http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - چه کسی شنل قهرمانی را از دوش جلیلی برداست؟!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 خرداد 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

          

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران روحانی را گزینه مطلوبتری نسبت به عارف برای ائتلاف اصلاح طلبان خواند و تاکید کرد که باید به دلیل بر باد دادن تلاش های طیف تندرو و رادیکال اصولگرا به منظور معرفی جلیلی به عنوان فرشته نجات، به دکتر ولایتی مدال صداقت داد.
صادق زیباکلام درباره شکل گیری ائتلاف بین آقایان روحانی و عارف اظهار کرد: شکل گرفتن و ضرورت این ائتلاف برای پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات پیش‌رو واقعا واجب و لازم است. البته این موضوع بدین معنا نیست که اگر ائتلافی شکل نگیرد، اصلاح طلبان حتما شکست خواهند خورد، ولی در صورت ائتلاف همه آراء اصلاح طلبان به سبد یک نامزد این طیف ریخته خواهد شد. شکل گیری ائتلاف بین آقایان روحانی و عارف علاوه بر اینکه از فاجعه سال 84 و شکست اصلاح طلبان جلوگیری می کند، تکلیف جامعه اصلاح طلبی را برای رای دادن به یک نامزد مشخص روشن می نماید.
گزیده سخنان وی از این قرار است:
اگر یک نفر از بین آقایان عارف و روحانی پیروز شوند وقتی بعد از 24 خرداد ماه بخواهند کابینه خود را تشکیل دهند با کوهی از دیوارهای بتن آرمه مواجه خواهند شد. اینجا هنر آقای روحانی خیلی بیشتر از آقای عارف است و به همان اندازه که عارف بیشتر از روحانی اصلاح طلب است،
روحانی می تواند زبان اصولگرایان را بفهمد. ترس بنده از این است که اگر آقای عارف انتخاب شود، از همان اول به سرنوشت 2 خرداد 76 دچار شویم که دولت فلج شود و کاری از پیش نرود.
اتخاذ تصمیمی در جهت معرفی یک کاندیدا از بین آقایان روحانی و عارف با شرایطی که عنوان شد اعتباری برای آقایان هاشمی و خاتمی به عنوان رهبران اصلاح طلبان خواهد بود. آن کسی که توسط آقایان هاشمی، خاتمی و مشاوران این دو انتخاب می شود، نهایتا تعهد کند که به نفع کاندیدای دیگر کنار برود و آن کسی که از این دو نفر باقی می ماند باید متعهد شود و از دیگری در کسوت معاون اولی استفاده کند. این باعث می شود مردم احترام بیشتری برای اصلاح طلبان قائل شوند.
چندین سال است که طیف رادیکال و تندرو اصولگرایان سعی می‌کنند که تصویری آرمانی از جلیلی بسازند که او توانسته از سر عزت، قدرت، مقاومت، تعقل و... درباره موضوعات هسته ای تصمیم گیری کند و آمریکا و اروپا را درب و داغان کرده است.
اما آقای دکتر علی‌اکبر ولایتی ظرف چند دقیقه تمام این تلاش چندین ساله را بر باد داد و نشان داد که اصلا و ابدا از این خبرها نبوده است.
آقای ولایتی با سخنان خود در آخرین مناظره انتخاباتی نشان داد که جلیلی هیچ گام مثبتی در جهت حل و فصل مساله هسته ای و بهبود وضعیت کشور برنداشته است. در ادامه آقای رضایی هم این موضوع را تایید کرد و به قول کرمانی ها نشان دادند که آقای جلیلی آنچنان شیره گلوسوزی هم نبوده است. آقای ولایتی در آخرین مناظره انتخاباتی شنل قهرمانی خودساخته برخی اصولگرایان تندرو را از دوش آقای جلیلی برداشت.
آقای ولایتی در مناظره روز گذشته از سیاست خارجی دوران آیت الله هاشمی رفسنجانی به حق دفاع کرد.
او در برابر حملات آقایان جلیلی و حداد صادقانه حقیقت را فدای مصلحت نکرد و برخلاف این دو که سعی کردند به سیاست خارجی دوران سازندگی و اصلاحات بتازند، محکم ایستاد و از این موضوع دفاع کرد. این دفاع آقای ولایتی از سیاست خارجی دوران سازندگی نه به واسطه این بود که او در آن دوران وزیر بوده است چون خیلی راحت می توانست از موضوع بگذرد و یا بگوید من کاره ای نبودم و شخص آقای هاشمی و خانواده وی تصمیمات را اتخاذ می کردند، اما به حق ایستاد و دفاع کرد. لذا معتقدم اگر قرار بود مدال صداقت به سینه این هشت نفر آویزان شود، باید این مدال را به گردن آقای دکتر ولایتی می‌انداختیم.
از جلیلی رفتاری خیلی متفاوت از احمدی‌نژاد انتظار نداشتم چون او مثل احمدی نژاد بود و مثل او هم رفتار کرد البته نه در حد و اندازه او.
جریانی هم که از آقای جلیلی حمایت می کند تماما کسانی هستند که احمدی نژاد را به قدرت رساندند و هشت سال مشکلات را برای کشور به ارمغان آوردند، البته شرایط فعلی با سال 84 خیلی متفاوت است و مردم به حدی بیدارند که با شعارهای پوپولیستی و عوام گرایانه نمی توانند بجایی برسند.
1392/3/18

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :