http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - وقتیکه مسئولین ما نُخبه نباشند! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 شهریور 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 وقتیکه مسئولین ما نُخبه نباشند! ...
...وقتی به یکی از مسئولان 10 دقیقه وقت سخنرانی می دهند به جای پرداختن به موضوع مرتبط به جلسه، هشت دقیقه آن را به تعارفات و تشکر از حضورفرماندار،معاون فرماندار، کارشناس فرماندار، بخشدار، رییس فلان دستگاه ، نماینده مجلس و هیات همراه، رییس روابط عمومی فلان مدیر، وده ها اسم و نام دیگر صرف می کند!(در حاشیه خبر "کسی ما را تحویل نمی گیرد".

مازندنومه:گفت گوی ما با دانشجوی نمونه کشوری ونخبه مازندرانی-علیرضا رضایی-بازتاب گوناگونی در استان داشت.در چند روز گذشته بسیاری از همکاران و روزنامه نگاران نسبت به بی احترامی وبی توجهی موجود در عرصه دانش ومعرفت اظهار تاسف کردند. از دفتر معاونت سیاسی وامنیتی استانداری مازندران نیز با مازندنومه تماس گرفتند وشماره تلفن دکتر رضایی را خواستند و رییس روابط عمومی استانداری مازندران نیز از ما خواست در ضیافت افطاری که مدیران سایت های خبری استان فردا غروب با معاون استاندار دارند،وی را نیز به همراه بیاوریم.یادداشت زیر را در همین راستا خبرنگار ما در بابل نوشته و ارسال کرده است که از نظرتان می گذرد.
 

ایران اسلامی یکی از کشور هایی است که صاحب چهره های فرهیخته و نخبه در همه رشته ها و حرفه هاست که بیگانگان هر آن درصدد شکار آنها برای شکوفایی مرز و بوم خودشان هستند .

روی صحبت من با "علیرضا رضایی" یکی از چهره های نخبه کشورمان و هزاران نفر دیگر مثل وی است که با توجه به افتخارات پی در پی در حوزه های مختلف هرگز روی خوش از مسئولان ندیدند.

عنوان دانشجوی برتر سال، دانشمند برتر ، کارمندبرتر، کارگر برتر، خبرنگار برتر، نویسنده برتر و امثال آن هرساله تکرار می شود و صد البته که کسب این برتری به همین راحتی به دست نیامده،اما واقعا" چقدر از حضور این قشر برتر در جامعه استفاده شده و چگونه؟ تا چه اندازه از اخلاق، ، منش، رفتار، تجربه و علم وی بهره برداری می شود؟!

بگذریم از انتخاب بسیاری از نخبه نما که صلاحیت برتر بودن را ندارند، ولی جای نخبگان واقعی که در پی حل مشکلات استان، شهر و دور و برخود هستند، کجاست؟!

در بسیاری از محافل هم دیده شده که مسئولان مدام از خودی ها تجلیل می کنند؛ یعنی این مسئول از آن رییس و بالعکس؛ کادو رد و بدل می کنند تا نکند یکی از آن هادر یک جایگاهی قرار بگیرد و به طرف پستی نرسد!

یا اینکه وقتی به یکی از مسئولان 10 دقیقه وقت سخنرانی می دهند به جای پرداختن به موضوع مرتبط به جلسه، هشت دقیقه آن را به تعارفات و تشکر از حضورفرماندار،معاون فرماندار، کارشناس فرماندار، بخشدار، رییس فلان دستگاه ، نماینده مجلس و هیات همراه، رییس روابط عمومی فلان مدیر، وده ها اسم و نام دیگر -که هر سخنران نیز به نوبه خود دوباره این تعارفات رو تکرار می کنند-صرف می کند!

این نشانگر کم سواد بودن مسئولی است که درباره جلسه مورد نظر حرفی برای گفتن ندارد و مدام با بردن نام دیگران می خواهد وقتش بگذرد .

بله، اگر مسئولان ما نخبه بودند از نخبگان واقعی قدردانی می کردند و می دانستند چگونه باید این تشکر انجام بشود تا هم این مغز ها را در کشور حفظ و از فرار آن ها جلوگیری کنند و هم اینکه چگونه آنها را به ادامه فعالیت وادار نمایند و دلسردشان نکنند.

باید به نخبگان گفت: نباید هیچ انتظاری از برخی مسئولان برای قدردانی خود داشته باشید، چون سالها طول می کشد که این فرهنگ و نگاه در مدیران جا بیفتد. باید جز به خداکه پشتوانه محکم برای شماست،به کسی دیگر فکر نکنید و با هدفی درست به ادامه کار بپردازید.

به علیرضا رضایی ورضایی های دیگر می گویم ادامه بدهید وهرگز به خاطر تجلیل نشدن از سوی مسئولان و به دیده نیامدن نگران نباشید،
چون کسی که نخبه نیست و با رابطه پست و مقامی را به دست می آورد،هرگز نمی تواند وضعیت شما را درک کند.
نشانی
مطلب:
http://www.mazandnume.com/?PNID=V11157                    

 از: (زینب حبیب پور،خبرنگار-بابل)

15/06/1389

 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :