http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - چرا دستهاى مرموز انجمن حجّتیّه را حس نمیکنید!؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 شهریور 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 چرا دستهاى مرموز

 

 انجمن حجّتیّه را حس نمیکنید!؟
 

 


 

بسمه تعالى
حضور محترم اعضاى خبرگان رهبرى
سلام علیكم
چند نكته را متذكر مى‏شوم امید است مفید واقع شود.

1 - توجه به قانون اساسى: همه مى‏دانیم كه این قانون مخالفتى با قرآن و سنت ندارد كه مجتهدین بزرگ و روشنفكران صحیح آنرا تدوین كردند و به نظر امام امت‏(رحمه الله) رساندند.

امّا حافظ این قانون اساسى كیست؟ آیا بجز خبرگان ملت كسى مى‏تواند باشد؟ تخلّفات از این قانون اساسى، را چه كسى باید پیگیرى كند و چه كسى جوابگو باشد؟ عهده‏-دار آن تنها خبرگان است. اما چه شده كه در مواقع لزوم كه باید تشكیل جلسه دهد و تخلّفات از قانون اساسى را پیگیرى کند، نمى‏كند و یا نمى‏تواند؛ و ریاست مجلس كه با رأى بیش از 50 نفر تعیین شد نتوانست اعلام تشكیل جلسه نماید. این نیست مگر عدم توجه كامل شوراى نگهبان به فلسفه وجودى قانون اساسى كه از جمله تعیین اعضاى آن، كه اینجانب پیشنهاد دادم تأیید دو نفر از علماى برجسته قم كافیست امّا كسى اعتنا نكرد، و چه خوب بود كه حداقل جناب آیت‏اللَّه هاشمى پیگیرى مى‏كردند تا امروز اینگونه نمى‏شد؛ و آن همه سؤالات و انتقادات در انتخابات از قبل و بعد از آن بى‏جواب كافى نمى‏ماند. مردم مى‏دانند كه اصل ولایت فقیه در قانون اساسى است و قبول دارند، امّا اگر قانون اساسى رفت چیزى به نام اصل 5 و یا 110 هم نخواهد بود.

2 -
مسأله تخریب یاران امام و كسانى كه سالها براى استقرار نظام جمهورى اسلامى ایران از جان و مال و آبرو دریغ نكردند: این تخریب از چهار سال پیش ظهور پیدا كرد تا این اواخر كه صدا و سیما سنگ تمام گذاشت؛ چهره‏هاى سرشناس از جمله آیت‏اللَّه رفسنجانى، حجّةالاسلام و المسلمین كروبى، و جنابان دو سید بزرگوار خاتمى و میر حسین موسوى چنان خدشه-‏دار كرد كه فریاد دوست و خنده-‏هاى دشمن به آسمان رسید. آیا آنچه گذشت شرعى بود؟ مطابق قانون اساسى و آنچه از آن منشعب مى‏شود بود؟ پس چرا شما خبرگان ساكت بودید، آیا غم خوردن و نشستن كافى است.

3 -
چرا دستهاى مرموز انجمن حجّتیّه را كه امام امت‏(رحمه الله) آنها را خطرى براى انقلاب مى‏دانست، در پشت صحنه لمس نمى‏كنید چه اشخاصى قواى سه گانه مقنّنه، قضائیه و مجریه را دور زده-‏اند.

چه شده كه كسى مسئول آنهمه اتّفاقات غیر قانونى نیست. چه شده كه صداى فریادرسى و عدالتخواهى با حكومت نظامى جواب داده مى‏شود.
آیا اینها غیر از وجود بیگانگان به انقلاب، در پشت صحنه مى‏باشد.

علماى بزرگ ما همانند شیخ مرتضى انصارى، میرزاى شیرازى، سیدنا الاصفهانى، سیدنا الیزدى و امثالهم(رحمهم الله) كه فدایى امام عصر(ارواحنا فداه) بودند، امّا هیچگاه در فكر این نبودند كه جامعه را خراب كنند تا زمینه براى ظهور پیدا شود.

4 -
این چه وضعى است كه جامعه را فرا گرفته و حتى مجلسین را، كه هر صاحب نظرى و مرجع و مجتهدى انتقاد مى‏كند عده‏اى آماده شده به پشتیبانى نیروهاى خاص به هر قیمتى او را از صحنه محو كنند تا عده‏اى خواب راحت نمایند.

5 - خبرگان مأمور حفظ احكام اسلام و حفظ اعتقادات مردم به قرآن و سنت پیغمبر(صلّی الله علیه و آله) و اهل بیت عصمت است و این وظیفه مهم در این گیر و دارها ایفاء نشد و متأسفانه زحمات علماء مقدارى ركود پیدا كرد.

6 - در خاتمه هنوز هم دیر نشده، از این مجلس مى‏خواهم و همچنین از ریاست محترم مجلس كه از حضرات موسوى و خاتمى و كروبى دعوت شود سخنانى كه دارند بزنند همه چیز را تمام‏شده ندانید. مردم امیدشان به شما است.

توضیح مطلب: کتمان کردن بی اعتمادی قسمتی از جامعه و بی توجّهی به آن دور از انصاف است؛ از جمله: اعتراض علما و اساتید دانشگاه و غیرهما.

لازم است این بی اعتمادی را به حداقل رساند؛ چنانچه دعوت از آقایان موسوی و کروبی در این اجلاسیّه میسّر نیست، اجازه داده شود که در یک دعوت از طرف صدا و سیما و اگر نمی شود، از طریق سایت مجلس خبرگان اعتراضات خود را بیان کنند و افراد خبرگان نسبت به تخلّف یا عدم تخلّف از قانون اساسی نظر خود را بیان کنند.سید على محمّد دستغیب
88/06/31
نشانی
مطلب:
http://www.dastgheib.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=586&Itemid=55                  

 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :