http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - حداقل انتظاری كه از آیاتی نظیر آقای خزعلی دارم!؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 17 مهر 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

 

 ج حداقل انتظاری كه از آیاتی نظیر آقای خزعلی دارم


 

...نمی خواهم بگویم مهندس موسوی بدون اشتباه است،لیكن اگر قرار است او مورد نقدقرار بگیرد،باید ازاستدلال های صحیح و خداپسندانه استفاده شود.(یادداشتی از دکتر سیف الرضا شهابی-بابل)
آیت الله ابوالقاسم خزعلی- رئیس بنیادبین المللی غدیر -در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر این كه چه عواملی باعث شد سران فتنه این گونه جلوی نظام بایستند، اظهارداشت:"موسوی از اول هم علاقه مند به ولایت فقیه نبود و آقای دیالمه اشاره كرد كه ایشان علاقه مند به ولایت فقیه نیست و خودش را جا زده! "

 این جانب در این یادداشت در مقام دفاع از میر حسین موسوی نیستم و هیچگونه آشنائی با نامبرده هم ندارم،لیكن سئوالاتی از آقای خزعلی دارم.

او ل این كه اگر موسوی از اول علاقه مند به ولایت فقیه نبود پس چگونه امام او را به مدت چندین سال در مقام نخست وزیری جمهوری اسلامی ایران تحمل كرد و حتی در بعضی از مقاطع حساس از ایشان دفاع كرد و اجازه نداد مخالفانش او را از نخست وزیری بر كنار نمایند كه یك نمونه برجسته آن در مجلس دوم است؛ با این كه 99 نفر از نمایندگان محترم مجلس كه به فرموده حضرت امام "مجلس در راس امور است"به مخالفت با موسوی بر خاستند، امام روی خوش نشان نداد تا جائی كه آنانی كه برخاسته بودند مجبورشدند سر جای خودشان بنشینند و دست از مخالفت بردارند.

سئوال دوم این كه یعنی دكتر دیالمه(دكتر دیالمه از دانشكده داروسازی مشهد فارغ التحصیل شده و از مخالفان مرحوم دكتر علی شریعتی بود و در دوره اول مجلس شورای اسلامی از شهر مشهد به مجلس راه پیداكرد ودر حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در 7 تیر سال 1360 به شهادت رسید) ازامام بهتر می فهمید كه در سال های نخستین انقلاب (دورانی كه هنوز موسوی نخست وزیر نشده بود) تشخیص داد موسوی علاقه مند به ولایت فقیه نیست اما امام تا زمان فوتش تشخیص نداده بود و او را در مقام نخست وزیری نگه داشته بود؟!

آیا این گونه سخن گفتن توهین به درك و تشخیص امام نمی باشد و آیا از نظر اسلامی صحیح است برای تخطئه كردن شخصی نظیر میرحسین موسوی به استدلال هائی روی آورده شود كه چندان منطقی نیست و نتیجه آن تخریب امام است؟!

بهتر آن است به جای نقل كردن از اشخاصی نظیر دیالمه به خود سخنان و حركات آقای موسوی دردوران امام استدلال شود تا نشان دهد ایشان به ولایت فقیه علاقه مند نبود(البته اگر وجود داشته باشد)

به عنوان فردی كوچك در جامعه اسلامی ایران حداقل انتظاری كه از آیاتی نظیر آقای خزعلی دارم این است كه در سخن گفتن ها و مخالفت ها همواره خدا و قیامت را در نظر داشته باشند چرا که اگر غیر این باشد حتی نزدیك ترین افراد از شما فاصله می گیرند.

نمی خواهم بگویم موسوی بدون اشتباه است ولیكن اگر قرار است مورد نقدقرار بگیرد ازاستدلال های صحیح وخداپسندانه استفاده شود.

 مـــرجـــع

1387/07/17

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :