطا و از بین بردن آن در رفتار روبات سیار" پانزدهمین کنفرانس سالانه انجمن کامپیوتر ایران، اسفند 1388.
• علیرضا رضائی، " الگوریتم هم تکاملی به منظور بهبود عملکرد کنترل کننده PID" همایش نقش مهندسی کامپیوتر در اصلاح الگوی مصرف، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار اسفند 1388.
• علیرضا رضائی، " استفاده از الگوریتم ژنتیک در تصاویر سیاه و سفید" همایش منطقه ای کاربرد سیستمهای هوشمند در صنایع و سازمانها، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر، اسفند 1388.
• Mohammad jafar pour jalali,Alireza rezaee,”Power optimization in 70nm Technology”,2nd international conference on computer engineering and technology IACSIT CHENGDU(ICCET 2010) pp 136-139April 16-18 china,2010 (IEEE).
• علیرضا رضائی، " استفاده از PSO فازی برای یافتن سیم بندی بهینه اجزاء سخت افزاری به روش مسئله فروشمده دوره گرد. دومین همایش ملی فناوری ارتباطات CommTech 2010، قم، خرداد 1389.


ژورنال علمی:
• Alireza rezaee, "FPGA Implementation of Digital PID" (َAPPL.COMPUT.MATH.,VOL.5, NO.1, pp113-118, APRIL2006 ISSN 1683-3511)(ISI)
• Alireza rezaee, "PSO for fuzzy goal programming" (َAPPL.COMPUT.MATH.,VOL.5, NO.2, pp218-228, December2006 ISSN 1683-3511) (ISI)
• Alireza rezaee, "EXTRACTING EDGE OF IMAGES WITH ANT COLONY" (Journal of Electrical Engineering, VOLUME 59, No.1, ,pp57-59,2008, ISSN 1335 - 3632) (ISI)
• Alireza rezaee, "fuzzy clustering for uncertainty and ambiguity resolution" (مجله تخصصی مهندسی پزشكی ایران(تپش) سال یازدهم،شماره 23،زمستان 86)pp 78-81
• علیرضا رضائی، "استفاده از الگوریتم ژنتیک در موشک¬های هدایت شونده" (مجله علمی - پژوهشی مهندسی مکانیک مجلسی(MJME) سال اول- شماره دوم زمستان 86)صفحه 67-.72

• Alireza rezaee, "Genetic symbiosis algorithm generating Test data for constraint automata" (َAPPL.COMPUT.MATH.,VOL.7, NO.1, pp126-137, APRIL2008 ISSN 1683-3511) (ISI)
• Alireza rezaee, "Using of Coevolutionary Algorithm on P2P networks"(Serbian journal of electrical engineering Vol.6,No.1,May 2009,pp 43-55 ISSN 1451-4869)UDK:004.722.2:519.712.
• علیرضا رضائی، "کم کردن توان مصرفی به کمک الگوریتم ژنتیک در یک سیستم coding مناسب برای دستورالعملهای پردازنده ها" (مجله علمی-تخصصی صفر ویک، سال دوم، شماره سوم-سال 88)صفحه36-39.
• Alireza rezaee, "Using of Particle Swarm for control of Helicopter" (Serbian journal of electrical engineering Vol.7,No.1,May 2010,pp 95-119, ISSN 1451-4869).
• علیرضا رضائی، " شناسایی صدای گوینده با به کارگیری الگوریتمهای تکاملی و فازی" ،(مجله علمی-تخصصی تپش، سال سیزدهم، شماره 26-سال 89)صفحه21-25.
• Alireza rezaee,” Using Genetic Algorithms for Designing of FIR Digital Filters “,ICTACT journal on Soft computing”july 2010, volume 01, issue 01, pp 18-22, ISSN 0976-6561.

• Alireza rezaee, Abolghasem A. Raie, Abolfazl nadi, saeed shiry ghidary “Sensor Fault Prediction with Bayesian Network For Robust Robot Behavior” .


انتشار کتاب:
• آموزش کاربردی الگوریتم ژنتیک در نرم افزار MATLAB، "تالیف: دکتر علیرضا رضائی و مهندس سجاد رنجبران"،ناشر:آذر-کتاب پدیده، نشر وپخش:کتاب پدیده،شابک7-12-7901-964 ، سال 1386.
• پروژه های علمی و کاربردی AVR به زبان C، "تالیف: دکتر علیرضا رضائی"، ناشراتحاد، نشر و پخش کتاب آیلار، شابک: 4-67-8783-964-978، سال 1388.
• مبانی الکترونیک و میکرو کنترلر برای جوانان،"تالیف و گرد آوری: علیرضا رضائی"، ناشر:کتاب پدیده، شابک 9-13-5464-600-978 ، سال1388
• معماری و اجزای کامپیوتر(ترجمه how computer work)"ترجمه: دکتر علیرضا رضائی"، ناشرایلار ، شابک:6-75-8458-964-978، سال 1388.
• آموزش کاربردی الگوریتم ژنتیک وفازی در نرم افزار MATLAB، "تالیف: دکتر علیرضا رضائی و مهندس سجاد رنجبران"،ناشر: کتاب پدیده ،شابک4-21-5464-600-978، سال 1388.
• آموزش تضمینی الکترونیک از مقدماتی تا پیشرفته "تالیف: علیرضا رضائی"، ناشر:کتاب پدیده، شابک 3-28-5464-600-978 ، سال1389.
• اصول میکروکامپیوترها" تالیف: علیرضا رضائی"، ناشرآیلار ، پخش آیلار، شابک:5-85-8458-964-978 ، سال 1389.
• آشنایی با اجزائ کامپیوتر"تالیف علیرضا رضائی و حسن سعیدی"،ناشر میرماه، شابک:
4-86-8115-964-978 ،سال 1389
• فرهنگ لغات تخصصی کامپیوتر وفناوری اطلاعات"تالیف علیرضا رضائی و حسن سعیدی"،ناشر میرماه، شابک: 1-87-8115-964-978،سال 1389


پرو‌ژه‌های دانشگاهی:
• پرو‌ژه لیسانس: طراحی و ساخت یك راكتور برای كنترل فرایندهای شیمیایی(دكتر وثوق وحدت و دكتر موبد). نمره: 20
• پروژه فوق لیسانس: طراحی و ساخت كارت PCI برای كنترل موقعیت و سرعت یك روبات مبتنی بر GPS(دكتر راعی). نمره: 20
• موضوع رساله دکتری: مدل سازی رفتاری در روبات سیار با استفاده از شبكه بیزین پویا (DBN) (دكتر راعی ودکتر شیری)


طرحهای تحقیقاتی:
• ساخت بیوراکتور به منظور كنترل فرایندهای شیمیایی، مجریان: علیرضا رضائی، صابر فرج زاده بی بالان، دانشگاه صنعتی شریف معاونت پژوهش و فناوری، سال 1387.
سابقه کار درآموزشگاه و دانشگاهها:
• دانشگاه آزاد تهران جنوب
• دانشگاه آزاد واحدگرمسار
• دانشگاه آزاد هشتگرد
• دانشگاه آزاد ابهر
• دانشگاه آزاد بویین زهرا
• دانشگاه غیرانتفاعی پویش قم
• دانشگاه علمی كاربردی ساپكو ( كد مدرس:010372)
• دانشگاه علمی كاربردی كوشا
• آموزشگاه یادگار
• آموزشگاه ماد
• دانش پژوهش نور
• آموزشگاه دخترانه شهدای کارگر(وزارت کار و امور اجتماعی)
• کانون فرهنگی آموزش(قلمچی)مسوول دفترچه آزمون کاردانی به کارشناسی گروه الکترونیکسابقه تدریس:
• استاد‌‌‌‌‌ دروس(ریاضی‌پیش، آمارواحتمال مهندسی، مبانی الكترونیك(2 ترم)، الكترونیك عمومی(2ترم)،مدارهای‌الكتریكی(2ترم)،مبانی‌مخابرات(2ترم)،مبانی‌دیجیتال(2ترم)،تحلیل‌مدار
الكتریكی (2ترم)،تحلیل مدار الكترونیكی، سیستمهای تلویزیون، الكترونیك صنعتی، مدارهای مخابراتی، مبانی كامپیوتر و برنامه نویسی ، تكنیك پالس، ماشین الكتریكی،كارگاه مونتاژ، اجزاء كامپیوتر، ریاضی كاربردی، تقویت كننده عملیاتی، زبان فنی،میکروپروسسور،آز میکروپروسسور،کاربرد رایانه در الکترونیک، اصول سرپرستی، کارآفرینی در دانشگاه آزاد بویین زهرا
• استاد دروس (كنترل سیستمهای خطی ، سیگنال و سیستم) در دانشگاه آزاد تهران جنوب
• استاد دروس (الكترونیك2(2 ترم)، الكترونیك1،مدار الکتریکی، برنامه سازی و نویسی كامپیوتر(2 ترم)، مدارهای منطقی، آزمایشگاه مدارهای منطقی) در دانشگاه آزادگرمسار
• استاد دروس (مبانی الكترونیك، ازمایشگاه مبانی الكترونیك، زبان ماشین و اسمبلی) در دانشگاه آزاد هشتگرد
• استاد دروس(مدارهای منطقی، برنامه سازی کامپیوتر،اصول میکروکامپیوترها،میکروپروسسور،الکترونیک1) در دانشگاه آزاد ابهر
• استاد دروس(مدار2،مدارمنطقی،اصول میکروکامپیوترها) در دانشگاه غیر انتفاعی پویش قم
• استاد درس( برنامه نویسیC، ابزار دقیق، كنترل اتوماتیك،الكترونیك خودرو) در دانشگاه علمی كاربردی ساپكو
• استاد درس( كارگاه كامپیوتر1، كارگاه كامپیوتر2،مبانی كامپیوتر، مواد شناسی برق، اندازه گیری الكتریكی، فیزیك الكتریسیته ومغناطیس) در دانشگاه علمی كاربردی كوشا
• آموزشگاه یادگار(مدار الكتریكی2)
• آموزشگاه ماد (الكترونیك2)
• آموزشگاه دخترانه شهدای کارگر(ریاضی گسسته)
• ریاضیات سال اول و دوم دبیرستان
• آمادگی برای المپیاد ریاضی
• آمادگی برای کنکور در درس ریاضی
• حساب دیفرانسیل و انتگرال
• فیزیک3
• ریاضی گسسته برای کنکور
• معادلات دیفرانسیل (دانشگاهی)
• تحلیل مدارات الکتریکی1و2 (دانشگاهی)
• ریاضی 1و2 دانشگاهی
• میکروپروسسور
دروس قابل تدریس دبیرستان:
• فیزیک
• حساب دیفرانسیل و انتگرال
• ریاضیات گسسته
• هندسه تحلیلی
• ریاضیات
• آمار و احتمال

دروس قابل تدریس دانشگاهی:
• مدار الکتریکی1و2
• الکترونیک1و2
• مبانی الكترونیك، مبانی دیجیتال، مبانی مخابرات
• ریاضیات(آمار و احتمال، معادلات، ریاضی مهندسی، ریاضی 1و2و ریاضی پیش و محاسبات عددی)
• کنترل خطی
• مدار منطقی
• میکروپروسسور
• برنامه نویسی C
• اندازه‌گیری الكتریكی
• كنترل صنعتی
• ابزاردقیقمهارتهای فردی:
آشنایی با نرم افزارهای Lab view، Word،Text Pad ، Power point،Protel ،Orcad ،MATLAB6.5،ModelSim5.7XE ،Leonardo2002، Keil، ISEXilinx،Maxplus 9.5 ،Auto cad ، AVR Studio،‍Code vision ، Win drive، IAR
• آشنا با زبانهای برنامه نویسیVC++.net، VHDL، PLC، Assembly، Visual Basic
• آشنا با كامپیوترهای صنعتی SUN و سیستم عامل Solaris
• آشنایی با باس صنعتی ‍CAN ,CAN OPEN
• آشنا با میكروكنترلرهای,ATmega128(AVR) ,C515 (infineon) ,89C51
PIC و 80C196
• آشنا با CPLD ,FPGA(XC9572 ,XC95144 ,Spartan II ,MAX7000)
• آشنا با باس PCIو USBو كنترلرهای آنها (S5935,PLX9052)
• آشنا با GPS
سابقه كار وانجام پروژه:
• طراح تست و مدیر گروه برق بخش کنکورکاردانی به کارشناسی موسسه نوآران عصر دانش(کانون فرهنگی آموزش (قلم چی))
• مدیر گروه الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بویین زهرا: 2 سال
• همكاری با مركز بیوشیمی شریف برای كنترل فرایندهای شیمیایی:1 سال
كار با سنسورهای اكسیژن،PH،دمای شركتهای WTW, Metlerوطب آزما و اتصال آنها به كامپیوتر برای پردازش اطلاعات آنها توسط نرم افزار Lab Viewو ساخت درایور Step motor و كار با درایور موتور AC به عنوان Actuator
• همكاری با مركز الكترونیك چمران برای كنترل سروموتور DC برای tracking موشكها: 6ماه
طراحی و ساخت برد میكروكنترلر 80C196 برای كنترل سرو موتور DC و درایو آنها توسط ماسفت و اتصال آنها به باس سریال
• همكاری با شركت پیش نوآوران كاوش برای تدریس FPGA: 3 ماه
• همكاری با شركت كرمان تابلو در بخش R&D :1سال
ساخت و برنامه نویسی بردهای CAN، همراه با reverse engineering بردهای CAN شركت ESDآلمان
كار با بردهای 4 لایهCAN شركت ESD،Mauel برای برنامه ریزی میكروكنترلر C515و كار با نرم افزار های IAR SYSTEMوIXXAT
شركت در كلاسهای ISO
شركت در جلسه معرفی آی سی هایFPGA (ACtel) شركت ندای میكرون
شركت در نمایشگاه Filed bus
• همكاری با شركت متن برای مشاوره پرو‌ژه بزرگ دیسپاچینگ گاز ایران به پیمانكاری كرمان تابلو در مركز NCC : 1 سال
کار با نرم افزار اسکادا(view star) شرکت cegelec آلمان
پروژه های روباتیك:
• طراحی و ساخت برد Z80 همراه با PIOو SIO برای اتصال به كامپیوتر و انتقال اطلاعات با استفاده از برنامه terminal 90
• طراحی و ساخت برد PCI بوسیله PLX9052 و نوشتن درایور برای آن با استفاده از Win driver و اتصال آنها به برنامه های VC++.net و ایجاد timing مناسب برای اتصال بردهای دیگر به آن با استفاده از CPLD(XC9572)
• طراحی و ساخت برد ATmega128L(AVR) همراه با CPLD(XC95144XL) برای پیاده سازی الگوریتمهای كنترلی و PID دیجیتال غیر خطی بر روی آن و اتصال آنها به برد PCI
• طراحی و ساخت برد قدرت با استفاده از ماسفتها و كنترل جریان موتورDC
• طراحی و ساخت برد فرمان با استفاده از ماسفت كنترلر برای درایو ماسفتها و اتصال آنها به برد ATmega128L
• پیاده سازی encoder reader،Dual port RAMوtiming مناسب بر رویXC9572,XC95144XL
• برنامه نویسی VC++.net برای ناوبری یك روبات با استفاده از كارت PCI
فعالیتهای هنری و ورزشی:
• شنا، کوهنوردی، سنگنوردی، والیبال
• نوازندگی پیانو و گیتار، خوانندگی در گروه موسیقی دانشگاه شریف

نشانی
مطلب:
http://www.mazandnume.com/default.asp?PNID=V11148                   

 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :