http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - چراغ سبز آمریکا، پاسخ اصولگرایان به روحانیآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 مرداد 1392 توسط عـبــد عـا صـی

          

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
   دکتر زیبا کلام : اول جک استراو، وزیر اسبق خارجه انگلستان، در مصاحبه مفصلی با بی‌بی‌سی فارسی اظهار شعف زیاد کرد از انتخاب روحانی. او اظهار امیدواری کرده است که به تهران بیاید و درباره از‌سر‌گیری روابط دیپلماتیک تهران-‌لندن صحبت شود. بعد ویلیام هگ، وزیر خارجه فعلی بریتانیا، از انتخاب آقای روحانی اظهار خوشحالی کرد و این‌که انتخاب باعث بهبودی روابط ایران با انگلستان و پیشرفت‌هایی در مذاکرات هسته‌ای بشود؛ سپس نوبت به دو نفر از نمایندگان کنگره آمریکا که یکی از آنان مسلمان است رسید.
آنان در نامه‌ای از پرزیدنت اوباما خواستند با توجه به مواضع ابتدایی و میانه‌روی آقای روحانی، و با توجه به این‌که رییس‌جمهور ایران اختیارات زیادی ندارد، از این انتخاب حمایت شود و تحریم‌ها علیه ایران افزایش پیدا نکند و خلاصه رییس‌جمهور آمریکا باید شرایط فعلی ایران را درک و تلاش کند تا روابط میان تهران-‌واشنگتن بهتر شود. اما آن‌قدر‌ها طول نکشید و به فاصله چند روز، نزدیک به 120‌نماینده کنگره آمریکا به آن دو نماینده پیوسته و جملگی از اوباما خواستند گام‌هایی برای بهبود روابط با تهران ازجمله توقف تحریم‌ها بردارد. این گام‌ها جملگی شاخه‌های زیتونی هستند که غربی‌ها به‌دنبال انتخاب آقای روحانی به‌سمت ایران گرفته‌اند.
انتظار می‌‌رفت که ما هم گام‌های متقابلی برمی‌داشتیم و موضع‌گیری‌های مشابهی می‌کردیم، اما در کمال تعجب، اصولگرایان صف بسته‌اند و یکی‌یکی نوبت گرفته‌اند که با پاره‌آجر بر این چراغ‌سبزها بکوبند. یکی از بزرگان اصولگرا در پاسخ شاخه زیتون جک استراو اعلام کرد: «انگلستان نخست باید به‌واسطه نقشش در فتنه 88 از ملت ایران عذرخواهی کند.
دومین تلویحا اظهار داشت که «ملت بزرگ ایران فریب این پرده‌نمایی‌های این گرگ‌ها را نخواهد خورد.» احتمالا اگر همین‌گونه برویم به جلو از فردا اصولگرایان یکی‌یکی خواهند گفت که: «آمریکا اول باید به‌واسطه نقشش در کودتای 28مرداد32 از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کند»؛ «آمریکا بایستی دارایی‌های ایران را آزاد کند»؛ « آمریکا باید از جنایتی که ظرف 25‌سال(1357-1332) علیه ملت نجیب ایران کرده، عذرخواهی و غرامت پرداخت کند.»؛ «آمریکا باید از این‌که در دوران انقلاب آن همه جنایت به دست محمدرضا پهلوی علیه مردم ما کرده است عذرخواهی کند»؛ «آمریکا بایستی از این‌که سفارتخانه‌اش در تهران کانون توطئه و جاسوسی علیه انقلاب اسلامی ایران بوده است عذرخواهی کند»؛ «آمریکا باید از ترور شخصیت‌های انقلابی و مبارز ما توسط عواملش، یعنی سازمان مجاهدین خلق، عذرخواهی کند»؛ «بابت جنگ تحمیلی، زدن ایرباس، توطئه‌های عدیده در کردستان، گنبد و.... تحریم‌ها، ترور دانشمندان هسته‌ایمان و.... عذرخواهی کند.»
بعد باید از خلیج‌فارس، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی خارج شود و بالاخره از اسرائیل هم دیگر حمایت نکند. اول آمریکایی‌ها این کارها را انجام بدهند تا ما ببینیم آن‌ها حسن‌نیت دارند و عوض شده‌اند و بعد شاید ما فکری کردیم و به آقای روحانی اجازه دادیم که لبخندی به آن‌ها بزند؛ البته لبخند باید خیلی محدود و چیزی بین اخم و لبخند باشد.بحث بر سر آن نیست که این فهرستی که ما از جنایات آمریکا برای خودمان ساخته و پرداخته‌ایم چقدر با واقعیت همخوانی دارد؛ بحث بر سر آن نیست که آیا محمدرضا پهلوی هرچه می‌کرده یا نمی‌کرده به دستور واشنگتن بوده؛ بحث بر سر آن نیست که حمله عراق به ما به دستور آمریکا بوده است یا آنکه آمریکایی‌ها تعمدا ایرباس ما را در خلیج‌فارس زدند.
بسیاری از ما با تکرار این فهرست و اقلام آن به‌تدریج باور هم پیدا کرده‌ایم. بحث بر سر آن است که این شاخه زیتون که از سوی شماری از اعضای کنگره آمریکا به‌سمت ایران گرفته شده در حقیقت به‌مناسبت انتخاب آقای روحانی اتفاق افتاده است. معلوم نیست که چرا اصولگرایان آن را به خودشان گرفته‌اند؟ کنگره آمریکا به‌دلیل انتخاب آقای روحانی تحریم‌ها را به‌تعویق انداخته است. اگر این حرکت در فردای تیر84 یا 22خرداد‌88 که آقای احمدی‌نژاد اصولگرا انتخاب شدند، انجام شده بود، حق با اصولگرایان بود و آن‌ها می‌توانستند به آمریکا بگویند که شاخه زیتون شما را نمی‌خواهیم و غیره. یا اگر در این انتخابات یكی از نامزد‌های مورد حمایت اصولگرایان رای آورده بودند و آمریکا‌یی‌ها شاخه زیتون به‌سمت ایران می‌گرفتند، اصولگرایان حق داشتند شاخه زیتون امریکایی‌ها را به صورتشان بکوبند؛ اما شأن نزول این شاخه زیتون از اساس به اصولگرایان ربط پیدا نمی‌کنند.
مردم اگر خواهان تداوم همان سیاست‌های گذشته‌و و دشمنی با غرب و اروپا و یا آمریکا بودند، یقینا به نامزد‌های اصولگرایان رای می‌دادند. این‌که به آقای روحانی رای دادند به‌معنای آن است که نمی‌خواهند دشمنی و بغض و کینه نسبت به آمریکا و اروپا ادامه پیدا کند. تعجب است که اصولگرایان به‌جای و از طرف 18‌میلیون نفری که به آقای روحانی رای دادند، دارند پاسخ می‌دهند. اگر هم قرار باشد که شاخه زیتون آمریکایی‌ها به صورت آمریکایی‌ها پرت شود، این تحقیر یا مخالفت باید از جانب آقای روحانی انجام شود، نه اصولگرایان.
اگر قرار باشد اصولگرایان از طرف روحانی پاسخ دهند، آن‌گونه که دارند می‌دهند، پس انتخابات دیگر برای چه بود؟ اگر قرار بود که همان سیاست‌ها نسبت به دنیا و آمریکا ادامه یابد، خب چرا این همه هزینه برای کشاندن مردم به پای صندوق رای؟

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :