http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - هاشمی : حفظ انقلاب و ولایت نیازی به تهمت ودروغ ندارد!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 مهر 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

هاشمی :
 حفظ انقلاب و ولایت نیازی به تهمت ودروغ ندارد!
 


 محتوای واقعی انقلاب اسلامی بدون نیاز به رنگ و لعابهای دروغین در قلوب مردم ایران جا گرفت ...رسانه ملی واقعی‌تر ،مخاطب‌شناس‌تر و حقیقت‌گوتر اطلاع رسانی کند! ...انقلاب اسلامی آن‌قدر محتوا دارد که اگر واقعیت‌ها بدون رنگ و لعاب دروغین به مردم گفته شود، مردم ایران، حتی پیروان اقلیت‌های دینی و مذهبی را هم به آن علاقه‌مند می‌‌کند! ...من از سبکی که فعلا در رسانه ملی دارد عمل می‌شود، راضی نیستم! ...همان‌گونه که در زمان مبارزه نهضت و در دوران پیروزی و تثبیت نظام نیز همه کارهای ما با مردم بود...دروغ همه جا بد است، اما اگردر یک رسانه پخش شود، به خاطر تأثیری که در جامعه دارد، خیلی بدتر است!

محتوای واقعی انقلاب اسلامی بدون نیاز به رنگ و لعابهای دروغین در قلوب مردم ایران جا گرفت
رسانه ملی واقعی‌تر ،مخاطب‌شناس‌تر و حقیقت‌گوتر اطلاع رسانی کند!
انقلاب اسلامی آن‌قدر محتوا دارد که اگر واقعیت‌ها بدون رنگ و لعاب دروغین به مردم گفته شود
، مردم ایران، حتی پیروان اقلیت‌های دینی و مذهبی را هم به آن علاقه‌مند می‌‌کند!
من از سبکی که فعلا در رسانه ملی دارد عمل می‌شود، راضی نیستم!
همان‌گونه که در زمان مبارزه نهضت و در دوران پیروزی و تثبیت نظام نیز همه کارهای ما با مردم بود
دروغ همه جا بد است، اما اگردر یک رسانه پخش شود، به خاطر تأثیری که در جامعه دارد، خیلی بدتر است!
"توصیه‌ام این است رسانه ها سعی نکنند به خاطر جذب مخاطبان روش‌های غیراخلاقی را انتخاب کنند. دروغ همه جا بد است، اما اگر از زبان یک روزنامه‌نگار و در یک رسانه پخش شود، به خاطر تأثیری که در جامعه دارد، خیلی بدتر است. غیر از این مگر انقلاب اسلامی در جذب حمایت مردمی ضعف دارد که گروهی به بهانه حمایت از انقلاب و ولایت فقیه خود را مجاز به دروغ و تهمت می‌‌دانند؟..............انقلاب اسلامی چون براساس تعالیم اسلام بنا نهاده شده آن‌قدر محتوا دارد که اگر واقعیت‌ها بدون رنگ و لعاب دروغین به مردم گفته شود، مردم ایران، حتی پیروان اقلیت‌های دینی و مذهبی هم به آن علاقه‌مند می‌‌شوند. آن‌گونه که در زمان مبارزه و در دوران پیروزی و تثبیت همه کارهای ما با مردم بود. اگر مردم نبودند، شعارهای دهن ‌پُر‌کن احزاب و گروهک‌های متعددی که آن روزها آزادانه بیان می‌‌شد، انقلاب را از مسیر خویش منحرف می‌‌کرد. ولی دیدیم که ناپاکی‌ها در دریای مردمی کنار زده شدند"

من از سبکی که فعلا دارد عمل می‌شود، راضی نیستم. باید خیلی حرفه‌ای‌تر از این، واقعی‌تر و مخاطب‌شناس‌تر و حقیقت‌گوتر باشد. ما نیاز به رسانه‌ای داریم که واقعاً مورد اعتماد مردم باشد و مردم حرفش را بفهمند و قبول کنند. این دور از دسترس نیست و قابل تأمین است.

موارد مبتذلی در برنامه های ماهواره ای وجود دارد که جوان‌های مردم را به انحراف می‌کشاند و فکر نمی‌کنم برای جامعه درست باشد. اما باید به کانال‌هایی که مطلب می‌گویند، گوش داد. بالاخره این‌ها هستند و دیگران گوش می‌دهند. اگر بخواهیم جلوگیری کنیم، هم نمی‌توانیم. شما که می‌دانید الان دشمنان ما، آمریکایی‌ها و دیگران هزینه زیادی انجام می‌دهند تا فیلترشکن‌هایی درست ‌کنند که اصلاً نشود سانسور کنیم و به آنجا می‌‌رسند که جلوی سانسور را بگیرند.

اشکال بعدی که از نظر روانی پیدا می‌‌شود، این است که «الانسان حریص علی ما منع». وقتی چیزی ممنوع شود، آدم‌های کنجکاو بیشتر دنبال آنها می‌‌روند تا ببینند آن چه بود؟ از همان اول می‌گویند این کار سیاسی است. آخر هم می‌بینند ما حق داشتیم.

بنابراین فکر می‌کنم مطالب را باید گوش دهیم. البته بحثی در فقه داریم که فقها مطالعه کتب ضلال و آن چیزی را که آدم و حوا را گمراه می‌کند و جواب در آن نیست، اشکال می‌گیرند. ولی اگر همان مطالب کتب ضلال را همراه با جواب در اختیار بگذارند، اشکال نمی‌کنند که طرف اشکال را بفهمد، جواب را هم بفهمد تا بتواند انتخاب کند. به ‌هر حال در اسلام آزادی استماع افکار و حرف‌های دیگران و انتخاب احسن جزء محسنات است.
منبع متن مصاحبه : ماهنامه مدیریت ارتباطات خرداد

 مـــرجـــع

 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :