http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - شیخ‌حسین انصاریان: معلم‌قرآن ما ژیگول بود! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 9 شهریور 1392 توسط عـبــد عـا صـی 

 شیخ‌حسین انصاریان: 
 

  معلم‌قرآن ما ژیگول بود! 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 زمان طاغوت یک معلم قرآن فُکُلی خوب داشتیم، با آن‌که خیلی ژیگول بود و کراوات می‌زد، اما با روش خیلی خوبی بچه‌ها را به قرآن علاقه‌مند می‌کرد.
عقیق نوشت: آشنا شدن استاد انصاریان با قران حکایت جالبی دارد. قصه برمی‌گردد که به ده‌ها سال پیش، روزگاری که حاج‌آقا 4 سال بیشتر نداشت:«من در یک خانواده کاملا قرآنی بزرگ شدم. پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌هایم بسیار به تلاوت روزانه قرآن تاکید داشتند. برای همین از همیشه صدای قرآن خواندنشان در خانه به گوش می‌رسید.حتی گاهی اوقات زار زار گریه می‌کردند که این بسیار مرا منقلب می‌کرد.از همان روزها بود که من فهمیدم قرآن چه کتاب بزرگی است.»
حاج‌آقا از همین خاطره پلی می‌زند به روز نخستی که می‌خواست به مدرسه برود:«روز اولی که قرار بود به مدرسه بروم، کاملا روشن در ذهنم مانده است. پدرم دستم را گرفته بود و به سوی مدرسه می‌رفتیم. در راه به من گفت،  پسرم می‌دانی کجا می‌رویم؟ گفتم نه. گفت می‌خواهم تو را جایی ببرم که سواد یادت دهند تا پس از مرگم بتوانی برایم قرآن بخوانی. آن روز آنقدر علاقه من به قرآن زیاد شد که تصمیم گرفتم زود طلبه شوم.»
حرف از مدرسه و کلاس قرآن که می شود، حاج‌آقا حرف‌های بسیار جالب‌تری هم می‌زند:«زمان طاغوت یک معلم قرآن فکلی خوب داشتیم. با آنکه خیلی ژیگول بود و کراوات می‌زد، اما با روش خیلی خوبی بچه‌ها را به قرآن علاقه‌مند می‌کرد. خودش خوب قرآن می‌خواند و به ما می‌گفت:«بچه‌ها قرآن را به عنوان قانون زندگی یاد بگیرید.» این حرفش را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم.
  تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی 


 

 جان کری: هدف از حمله به سوریه ،

   ایران و حزب‌الله است ...

   جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 با اینکه هنوز نتیجه تحقیقات تیم بازرسی سازمان ملل درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه مشخص نشده، به نظر می رسد آمریکا http://s4.picofile.com/file/7916076234/JANGAFRUZ8N_01.jpegدر قصد خود برای حمله به این کشور جدی است. در این میان، وزیر خارجه آمریکا برای نخستین بار اذعان کرده که هدف از اقدام نظامی علیه سوریه، ارسال پیامی برای ایران است.
به گزارش «تابناک»،
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا ساعاتی پیش درباره ابعاد اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه سخن گفته و هدف اصلی از انجام چنین اقدامی را، ارسال پیام برای ایران و حزب الله دانسته است. این نخستین بار است که یک مقام ارشد آمریکایی به طور مستقیم موضوع اقدام نظامی در سوریه را به ایران و به ویژه برنامه هسته ای کشور ارتباط می دهد.
به نوشته خبرگزاری فرانسه،
حان کری اظهار داشته انفعال جامعه بین المللی و دست نزدن به اقدامی نظامی علیه سوریه در موضوع استفاده از سلاح های شیمیایی، موجب «جسور شدن» ایران و حزب الله خواهد شد. وی در آخرین بیانیه خود در این زمینه اظهار داشته: «گستره این موضوع، فراتر از مرزهای سوریه است». خبرگزاری فرانسه معتقد است این بیانیه بدان معناست که حمله آمریکا به سوریه به احتمال بسیار زیاد انجام خواهد گرفت.
http://s3.picofile.com/file/7916076020/JANGAFRUZ8N_02.jpegکری می افزاید: «این موضوع درباره ایران نیز هست. این کشور که خود قربانی سلاح های شیمیایی بوده، در صورت عدم اقدام درباره سوریه، نسبت به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای جسور خواهد شد». وی همچنین ضمن نام بردن از حزب الله با عنوان یک «گروه ترویستی» اظهار داشته: «این درباره حزب الله و هر گروه تروریستی دیگر نیز هست که ممکن است به استفاده از سلاح کشتار جمعی دست بزند».
گفتنی است در بخشی دیگر از این بیانیه، کری بدون اشاره به فعالیت بازرسان سازمان ملل و پیش از انتشار نتیجه تحقیقات آن ها، دولت سوریه را مسئول استفاده از سلاح های شیمیایی معرفی کرد. وی مدعی شده موشک ها از مناطقی شلیک شده اند که تحت کنترل نیروهای دولتی است.
وی افزود اقدام نظامی در سوریه، با عملیات های پیشین در عراق، افغانستان و حتی لیبی متفاوت خواهد بود. کری مدعی شد هرچند مردم آمریکا از جنگ خسته شده اند، اما این خستگی سبب رفع «مسئولیت» دولت آمریکا نخواهد شد.
از سوی دیگر، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز امشب ضمن اظهارنظر درباره موضوع حمله به سوریه، به طور قطعی دولت بشار اسد را در زمینه استفاده از سلاح شیمیایی مسئول دانست.
با این حال، وی نیز تأکید کرد اقدام نظامی بلندمدت در سوریه در دستور کار نخواهد بود. اوباما همچنین گفت هنوز تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ نکرده است.
 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

  حزب الله لبنان آماده باش کامل اعلام کرد ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از الحقیقه سوریه؛ وی گفت: از تمام اعضای حزب اعم از مرد و زن که قادر به استفاده از سلاح بوده و آموزش های نظامی و غیرنظامی در لبنان یا خارج آن دیده اند حتی در بخش پزشکی خواسته شده برای پیوستن در عرض چند ساعت به واحدهای نظامی یا لجستیکی آماده باشند.
همچنین از برخی از اعضای حزب در خارج خواسته شده به سرعت به لبنان بازگردند و از بقیه درخواست شده آماده باشند تا در صورت درخواست ظرف مدت یک روز راهی لبنان شوند.
منابع آگاه گفتند، حزب الله لبنان فقط در صورتی نیروهایش را به حال آماده باش کامل در می آورد که مطمئن به درگیری با رژیم صهیونیستی است.
یک منبع دیگر مطلع گفت: این آماده باش پس از آن اعلام شد که حزب الله به پیام سازمان ملل متحد به فرستادگانش در دمشق برای ترک فوری سوریه دست یافت.
این منبع مطلع در ادامه افزود: بخشی از اعضای تیم محققان شیمیایی و کارمندان سازمان ملل متحد از سوریه راهی لبنان شدند و قرار است جز مختار لامانی معاون اخضر ابراهیمی و تعداد اندکی از دستیارانش بقیه کشور سوریه را ترک کنند.
گفتنی است حزب الله لبنان تهدید کرده که اگر حمله احتمالی به سوریه خطوط قرمز تعیین شده توسط این حزب را پشت سر بگذارد، مقاومت اسلامی در کنار دوستان سوری خود خواهد ماند.
سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دو هفته پیش در سخنرانی خود در سالگرد پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه تاکید کرد که در کنار ملت، دولت و ارتش سوریه خواهد ماند و اگر لازم باشد خود و خانواده اش برای نبرد با جریان تکفیری راهی سوریه خواهند شد.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :