http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - آقای بهمنی ، یک چیزی بگویید كه بگنجد! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 آبان 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 آقای بهمنی ، یک چیزی بگویید كه بگنجد! ...

 

 

محمود بهمنی كه پیش از این با اعلام رقم تورم 8 درصدی موجب شگفتی شده بود، در حالی از ذخیره سازی 900 میلیون تن كالای اساسی در كشور خبر داده، كه تقسیم این میزان بر 70 میلیون جمعیت ایران نشان می دهد جناب رئیس كل به ازای هر ایرانی، 13 تن معادل یك كامیون كالای اساسی ذخیره كرده است!وبا توجه به آنكه میزان اعتبار ذخیره سازی كالاهای اساسی در سالهای اخیر حدود یك میلیارد دلار بوده، ظاهرا برای 900سال كالای اساسی ذخیره فرموده‌اند.

در حالی كه رئیس كل بانك مركزی در اظهارات اخیر خود از ذخیره سازی 900 میلیون تن كالای اساسی در كشور خبر داده، این اظهار نظر شوك شدیدی به كارشناسان وارد كرده است.
 

به گزارش خبرنگار «آینده»، محمود بهمنی كه پیش از این با اعلام رقم تورم 8 درصدی موجب شگفتی شده بود، در حالی از ذخیره سازی 900 میلیون تن كالای اساسی در كشور خبر داده، كه تقسیم این میزان بر 70 میلیون جمعیت ایران نشان می دهد جناب رئیس كل به ازای هر ایرانی، 13 تن معادل یك كامیون كالای اساسی ذخیره كرده است!

كالاهای اساسی، به اقلامی چون برنج، شكر، روغن و گوشت اطلاق می شود و بیشترین ذخیره سازی این اقلام تا كنون، كمتر از ده میلیون تن بوده و حتی اگر كل تولید گندم ایران را كه سالانه 12 میلیون تن است، به این رقم بیفزاییم، باز هم به 3 درصد رقم ادعایی رییس كل بانك مركزی نمی رسد.

اما با توجه به آنكه میزان اعتبار ذخیره سازی كالاهای اساسی در سالهای اخیر حدود یك میلیارد دلار بوده، واگر قیمت متوسط هركالا را حداقل هركیلو یك دلار محاسبه كنیم ظاهرا آقای بهمنی برای 900 سال كالای اساسی ذخیره فرموده‌اند.

اظهارات آقای بهمنی در حالی بیان می شود كه وزارت جهاد كشاورزی، رقم ذخیره سازی گوشت(قرمز و سفید) را برای طرح هدفمندی یارانه ها 80 هزار تن(كمتر از یك ده هزارم رقم آقای بهمنی) اعلام كرده و مشخص نیست 9999 ده هزارم دیگر این ذخیره سازی را كدام كالاها تشكیل می دهد!

اگرچه این احتمال هم وجود دارد كه مقصود جناب بهمنی از 900 میلیون تن، 900 هزار تن بوده و اشتباه ناقابل! افزایش 3 صفر و هزار برابر اعلام كردن میزان ذخیره سازی، موجب كاهش اعتبار اظهارات و آمارهای رییس بانك مركزی شده است.
***
مطالب مرتبط :
بانك مركز ی سه صفر از اظهارات رییس كم كرد
مـــرجـــع

 10/08/1389


 
 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :