http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - عـــکــس صدور انقلاب : بی کفایتی مسئولین باعث پشت کردن دنیا وَ ملت به انقلاب اسلامی میشود ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 عـــکــس صدور انقلاب : بی کفایتی مسئولین باعث پشت کردن

 دنیا وَ ملت به انقلاب اسلامی میشود ...
 


” کسی که علنا دروغ می‌گوید، به وعده‌های خود عمل نمی‌کند و به مردم ظلم روا می‌دارد متظاهر به فسق است، غیبت او جایز است. “

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه بهبود وضعیت کشور بهترین راه صدور انقلاب است، اظهار داشت:
عکس این قضیه نیز صادق است و ناکارآمدی مدیران می‌تواند موجب رویگردانی مردم دنیا و حتی ملت خودمان از انقلاب شود.

” اگر در بازارهای ما احتکار و تقلب، در ادارات ما ارتشا و معطل کردن مردم و در رسانه‌ها دروغ و تهمت نباشد و دولت‌مردان ما به وعده‌های خود عمل کنند انقلاب صادر خواهد شد. “

استاد برجسته حوزه ادامه داد:
اگر در بازارهای ما احتکار و تقلب، در ادارات ما ارتشا و معطل کردن مردم و در رسانه‌ها دروغ و تهمت نباشد و دولت‌مردان ما به وعده‌های خود عمل کنند انقلاب صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه
منظور از صدور انقلاب الگوسازی است، تصریح کرد: اگر جهان ببیند که در سایه انقلاب اسلامی جامعه‌ای اخلاقی و درحال پیشرفت به‌وجود آمده است، انقلاب صادر می‌شود و در تاریخ هم بارها دیده‌ایم که اسلام توسط بازرگانان عامل به اسلام گسترش یافته است و مردم با مشاهده رفتار اخلاقی آنها به دین اسلام ترغیب شده‌اند.

مکارم افزود: عکس این مسأله نیز ممکن است و
اگر مردم ببینند انقلاب شده اما وضعیت تغییری نکرده است از آن رویگردان می‌شوند و به این ترتیب انقلاب حتی در داخل کشور هم گسترش پیدا نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد:
هرگاه مردم دنیا مشاهده کنند که مردم ایران در اثر انقلاب به جامعه سالم دست یافته‌اند انقلاب به سهولت صادر می‌شود که این بهترین مصداق صدور فرهنگی انقلاب است

تلاش وهابیت جهت تخریب شیعه به تضعیف اسلام منتهی می‌شود

این مرجع تقلید با اشاره به راه‌اندازی سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای فراوان برای تبلیغ علیه شیعه، اظهار داشت: می‌دانیم که پشت صحنه این رسانه‌ها، وهابی‌های متعصب و صهیونیست‌ها قرار دارند که به شدت از پیشرفت شیعه به وحشت افتاده‌اند.

آیت‌الله مکارم اظهار داشت: این‌ها عده‌ای را مأمور کرده‌اند که کتب شیعه را مطالعه و نقاط ضعفی را خارج کنند تا با تبلیغ آنها مانع از گسترش شیعه شوند.

وی با بیان اینکه ما از غیرمسلمانان توقعی نداریم، خطاب به علمای وهابی ابراز داشت: شما از ما عیب‌جویی می‌کنید و ما نیز در مقابل، جواب را شما را می‌دهیم که نتیجه این کار می‌شود اجماع مرکبی بر نفی اسلام چرا که دیگران با دیدن این نزاع می‌‌گویند از این اختلافات مشخص است در اسلام خبری نیست.

مکارم‌شیرازی با اشاره به تأکید برخی وهابیون بر اعتقاد شیعه به تحریف قرآن تصریح، کرد: ما بارها تأکید کرده‌ایم که شیعه معتقد به تحریف قرآن نیست

کسی که علنا دروغ می‌گوید، به وعده‌های خود عمل نمی‌کند و به مردم ظلم روا می‌دارد متظاهر به فسق است، غیبت او جایز است.

وی با دعوت علمای تمامی مذاهب به عقلانیت اظهار داشت: بیاید دست به دست یکدیگر بدهیم تا اسلام پیشرفت کند نه این که یکدیگر را مورد حمله قرار دهیم که این کار کاملا خلاف عقل است.

انسان دروغگو جایزالغیبه است

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با قرائت حدیثی از امام صادق(ع) گفت:
امام می‌فرماید اگر انسانی دروغ نگوید، به مردم ظلم نکند و از خلف وعده بپرهیزد می‌توان او را عادل و شخصیتش را کامل دانست که چنین فردی غیبتش جایز نیست و حتی دوست شدن با او واجب است.

آیت‌الله مکارم تأکید کرد: در احادیت ما به مواردی اشاره شده است که اگر تنها به یکی از آنها توجه شود دنیا کاملا تغییر کرده و گلستان می‌شود. در این هنگام یکی از شاگردان از ایشان سئوال پرسید که آیا می‌توان غیبت فردی را انجام داد که برخلاف این ویژگی‌ها عمل می‌کند؟

آیت‌الله مکارم در پاسخ گفت: کسی که علنا دروغ می‌گوید، به وعده‌های خود عمل نمی‌کند و به مردم ظلم روا می‌دارد متظاهر به فسق است، غیبت او جایز است.


 مـــرجـــع

1387/07/15

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :