http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - شیب تند اجرای هدفمندی یارانه ها منجر به پیامدهای منفی در جامعه می شودآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 آبان 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 شیب تند اجرای هدفمندی یارانه ها

 منجر به پیامدهای منفی در جامعه می شود


 

 نایب رئیس كمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس گفت: در جلسه غیر علنی مجلس نمایندگان از توضیحات نمایندگان دولت درباره شیب تند اجرای هدفمندی یارانه ها كه منجر به پیامدهای منفی در جامعه می شود، قانع نشدند و مقرر شد در جلسه دیگر دولت توضیحات بیشتری در این باره بدهد.

محمد رضا تابش نایب رئیس كمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جلسه غیر علنی صبح امروز یكشنبه نمایندگان با مسئولان دولت در طرح هدفمندی یارانه ها گفت: این جلسه با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، محمد رضا فرزین سخنگوی كارگروه طرح تحول اقتصادی دولت و بهروز مرادی مدیر عامل سازمان هدفمندی یارنه ها و همچنین محمد رضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد و نمایندگان عضو كمیسیون اقتصادی مجلس و تعداد دیگری از نمایندگان حضور داشتند.


وی ادامه داد: در این جلسه دغدغه و سئوالات نمایندگان درباره طرح هدفمندی یارانه ها مطرح شد كه
نمایندگان دولت به این دغدغه ها پاسخ دادند اما در برخی از مسائل پاسخ های دولت نمایندگان را راضی نكرد.

تابش ادامه داد:
یكی از دغدغه های نمایندگان اجرای صد در صدی قانون هدفمندی یارانه ها بود كه بر اساس حركت های دولت پیش بینی می شود دولت نتواند با منابعی كه مجلس برای آن در نظر گرفته است این طرح را اجرا كند و تناسبی میان یارانه های نقدی و غیر نقدی كه دولت در نظر گرفته با منابعی كه مجلس تصویب كرده وجود ندارد.

وی ادامه داد: پاسخ دولت در این باره این است كه از تسهیلات سیستم بانكی برای تامین این منابع استفاده می كنیم و همچنین بخشی از جرائمی كه در حوزه جریمه افراد دهك بالا مد نظر گرفته شده است نیز به تامین منابع كمك می كند.

نایب رئیس كمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس افزود: نمایندگان دولت این اطمینان را دادند كه منابع این طرح همان منابعی است كه مجلس تصویب كرده است.

تابش همچنین افزود:
نمایندگان دولت از شیوه اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و حجم یارانه های نقدی و غیر نقدی كه دولت اعلام كرده است ابراز نگرانی كردند و گفتند این روند موجب می شود هدفمندی یارانه ها با شیب تند انجام شده و فشار به جامعه آید كه نمایندگان دولت در این زمینه توضیحاتی دادند اما این توضیحات قانع كننده نبود و تصمیم گرفته شد جلسه دیگری برای توضیحات بیشتر در این باره برگزار شود.

وی پیش بینی كرد جلسه بعدی اواخر هفته جاری انجام شود و در این جلسه نمایندگان دولت توضیحاتی درباره اینكه
چگونه می خواهند شیب هدفمندی یارانه ها را به گونه ای كنترل كنند كه منجر به پیامدهای منفی نشود توضیح می دهند. همچنین در این جلسه به نمایندگان مجلس باید درباره بسته های قیمت گذاری نیز باید توضیحاتی داده شود.

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به اینكه آیا زمان مشخصی برای آغاز هدفمندی یارانه ها در این جلسه اعلام شده است، افزود:
در این جلسه زمان مشخصی اعلام نشده است اما قاعدتا 4 ماه انتهایی سال خواهد بود و با توجه به اینكه یارانه بنزین در آبان ماه اعمال شده است یارانه های واریز شده برای همان 2 ماه است.

وی تاكید كرد:
نمایندگان مجلس هم با دولت در زمینه اعلام نكردن زمان دقیق اجرای هدفمندی یارانه ها موافق است چرا كه می خواهیم از تبعات ناشی از آن جلوگیری كنیم.


مـــرجـــع
 09/08/1389

عنوان اصلی متن : مجلس درباره شیب هدفمندی قانع نشد
 
 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :