http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - خود-شیرینی-ها در دقیقه-ی نود ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 تیر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

  خود-شیرینی-ها 


  در دقیقه-ی نود ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 سایت انتخاب نوشته:
  مدیرکل پیشین اداره مسکن و شهرسازی استان تهران به «دنیای اقتصاد» گفته: زمین نمایشگاه بین‌المللی تهران در مالکیت آستان قدس رضوی است و دولت در حال حاضر مستاجر این زمین محسوب می‌شود.
ابوالفضل مشکینی ادامه داد: به این ترتیب هرگونه واگذاری این زمین باید با هماهنگی و موافقت آستان قدس رضوی صورت گیرد.
قیمت زمین
عضو هیات‌مدیره اتحادیه مشاوران‌املاك كه از كارشناسان برجسته و مطلع در این حوزه محسوب می‌شود، درباره قیمت زمین محل نمایشگاه بین‌المللی تهران معتقد است: قیمت این زمین بسته به كاربری آن، ارقام متفاوتی می‌تواند باشد.
اگر كاربری این زمین «سبز» باشد و فقط اجازه احداث پارك و فضای‌سبز برای آن وجود داشته باشد، قیمت آن نازل است، اما اگر كاربری تجاری داشته باشد كه با توجه به موقعیت قرارگیری این زمین، كاربری حتمی آن تجاری‌اداری خواهد بود در این صورت هر مترمربع زمین تجاری در این منطقه 40 میلیون تومان ارزش دارد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» با احمات دقیقه نودیتساب این مبنای قیمتی، زمین نمایشگاه در حدود 34 هزار میلیارد تومان ارزش دارد.
هیات‌دولت هنوز درباره نحوه واگذاری این زمین و اینكه آیا انتقال مالكیت به صورت فروش با قیمت روز یا فروش با قیمت منطقه‌ای (حداقل یك‌دهم قیمت‌روز) یا مثلا فروش با قیمت روز اما در اقساط بلندمدت چند ده‌ساله یا حتی واگذاری در قالب هبه انجام شده است، اطلاع‌رسانی رسمی انجام نداده اما این واگذاری با هر شكل و طریقی كه بوده، رقمی از ارزش واقعی این زمین كم یا زیاد نمی‌كند.
--------------------------------------
این روزها که دولت جدید خود را آماده بدست گرفتن سکان مدیریت کشور می کند ،همه درمجلس و غیر مجلس با تعجب و حیرت از کارهای دقیقه نودی احمدی نزاد سخن می گویند.
هفته قبل، جناب ایشانُ برای حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خامنه ای حکم 4 ساله مسئولیت بنیاد ایران شناسی زد.
بنیادی که در زمستان سال قبل با درگذشت رییس و موسس آن مرحوم دکتر حسن حبیبی بی سرپرست مانده بود و از آن موقع تاکنون این همه مدت فرصت بود تا کسی بجای ایشان معرفی شود.
صرف نظر از اینکه یک فلسفه دان چرا باید به مسئولیت این بنیاد منصوب شود که در جاهایی دیگر هم مسئولیت دارد، مساله مهمتر این است که در ایامی که کمتر از دو هفته به پایان دوره مسئولیت احمدی نژاد باقی است این کارها چه معنی می دهد؟
مساله مهم دیگر واگذاری زمین 85 هکتاری نمایشگاه بین المللی تهران که اعلام شده اساسا در مالکیت آستان قدس رضوی بوده است نه دولت! با موقعیتی ممتاز در شمال تهران به سازمان صدا و سیماست.
در زمانی که بگفته ابوترابی فرد نائب رییس مجلس تقریبا معلوم شده مجلس برنامه ای در جهت تقدیر از ایشان را ندارد، این سازمان همایشی اداری را به مراسم تقدیر از خدمات رییس دولت تبدیل نمود.
رییس دولت عاجل ! اگر هم اختیار انجام اینگونه کارهای دقیقه نودی را داشته باشد بهتر بود و هست از این اقدامات که با اخلاق مدیریت کلان سازگاری ندارد پرهیز نماید و دست دولت جدید را دراین مسائل باز بگذارد. اما چه می شود کرد!
به گمان من دولت جدید باید در اولین اقدام خود ضمن اخطار در مقطع انتقالی فعلی اعلام کند اگر چنانچه این اقدامات منتفی نشود آنها - که
نمونه هایی دیگری هم از این دست از گوشه و کنار کشور به گوش می رسد و خدا کند صحت نداشته باشد، نظیر اعطای بورس تحصیلی خارج از کشور به بعضی ها! و اعزام به خارج بعضی دیگر !و استخدامهای رسمی چند صد نفری در بعضی نهادها و.... – را بدون آنکه قصد تبلیغی درکار باشد، کان لم یکن اعلام می نماید .
این روزها وقتی این خبرها را می شنوم، با خود کمی گویم ،کاش جناب احمدی نژاد در این روزهای پایانی مسئولیتش، تصمیم جدیدی نمی گرفت و این چند صد ساعت باقیمانده از ریاستش را یا به سفر می رفت و یا همانند اقدام خوب عیادت از هنرمندان بیمار و سرطانی سپری می نمود.

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :