http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - آدم حسابی وُ سَر بـــراه که داد وُ فریاد نـمـیـــزنـــه!!! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 مرداد 1392 توسط عـبــد عـا صـی

    

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


 شهریار پرویزی :
به تازگی اكران فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی زنند» در سینماهای كشور آغاز شده است، فیلمی كه صرف نظر از خصوصیات سینمایی اش،  موضوعی را دستمایه بحث و كنكاش قرار داده كه بسیار حساس و به قولی «تابو»، می باشد، توصیه می كنیم كه همه این فیلم را ببینند. در صحنه هایی از فیلم فریاد بی صدای دختربچه هایی را نمی شنویم و فقط می بینیم كه قربانی خشونت جنسی بزرگسالان اطراف خود می شوند.
كودكان معصومی كه، مظلومانه تقلا می كنند تا صدای نحیف خود را به گوش خانواده و معلمین و مربیان خود برسانند، اما راه به جایی نمی برند، و در مسیری ناخواسته مورد سوء استفاده و خشونت قرار می گیرند، صدایشان خفه می شود و در شیرین ترین سالهای زندگیشان، با دنیایی از كابوس و وحشت، مواجه می شوند. به ظاهر ما والدین و بزرگترها در كنارشانیم، اما انگار گوشها و چشم هایمان بسته است و نمی بینیم و نمی شنویم كه درد می كشند! زجر می كشند! خورد می شوند!
خصوصا كه این روزها هم آنقدر معیشت بر ما سخت شده كه پدر و مادر را از خانه و خانواده روز به روز دور تر می كند و كودكان و
نوجوانان ما می مانند و غریبه هایی كه شاید فرزندان ما را قربانی هوس هایشان كنند. وقت است كه لحظه ای درنگ كنیم در رابطه مان با كودكانمان، این امانتهای الهی را مراقبت كنیم و به آنها بیاموزیم كه بعضی وقتها، حرفهای دلشان را فریاد بزنند برایمان تا بشنویم. به كودكان مان، چه دختر و چه پسر بیاموزیم كه مشكلات و تنشهای زندگیشان را با صدای بلند و خیلی زود به ما یادآور شوند.
مربی ها و معلمها نیز این را بدانند كه در برابر كودكان زیر دستشان مسئولیت دارند، نباید شانه ها را بالا بیاندازند و بگویند به ما چه! بلكه باید نجیبانه این بار احساس مسئولیت را به دوش كشند و بر خود واجب فرض كنند كه؛ دریابند در ذهن و روان كودك و نوجوان، اگر تنش و بحرانی است، بگوید و كودك خود را در پناه محكم مربی و معلم خود ببیند، راهنمایی شود و از دامهای احتمالی رها شود، گرچه جامعه درگیر آسیبهای اجتماعی زیادی می باشد، اما آسیب دیدن كودكان معصوم، ظلمی است آشكار كه اگر رفع نشود و با آن مقابله نشود، آتشش دامن همه جامعه را خواهد گرفت، پس مراقب كودكانمان باشیم و آنها را به امان خدا رها نكنیم.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :