http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - جهان اول تا جهان سوم!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 15 آبان 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 جهان اول تا جهان سوم!

 

 

جدا” این جهان اول تا جهان سوم عجب طبقه بندی جالبی است. می گویید نه؟ این متن را بخوانید تا بفهمید که واقعا” بعضی مواقع جهان چهارم و پنجم هم لازم میشود!
الف.
فوتبال

جهان اول: در بازی تیمهای کالیاری و اینتر به دلیل شعارهای نژادپرستانه بر علیه اتوئو بازیکن سیاه پوست تیم اینتر بازی متوقف شده و داور هشدار میدهد اگر این شعارها ازطرف هواداران کالیاری ادامه یابد بازی متوقف و برخوردی سخت از طرف مسئولان کالچیو با تیم کالیاری خواهد شد.

جهان دوم: در مصاف دو تیم فوتبال رنجرز و دپورتس کنسپسیون شیلی بازیکنان به علت آنچه که از سوی آنها ناداوری خوانده شده مارسلو میراندا داور مسابقه را کتک زدند به طوری که وی از ناحیه گردن و مچ دست راست به شدت آسیب دید و به علت وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد!

جهان سوم: در هندوراس مردان مسلح‌ به یک مسابقه فوتبال در «سن پدرو سولا» حمله کرده که پس از تیراندازی این افراد ده تن در دم و چهار تن از بازیکنان در مسیر بیمارستان جان خود را از دست دادند!

ب.
پاسخگویی به مردم

جهان اول: شرکت تویوتا به دلیل نقص فنی خودروهایش رسما عذرخواهی می کند و خسارت می دهد و اعلام می کند حاضر به عودت خودروها نیز هست.

جهان دوم: شرکت خودروسازی سایپا اعلام می کند پراید هیچ مشکل ایمنی ندارد و همه قطعاتش هم استاندارد خوبی دارند!

جهان سوم: سوریه پراید سایپا که خود سایپا روی هر کدامش چهار میلیون سود می کند را از ایران میخرد و معادل یازده میلیون به مردم سوریه فروش می کند!

ج.
مبارزه با فساد

جهان اول: دادگاهی در چین ” وانگ هوایوان” را به دلیل فساد اقتصادی و دریافت رشوه و فرار از پرداخت مالیات در دوران تصدی اش به مرگ و تصرف اموالش محکوم کرد.

جهان دوم: رسوایی مالی یکی از نمایندگان پارلمان انگلیس، مایکل مارتین رئیس مجلس عوام این کشور را به استعفا واداشت. وی از کمبود نظارت در دوران تصدی خود رسما” از مردم انگلیس عذرخواهی کرده است.

جهان سوم: آقای … که گفته میشود دارای پرونده فساد اقتصادی است و مدرک جعلی نیز دارد با ارتقای درجه به سمت … منصوب گردید. در حکم انتصاب وی آمده است: با توجه به شایستگی، تعهد، تجربه و توانمندی جنابعالی را به سمت … برمی‌گزینم.

د.
شفافیت مسئولان
جهان اول: باراک اوباما وضعیت اقتصادی کشورش را رو به بهبود توصیف کرد اما معتقد است کماکان نرخ بیکاری و تورم نگران کننده است.

جهان دوم: نخست وزیر چین ضمن رد ادعای کاهش رشد اقتصادی بر واقعی بودن ارزش یوان واحد پول چین و رشد صادرات به دنیا تاکید کرد.

جهان سوم: دولت ایران رشد اقتصادی ایران را حدود هشت درصد اعلام کرده اما آمارهای مجلس حاکی است که رشد اقتصادی فقط در حد یک درصد بوده است! مسوولان اقتصادی ایران ضمن تاکید بر محرمانه بودن آمارهای اقتصادی معتقدند رشد اقتصادی ایران در سالهای اخیر بی سابقه بوده و بیکاری و تورم کنترل شده است.

ه.
تناسب تخصص با مسئولیت

جهان اول: کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه سابق آمریکا دکترای مطالعات بین‌الملل بوده و سالها به عنوان استاد علوم سیاسی در دانشگاه استنفورد تدریس کرده است. وی از مجریان طرح فروپاشی شوروی سابق نیز بوده و تالیفات متعددی در زمینه علوم سیاسی و روابط بین الملل دارد.

جهان دوم: مدرک روسای کمیسیونهای مجلس ایران تناسبی با کارشان ندارد. دکترای مهندسی انرژی هسته ای به عنوان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، فوق لیسانس مهندسی صنایع به عنوان رئیس کمیسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی، دکترای مهندسی مکانیک به عنوان رئیس کمیسیون نفت و انرژی، لیسانس مخابرات به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه! از جمله این موارد هستند.

جهان سوم: سرهنگ قذافی در حکمی ژنرال عبدالمجید را برای مدت شش سال به عنوان وزیر علوم و ارتباطات علمی لیبی منصوب کرد!

فکر کنم کافی است مابقی را کمی خودتان به دوگوله تان فشار بیاورید…


مـــرجـــع

 


 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :