http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - دو آفت خانمان‌سوز جامعه ‌ماآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ جمعه 14 آبان 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 دو آفت خانمان‌سوز جامعه ‌ما

 


 

امام جمعه شهرستان شمیرانات اظهار داشت: دروغ، ریشه بدی‌ها، بسترساز ناهنجاری‌ها، ناسازگار با خرد انسانی، مبانی دینی، ضوابط حقوقی، سرشت انسانی و ساختار نظام طبیعی است.

به گزارش خبرنگار آینده، حجت الاسلام دعاگو افزود:
دروغ از نگاه روایات، خیانت، بدترین روایت، ناسازگار با مروّت، موجب نیازمندی، مانع خداباوری و خداگرایی، نشانه نفاق‌ورزی و شفاف‌ترین نماد ناهنجارگرایی محسوب می‌شود. کثرت کذب ارزش انسان را از بین می‌برد، دروغگو بدلیل زیاده‌روی در خلاف‌گویی و مردم‌فریبی گرفتار فراموشکاری می‌شود، به تناقض‌گویی می‌پردازد و فرجام دروغگویی‌اش به رسوایی و آبروریزی می‌انجامد.

حجت الاسلام والمسلمین دعاگو
دروغگویی را شفاف‌ترین نماد ستیز با خداباوری و خداگرایی «ایمان»، زاویه با آفریدگار جهان و همسویی با شیطان نامیده گفت: در بیان معصومین پاک، می‌گساری کلید بدی‌ها و دروغگویی بدلیل شرآفرینی آگاهانه، بدتر از می‌گساری است. برای شکل‌گیری دروغگویی نقل بی‌ملاحظه همه شنیده‌ها کافی است.
از نشانه‌های دروغگویان دروغ‌پرداز این است که نوعاً از زمین و آسمان و شرق و غرب خبر می‌دهند و از شناخت حلال و حرام خدا بهره‌ چندانی ندارند.

دروغگویان بدلیل استمرار دروغگویی همگان را در مقیاس نگرش و کنش خویش می‌سنجند،
با بدبینی و بدگمانی با دیگران برخورد می‌کنند و با دروغ‌پنداری پیام‌ها و شنیده‌ها همیشه گرفتار و آشفته‌حالند.
ناطق جمعه شمیرانات
دروغگویی را از رایج‌ترین گناهان سیاسی و ناهنجاری‌های اخلاقی در مناسبات اجتماعی توصیف نموده گفت: دروغ، صفتی شیطانی و خطرناکترین ناهنجاری در حوزه مناسبات اجتماعی است. دروغگویی، ناهنجاری منفوری است که بزرگ و کوچک و جدی و شوخی و انگیزه نشاط‌آفرینی نمی‌شناسد و در همه اندازه‌ها و صحنه‌های جدی و شوخی جز در موارد استثناء از حرمت برخوردار است و دروغگو را با تکذیب خدا و فرشتگان مراقب انسان روبرو می‌سازد.
پیامبر گرامی(ص) شوخی را با حقیقت می‌آراستند، هرگز در عرصه مزاح به خلاف‌گویی آلوده نمی‌شدند و با هوشمندی و بزرگواری از آزار دل‌ها و تندروی در شوخی‌ها فاصله می‌گرفتند.

دعاگو
دروغ‌پردازی‌های مداح‌نمایان کم‌دان، نادان، زمان‌ناشناس و بی‌کفایت و درایت را بزرگترین فاجعه دوران معاصر و عصر حاضر تحلیل نموده گفت: بزرگترین فاجعه فرهنگی در جامعه کنونی، نقش‌آفرینی مداحان نادان،‌ کم‌دان، بازیگر، بی‌بهره از گوهر زمان‌سنجی، دوراندیشی و همسویی با مصالح دینی و ملی در اندیشه همگانی و عرصه‌های فرهنگی و سیاسی است. متأسفانه این گروه اندک، آشفتگی می‌آفرینند، به وحدت و امنیت ملی می‌تازند و در شرایطی که کشور نیازمند همدلی و همگرایی است با تازیانه‌های ناسزاگویی و نفرت‌آفرینی، پرچمدار نفی و طرد و اختلاف و درگیری هستند.

خطیب جمعه شمیرانات
ایجاد سازمانی قوی، کارآمد و پاسخگو برای آموزش، هدایت و کنترل حوزه‌های وعظ و مداحی و عزاداری را از ضروری‌ترین نیازهای جمهوری اسلامی نامیده گفت: مداح‌نمایان در دروغ‌خوانی و آلوده‌سازی عرصه‌های مداحی و عزاداری به تحریف‌ها و ناروایی‌ها اندازه نمی‌شناسند، به جاذبه‌آفرینی و کسب منافع مادی می‌اندیشند، پاکترین صحنه‌ها و عرصه‌های نمایش ولایت و ارادت به معصومین پاک را به بی‌پایه‌ترین خرافات می‌آلایند، با نسبت‌های ناروا و دروغ‌های بی‌اساس و بی‌جا نسبت به معصومین(ع) از دین حنیف فاصله می‌گیرند و با ابزارسازی از پاکترین اولیاء الله برای رفع نیازهای مادی، ناآگاهانه خویشتن را با خطر فقر روبرو می‌سازند(امام باقر«ع»).

مـــرجـــع

حجت الاسلام والمسلمین دعاگو
 08/08/1389


 
 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :