http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - نه در مثال مناقشه هست ، نه فراموش کردن چماق تکفیر بعضیها ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 8 تیر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

          

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم  ((( بعضیها وقتیکه اعتراف به اشتباه-شون میکنند وَ «لای منگنه» ناله-ی استغفار وُ توبه سَر میدن ، منو یاد این میـندازن که «توبه-ی گرگ مرگه» ... { یادم نـمیـره که وَسَـطای تابستون 1357 بود که "محمد رضا خان پهلوی" در رادیوی سراسری ایران ، کلی عُـذر بدتر از گناه مـیـــآورد وُ همه-ی تقصیرها رو مـیـانداخت گردن اطلاعات دروغ وَ دَغـَل-بازی ِ بعضی از سران دولت وُ حکومت ... مرتب هم وعـده-های سَر ِ خَرمن میداد که جبران میکنم وُ فلان وُ بـَهـمـان ...} محمد مُرسی «رئیس جمهور سَر ِ کاری» ِ مصر هم حالا که می-بینه سرنگونی-ش نزدیکتر شده ، همین تلاشها رو میکنه. یادم نمیره که هفته-های اول ِ به قدرت رسیدن "محمد مُرسی" ، اگه من وُ شمای نوعی در همین رسانه-های مجازی ، راجع به ماهیت این آقا وَ بی-ربط بودنش به انقلاب اسلامی وُ اسلام ، اظهار نظری میکردیم ، بعضیها با چماق تکفیر وُ بَرچسبهای ناچسب ، مثلا «تو پـــوز ِ مـــا مـیـــزدن»! ... جالبه این اشتراک نظر یا بهتره بگم «اشتراک ِ عـمـــل» ِ جماعتی که خودشون رو بـخـــواب زدن ، یعنی اینکه هیچوقت نخواستن وَ نـمـیـخـــوان که «از تـــاریــخ درس بگیرند»!؟ ... _  عـبـــد عـا صـی  )))

  اعتدال : محمد مرسی٬ در آستانه سالگرد انتخاب خود٬ به عنوان رئیس‌جمهور مصر با اعلام اینکه ناآرامی‌ها مصر را "فلج" خواهد کرد گفت: در سال اول حکومت اشتباهاتی داشته‌ام اما هراشتباهی جبران پذیر وقابل تصحیح است.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، محمد مرسی٬ رئیس‌جمهوری مصر٬ وضعیت دوقطبی شده عرصه سیاسی کشور را تهدیدی برای دموکراسی خواند و گفت این موضوع می‌تواند جامعه را به هرج و مرج بکشاند و این قطبی شدن به مرحله‌ای رسیده که کل کشور را در خطر بی‌ثباتی قرار داده است.
وی با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته، همه تلاشش را برای بهبود وضعیت کشور کرده، گفت: در مواردی کار درستی کرده‌ام و در برخی موارد دیگر هم اشتباه کرده‌ام.
مرسی هم‌چنین "دشمنان کشور" را مسئول خرابکاری در سیستم دموکراتیکی دانست که به اعتقاد وی از اعتراضات مردمی ۲۰۱۱ متولد شد؛ اعتراضاتی که یک سال پیش به انتخاب مرسی به عنوان رئیس‌جمهوری کشور انجامید.
رئیس‌جمهور مصرتاکید کرد: هر انقلابی دشمنانی دارد و در مقابل هر امتی چالش‌هایی قراردارد همانگونه که اکنون مصر شاهد چالش‌هایی است. ما مصری‌ها قادر به عبور از این مرحله بحرانی هستیم و اکنون از همه شما می‌خواهم با یکدیگر در این راستا همکاری کنید.
مرسی تصریح کرد: نه به عنوان رئیس‌جمهوری که به عنوان یک شهروند مصری که برای کشورش نگران است سخن می‌گویم. قصد دارم تا به صورت کاملا شفاف به بررسی یک سال گذشته بپردازم. دستاوردهایی در این یک‌ سال وجود داشته اما در این میان برخی اهداف نیز محقق نشده است.
وی نیروهای مسلح مصر را سپر محافظی برای کشور دانست و برخی را به خدشه دار کردن روابط مثبت میان دولت مصر و نیروهای مسلح متهم کرد.
محمد مرسی قول داده است که اصلاحات فوری و اساسی در نهادهای حکومتی انجام دهد.
این اظهارات در حالی از سوی محمد مرسی بیان شد که احزاب و گروه‌های اپوزیسیون مصر از مردم این کشور خواسته‌اند تا هم‌زمان با فرارسیدن سالروز ادای سوگند ریاست‌جمهوری توسط محمد مرسی در روز یکشنبه آینده تظاهرات سراسری در این کشور برگزار کنند.
حزب اسلام‌گرای اخوان‌المسلمین که در سال ۲۰۱۲، محمد مرسی را به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری مصر مطرح کرد، درخواست برگزاری انتخابات تازه و کناره‌گیری مرسی را رد کرده است.
با اعلام برگزاری تظاهرات در سالگرد انتخابات که هدف از آن درخواست کناره‌گیری مرسی از قدرت است مغازه‌های مواد غذایی از هم‌اکنون از اجناس خالی شده و مردم از بیم بروز بی‌ثباتی به خرید مایحتاج اولیه خود روی آورده‌اند.
دوره یک ساله ریاست‌جمهوری مرسی با ناآرامی‌های سیاسی و چالش‌های اقتصادی فراوان همراه بوده است.
بنابر گزارش‌ها هزاران تن از مخالفان در میدان التحریر قاهره گرد آمدند تا به تماشای سخنرانی مرسی بپردازند. تنها ساعاتی پیش از سخنرانی مرسی درگیری‌ها در شهر منصوره در شمال قاهره به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ نفر انجامید.
درگیری‌ها در طول چهارشنبه شب در شهر اسکندریه نیز جریان داشته است.
ارتش تهدید کرده است که اگر سیاستمداران در کنترل اوضاع موفق نشوند خود کنترل را مجددا در دست می‌گیرد. برخی از اسلام‌گرایان نیز نسبت به کودتا علیه دولت هشدار داده‌اند و گفته‌اند با آن مقابله می‌کنند.
پیش از سخنرانی مرسی، درگیری‌هایی در شهر شمالی منصوره بین حامیان دولت و مخالفان رخ داد که منجر به کشته‌ شدن دو تن و مجروح‌شدن ۱۷۰ تن دیگر شد.
حامیان مرسی می‌گویند که وی با رای مردم انتخاب شده و هر تلاشی برای کنارزدن او، غیر دموکراتیک است
کمپین "تمرد" یا شورش که تعداد از جوانان مصری آن را راه انداخته‌اند، از جمع‌آوری بیش از ۱۳ ملیون امضا در حمایت از کناره‌گیری مرسی خبر داده است.
ژنرال عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع و فرمانده ارتش مصر، خواهان یک توافق ملی در کشور شده و گفته است که ارتش ساکت نخواهد ماند.
بسیاری از تحلیلگران می‌گویند بی‌ثباتی و تهدید مداوم خشونت، سرمایه‌گذاران خارجی و جهانگردان را از مصر دور کرده است. بیکاری بخصوص بین جوانان مصری رو به افزایش بوده و ذخایر ارزی این کشور هم رو به نزول است.
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :