http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - تاریخ این است ، نه آن! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 تیر 1392 توسط عـبــد عـا صـی
 

 

 

          

 تاریخ این است ، نه آن! ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 دکتر غلامعلی رجائی : بارها شنیده ایم که دوستان اصولگرا گفته و می گویند و بسیارهم می گویند! که مردم در سالهای 84 و 88 با انتخاب احمدی نژاد به آیت الله هاشمی و جناب خاتمی" نه" گفته اند. این گفته و ادعا ظاهرا از اصول قطعی و مسلم این دوستان و برادران است.
بسیارخوب!
  فرض مذکور برادران را درست فرض ! می کنیم ، اما دوستان به این سوال پاسخ دهند که برفرض صحت نظر یه مذکور،اگرهاشمی و خاتمی همان هاشمی و خاتمی سالهای 84 و88 هستند و این مردم نیز همان مردم با همان دیدگاه هستند چرا دراین انتخابات اول که بحث خاتمی بمیان آمد گفتند به خاتمی و بعد که هاشمی آن ثبت نام تاریخی را کرد ، در همه جای کشور سونامی آری به هاشمی راه افتاد و همه تقریبا همه گفتند به هاشمی رای می دهیم و همین بعضی ها را ترساند و به شورای نگهبان کشاند و بذری برای بالندگی هاشمی در میان مردم فشاند که او را رد صلاحیت کنند وکردند و پس از اینکه بعضی! نگذاشتند حضور این دو درعرصه انتخابات ممکن شود به کسی که هاشمی و خاتمی گفتند به او رای می دهند، رای دادند؟
اینجا گزینه های دیگری که حتما خوشایند برادران اصولگرا نخواهد بود مطرح می شود و آن اینکه:
الف: دوستان بپذیرند که در این انتخابات و این انتخاب، نه این مردم همان مردمند و نه این هاشمی و خاتمی ،همان هاشمی و خاتمی! که نادرستی آن آشکار است و نه شایسته نقد.
ب:
بپذیرندکه این مردم همان مردمند و هاشمی و خاتمی نیز همان هاشمی و خاتمی که گزینه درست هم همین است دراین صورت:
"اگراین مردم همان مردمند و هاشمی وخاتمی هم همان هاشمی و خاتمی دو دوره قبل هستند- که هستند و بلکه در مواضع شان قشنگتر و دوست داشتنی تر هم شده اند!- پس باید پذیرفت، در آن دو دوره هم مردم به هاشمی و گزینه های مورد نظرخاتمی هاشمی و موسوی - رای داده اند اما......!
با این استدلال دوستان باید بپذیرند با عدم تغییر در مردم واین دو بزرگوار حتما در دو دوره قبل اتفاقی! افتاد!
من چند روز تاریخ خوانده ام! ازمنظر همین چند روز تاریخ خوانی و تاریخ دانی! به دوستان اصولگرا عرض می کنم:
حقیقتِ تاریخ پسند و تاریخ شده این نیست که پس از پیروز ساختن پدیده و حذف رقیب محبوب وی! در میدانی! مراسمی ساخته و پرداخته شود و تجمع جمع محدودی از مردم آمده و آورده شده! را به نشانه همه مردم در بوق و کرنا کنند و تصویر آن را در سیمای ساقط شده در نظر مردم !مکرر نشان بدهند و از آن بعنوان حماسه یاد کنند اما اکثریت نیامده را نادیده انگارند و منتقدین آن نمایش را بی ادبانه خس وخاشاک بخوانند که دیدند و دیدیم و شنیدند و شنیدیم .
تاریخ این است که در انتخابات اخیر، مردم سرتاسر کشور پس از شنیدن خبر پیروزی دکتر روحانی خود مردم بدون دعوت و سازماندهی و صرف هزینه ! به خیابانها آمدند و تا نیمه های شب جشن گرفتند و پایکوبی کردند.جشن گرفتند و کسی را خس و خاشاک ننامیدند! امری که حتی در دوم خرداد اتفاق نیفتاد که مردم با شنیدن خبر پیروزی نامزد مورد نظر خود به خیابانها بریزند و شادمانی کنند.
تاریخ لایه های پنهانی دارد که در مغایرت آشکار با لایه های ظاهری آن هستند . گاه برای آشکار شدن این حقایق پنهان باید صبر کرد و انتظار بسیار کشید.
بدون تردید اگرچه دیر، روزگاری این لایه های پنهان آشکار می شوند. در آن زمان هاشمی و خاتمی و موسوی..ازاین محبوبیت گسترده ای که اکنون در بین مردم دارند- که نمونه اش را در انتخابات اخیر دیدیم- بسیاردوست داشتنی تر شده و می شوند . این اتفاق افتاده و خواهد افتاد .حتی اگر نخواهید و نخواهند!
دیروز در افطارپیشکسوتان جنگ کسی را دیدم که هنوز در کسوت نمایندگی مجلس است و در راستای کوچک شمردن رقیبی که رهبرانش به حصر و حبس کشانده شده بودند، گفته بود طرفداران موسوی و کروبی اینقدر در جامعه کم شده اند و ریزش پیدا کرده اند که تعدادشان به 5000 نفر در کشور رسیده است!!
در آن زمان ایشان و امثال ایشان با این اظهارات می خواستند تا واقعیت را دگرگونه نشان بدهند اما اینگونه نشد و حقیقت خود را نشان داد.
ویژگی تاریخ این است که دستور بردار نیست! و تاریخ سازی های مقطعی و یکبار مصرف، نه تنها دردی را دوا نمی کند که بر حقانیت حقایق پنهانی که روزی به اراده الهی آشکارمی شوند ،خواهند افزود. اگرچه درآن روز و روزگارما و شما نباشیم و نباشید. مهم، بودن ما و شماها نیست !مهم، این است که چه کسی در تاریخ خوب بماند و مانده است! همه زمان که در اختیار ما و مربوط به ما نیست .بخشی کوتاهی از آن ، در اختیار ماست!
دوستان اکنون خود قضاوت کنند این احمدی نژادی که اکنون او را در رسانه های خارجی به" یتیمی سیاسی"! که در موقعیت کنونی و آینده سیاسی خود در میان جریان های موجود هیچ حامی و پشتیبانی ندارد، تشبیه کرده اند، همان احمدی نژاد است که در گذشته ای نزدیک و دور بعضی اطرافیان و اخیرا بستگان! او را تا مقام در عداد مقام پیامبری ! و شعیب بن صالح و یکی از یاران مهدی در زمان رجعت! و...بالا بردند!؟
همان احمدی نژاد است که در پنهان وآشکار با غروری ناشی از توهم به حذف یاران امام و انقلابیون کهنه کار کمر بسته بود و در سال اول ریاست جمهوری نامیمونش گفت: تنها ماموریتش این است که هاشمی را حذف کند و حذف هم کرده است!!! و دیگر احساس می کند پس از حذف هاشمی اگر حتی او را بکشند ! کاری ندارد تا حسرت عدم انجام آن را بخورد!!
آری، درس آموزی تاریخ این گونه است .می گوید درست بنگرید:
این است سرنوشت احمدی نژاد! احمدی نژادی که اکنون که شورای جدید شهر تهران می خواهد برای تهران، شهردار انتخاب کند ،نام او بعنوان یک گزینه حتی برای سمت قبلی اش - شهرداری تهران- هم مطرح نیست !حتی اگر شهر بزرگ 15 میلیونی تهران ، بدون شهردار بماند!
عاقل آن است که اندیشه کند فردا را!

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :