http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - آیا تاکنون احمدی نژاد مدارک مستدلی در این مورد به دستگاه قضائی ارائه کرده است؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 آبان 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

  آیا تاکنون احمدی نژاد مدارک مستدلی

 در این مورد به دستگاه قضائی ارائه کرده است؟

 


 

رئیس‌جمهور و سایر افراد که نسبت‌هایی را به دیگران می‌دهند همواره باید با مستنداتی همراه داشته باشند و به مراجع مسئول داده شود که اگر تخلف و جرمی ارتکاب شده مورد تعقیب قرار گیرد.
 

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: رئیس‌جمهور و سایر افراد که نسبت‌هایی را به دیگران می‌دهند همواره باید با مستنداتی همراه داشته باشند و به مراجع مسئول داده شود که اگر تخلف و جرمی ارتکاب شده مورد تعقیب قرار گیرد.
 

مصطفی پور محمدی گفت: ما باید به این سمت حرکت کنیم که اگر سخنی را بر زبان می‌آوریم مستند باشد و زمانیکه مستند صحبت می‌کنیم باید آن اسناد را ارائه دهیم تا به مسئله رسیدگی شود.
 

به گزارش ایلنا حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی که در مراسم نقد و بررسی عملکرد قوه قضائیه که توسط کانون دانشجویان مسلمان دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شد در پاسخ به پرسش دانشجویی مبنی بر اینکه در جریان مناظرات انتخابی سال گذشته از سوی احمدی‌نژاد اتهاماتی علیه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد،آیا تاکنون رئیس‌جمهور مدارک مستدلی در این مورد به دستگاه قضائی ارائه کرده است؟ و آیا در صورت ارائه قوه قضائیه آن را رسیدگی کرده است؟ گفت: تا جایی که اطلاع دارم، ندیده‌ام مدرک و گزارش مستندی در مورد آن پرونده و موارد دیگری که در آن گفت‌وگوها مطرح شده ارائه شده باشد.

اهم سخنان مصطفی پور محمدی را به گزارش ایلنا در ادامه بخوانید:

رئیس‌جمهور و سایر افراد که نسبت‌هایی را به دیگران می‌دهند همواره باید با مستنداتی همراه داشته باشند و به مراجع مسئول داده شود که اگر تخلف و جرمی ارتکاب شده مورد تعقیب قرار گیرد.
•ما باید به این سمت حرکت کنیم که اگر سخنی را بر زبان می‌آوریم مستند باشد و زمانیکه مستند صحبت می‌کنیم باید آن اسناد را ارائه دهیم تا به مسئله رسیدگی شود.
•اگر فردی مدارک و مستندی را در مورد هر فرد دیگری به ما ارائه دهد قطعاً در سازمان بازرسی آن را تعقیب خواهیم کرد.
•تا زمانی‌که حرکت‌های دانشجوئی بازخوردهای امنیتی پیدا نکند،بنای نظام بر تحمل است
•تا جائیکه که این حرکت‌ها مباحث امنیتی را مخدوش و مرزهای امنیتی را مورد تجاوز قرار ندهند، آزاد است، اما در جایی هم که اعتقادات و باورهای دینی مردم مورد تعرض قرار گیرد، قابل تعقیب است.
•آنچه که در حوزه دین و آموزه‌های دینی در حوزه قضا مورد توجه قرار گرفته، مورد تایید حضرت امام است.
•امام خمینی به مزیت قانون و رعایت آن بسیار توجه داشتند . در شرع مقدس مهمترین مفهوم که مورد توجه قرار گرفته حق و عدل است و محور قضاوت نیز حق‌مداری عنوان شده است.
•ایشان معتقد بودند باید دقت کرد که جرم مستندا ثابت شود تا قابل اعمال مجازات باشد و از سوی دیگر نیز آیین دادرسی باید طبق قوانین بوده و مسئولان حق تخلف از قانون و تمرد از داوری را ندارند.
•منع شکنجه در مراحل رسیدگی، رعایت شرایط حدود، عدم جواز توهین به شخص مجرم، رسیدگی عادلانه و سریع به جرم، نادیده انگاشتن روابط بر اعمال مجازات، اجرای دقیق قانون، برخورد قاطعانه با محاربان و کسانی که امنیت اجتماعی را مختل می‌کنند و لزوم پذیرش خطر را از فرازهای امام خمینی در مسئله قضا است.
•آنچه که منویات امام خمینی و متخذ از اسلام است، فوق‌العاده راهنما، راهگشا و تعیین کننده افق ما است. اما ما با این جایگاه فاصله بسیار داریم و باید تلاش کنیم تا به این اصول و شاخص‌ها برسیم.
•متاسفانه در بسیاری از این محورها موفق نبوده‌ایم و همان مشکلی که در نظام بوروکراسی و اداری داریم، در نظام قضائی هم با این مسائل و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم.
•اگر دستگاه قضائی بتواند بر پایه عدل و قسط داوری کند و بتواند که شرایط آن را محیا کند مطمئناً بخش مهمی از نارسائی‌ها اصلاح خواهد شد.
در داستان کهریزک قبل از اینکه این مسئله مطرح و به رسانه‌ها بیاید در چند ماه قبل از آن خود سازمان بازرسی از آنجا بازرسی و گزارشی تهیه کرده و در زمانی‌که این مسئله در رسانه‌ها مطرح شد گزارش ما کاملاً تهیه شده بود و حتی در آن زمان در چند جلسه مسئولان عالی قضائی این گزارش مورد بررسی قرار گرفت و زمانیکه این گزارش به همراه گزارش سایر نهادها به رهبری رسید، ایشان دستور تعطیلی این بازداشتگاه را صادر کردند.
•در حال حاضر زمانی‌که از قضات شکایتی صورت می‌گیرد دادسرای انتظامی قضات فوری به آنها رسیدگی می‌کند و اینطور نیست که هیچ مشکلی در قوه قضائیه مطرح نشود.
•این سازمان حتی در امور اداری دستگاه قضایی نیز نظارت می‌کند .
• برای طرح جامع نظام آماری قوه قضائیه 1414 صفحه گزارش تهیه شده و 22 هزار نفر ساعت بر روی آن کار کرده‌اند. اما اگر این کار بر روی دستگاه اجرایی انجام می‌دادیم، صدای همه در می‌آمد که آقا این چه کار است و چرا این همه ما را تحت فشار قرار می‌دهید.
•به میزانی که هر دستگاهی قوی عمل کند، در حوادث موثر و تاثیرگذار خواهد بود،اما اگر بخواهیم این حوادث (مسائل کوی دانشگاه و برخورد با سران فتنه ) را به دستگاه قضایی نسبت دهیم درست نیست.
ویژه‌خواری و اینکه عده‌ای از رانت استفاده کرده و با استیلا منافع بسیاری را به جیب خود می‌زند در همه ادوار و حکومت‌ها وجود داشته است.
•در جامعه باز، پرتحرک، زنده و فعال ما و با توجه به شرایط پیش از انتخابات و حضور چشمگیر مردم در روز انتخابات طبعاً این انتخابات می‌توانست پیامد و اثرات مهمی از خود بر جای بگذارد.
•نسبت به خود حادثه، قوه قضائیه در حد خود به خوبی انجام وظیفه کرده است، اما اگر بخواهیم آنچه که را فهم می‌کنیم توقع داشته باشیم قوه قضائیه به آن عمل کند کافی نیست.
در خصوص پرونده‌های مهم، برخی از آنها در شورای عالی امنیت رسیدگی و نظر رهبری پرسیده شده و با توجه به مصلحت‌ها و ملاحظات، برخی پرونده‌ها دیرتر رسیدگی می‌شود.
•در سازمان بازرسی که فعالیت‌های ما علنی است و دست ما نیز باز است پرونده‌هایی را از طیف‌های مختلف در دست داشته و در حال رسیدگی به آنها هستیم.
•بدون شک بالاترین مصلحت برای دستگاه قضائی اجرای عدالت است و ادبیات دینی و نگاه دین‌ مدارانه نیز می‌گوید که بالاترین مصلحت اجرای عدالت است. اما یک مقدمه بستر دارد و باید بستر اجرای عدالت مهیا باشد. در غیر اینصورت مشت در سندان کوفتن است و اقدامات عدالت‌خواهانه بی‌فایده خواهد بود.
 به نظر من بسیاری از مصلحت‌اندیشی‌ها مضر بوده و طبق موازین نیست و قابل نقد است اما در زمانی که منافع جامعه به خطر می‌افتد امکان جابجایی مصالح وجود دارد.
•آنچه که در شیراز بیان کردم این بود که ما به پرونده‌های بسیاری رسیدگی کرده و از کسی هم هراس نداریم اما در ابراز و اعلام آن بحث متفاوت است.
•در آن شرایط زمانیکه ما اقدامات خود را ابراز می‌کردیم مشخص نبود که موثر واقع خواهد شد یا خیر. ما در اقدام هیچ ملاحظه‌ای نکرده‌ایم و ملاحظه ما تنها در ابراز آن بوده است.
•در قوه قضائیه ما از یک سری اشکالات سیستمی رنج می‌بریم و این به شدت دست و پای نظام قضایی ما را بسته است که بخشی از آن به قوانین و بخش دیگری از آن به تعریف از جرم بازمی‌گردد.
•در جریان پرونده‌های دانشجویان نیستم، اما نظام ما از گذشته به جد تکرار کرده است که به دنبال این است که فضا را به سمت فضای آرام حرکت دهد.
•تا زمانی‌که این حرکت‌ها بازخوردهای امنیتی پیدا نکند و در حوزه امنیتی نرود و یا مشکل ساز نشود، بنا بر تحمل است.
•تا جائیکه که این حرکت‌ها مباحث امنیتی را مخدوش و مرزهای امنیتی را مورد تجاوز قرار ندهند، آزاد است اما در جایی هم که اعتقادات و باورهای دینی مردم مورد تعرض قرار گیرد، قابل تعقیب است.
در برخورد با سران فتنه هیچ‌گاه تسامح و تساهلی رخ نداده است. در این بخش باید کار بیشتری صورت گیرد و به اشکالات پاسخ داد و دغدغه‌ها را کم کرد.
•در خصوص عناصر اصلی که حوادث سال گذشته را رقم زدند اگر فضای عمومی کاملاً توجیه نباشد هر حرکتی به ضد آن تبدیل خواهد شد.
•طبیعتاً بحث دستگیری چهره‌های اصلی در شورای عالی امنیت ملی مطرح و به نظر مقام معظم رهبری رسیده و از ایشان نظرخواهی خواهد شد. البته برای دستگاه قضائی کاری ندارد که با آنها برخورد کرده و آنها را دستگیر کند و حتی باعث تبلیغات برای آن هم خواهد شد. اما آیا مصلحت کشور اقتضای آن را دارد؟
•قرار نیست تفکیکی میان خواص و عوام رخ دهد.
از برنامه‌های سازمان ما این است که سفرهای استانی را تحت کنترل قرار داده و میزان اجرایی شدن مصوبات آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم و پروژه‌های نفتی و وزارت نیرو را نیز بررسی و رسیدگی می‌کنیم.
شهرام جزایری که هم‌اکنون درزندان در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است متوجه شدیم که به جای پرداخت میزان محکومیت خود به دنبال این بوده که اموال خود را با وکالت و سندسازی بفروشد بدون اینکه مجازات خود را سپری کند.
•چنین افرادی از داخل زندان شروع به خرابکاری می‌کنند و برای ما بیشتر خطرناک‌تر هستند.
 

عنوان اصلی متن ؛ رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
 
احمدی‌نژاد برای ادعاهایش علیه هاشمی سند نداد
مـــرجـــع
 1389/08/06
 
 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :