http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - مردم فتنـــــــــــه گر نیستند، نگراننـــــــد!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 آبان 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

  مردم فتنـــــــــــه گر نیستند، نگراننـــــــد!
 


 

 به جای پاسخ دادن به سوالات مردم، عده ای به تمهیدات امنیتی و تشدید جو پلیسی برای کنترل تبعات اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و اعتراضات آتی آن دست زده اند به طوری که فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح موسوم به "امنیت محله محور" در بیش از دو هزار نقطه پایتخت از بامداد شنبه هشتم آبان ماه ٨٩ خبر داده است.

پیش از این کارمندان ادارات و دانشجویان پایتخت که مسیر حرکتشان به سمت چهارراه ولیعصر بود، گاهی مقابل دکه روزنامه فروشی می ایستادند تا نیم نگاهی به روزنامه های صبح بیندازند. این روزها بر تعداد خریداران روزنامه همشهری افزوده شده. اشتباه نکنید، این افراد خوانندگان روزنامه همشهری نیستند، بیکارانی هستند که در جستجوی کار صفحات همشهری را در پارک ها ورق می زنند.

روزنامه همشهری در دست یکی از افرادیست که در پارک نشسته است . در عناوین صفحه اول روزنامه همشهری به سخنان محمود احمدی نژاد اختصاص دارد که میلیون ها ایرانی از جمله بیکاران به زودی مبلغ نقدی را که از مدتها پیش قولش را داده بودند، دریافت خواهند کرد. همین خواننده روزنامه در این باره می گوید:حتی زنان خانه دار نیز قید سریال های تلویزیونی را برای گوش کردن اخبار می زنند تا بدانند چه زمانی یارانه نقدی به حسابشان واریز می شود.

اما اینجا یک واقعیت تلخ وجود دارد: مبلغی که بر اساس برآورد مقامات به ۶۰ میلیون ایرانی پرداخت شود، فعلا در حساب بانکی مسدود باقی خواهد ماند. خانواده ها امکان برداشت پولشان را تا تاریخی که دولت اعلام کند، نخواهند داشت. به گفته رئیس “سازمان هدفنمند سازی یارانه ها”، دوره زمانی این پرداخت ها نیز هنوز “نامشخص” است.

تصمیم گیری درباره زمان و دوره ای که برای پرداخت و هزینه کرد یارانه درنظر گرفته شده، قرار است توسط وزارت دارایی و اقتصاد هفته آینده اعلام شود.

این در حالیست که بر اساس اخبار منتشر شده در خبرگزاری های رسمی تنها احمدی نژاد زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را می داند.

شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد هم می گوید که تنها یک ساعت پیش از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها قیمت سوخت به مردم اعلام می شود. درست شیوه ای که در سال ۸۶ برای سهمیه بندی بنزین اجرا شد. همگان به یاد دارند که شب قبل از سهمیه بندی بنزین اجرایی شدن این تصمیم به اطلاع عموم رسید و این مساله باعث خشم عمومی و به آتش کشیده شدن دهها پمپ بنزین شد.

در همین راستا به جای پاسخ دادن به سوالات مردم، عده ای به تمهیدات امنیتی و تشدید جو پلیسی برای کنترل تبعات اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و اعتراضات آتی آن دست زده اند به طوری که فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح موسوم به “امنیت محله محور” در بیش از دو هزار نقطه پایتخت از بامداد شنبه هشتم آبان ماه ٨٩ خبر داده است.

سردار پاسدار اسماعیل احمدی مقدم نیز در زمینه اعتراضات احتمالی آتی می گوید: پلیس آمادگی در برابر فتنه اقتصادی! را دارد و دارای اشراف اطلاعاتی در این باره است. فتنه یک اتاق فکر دارد و افرادی فکر می‌کنند که با به وجود آمدن این مسایل می‌توانند در مسایل اقتصادی سوار شوند

این در حالی است که مردم از افزایش نرخ تورم نگران هستند و روز به روز قیمت کالاهای اساسی مردم چون گوشت و برنج و روغن افزایش می یابد.

زمانی در همین روزنامه ها با تیتر بزرگ طرح هدفمند کردن یارانه ها یک جراحی بزرگ خوانده شده بود، به نظر می رسد در این طراحی باید توانایی بیمار سنجیده می شود و سپس جراحی انجام می شود. اگر این کار بدون مراقبت کافی انجام شود، بیمار در معرض خطر قرار می گیرد و حتی ممکن است جان سالم بدر نبرد.

 سارا قربانی

مـــرجـــع
 1389/08/08
 
 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :