تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - دین مردم را فدای سیاست نکنید ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 25 مهر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

  مسامحه با عاملین تخریب وُ تفرقه وَ شکاف 

  بین مردم هنوز هم ادامه دارد ...  

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

   انصاف‌نیوز نوشت: سخنان تحریک آمیز این مداح سیاسی، «آمین، آمین» گفتن بخشی از حاضران را در پی داشت؛ حاضرانی که در میان آنها افرادی از جنس سعید عسگر، ترور کننده‌ی سعید حجاریان وجود دارند و با تحریکاتی مانند این، باید نگران رفتارهای سرخود احتمالی علیه کسانی بود که منصور ارضی خواهان خبر مرگ آنها می شود.
ارضی همچنین گفته است: این فرد (هاشمی) اظهارات نادرستی درباره حذف شعار مرگ بر آمریکا می کند و عده ای از اطرافیان پول پرست و بی غیرتش از او حمایت می کنند.
چند روز پیش نیز انصاف نیوز در گزارشی با عنوان «افسران شعار مرگ بر هاشمی سر دادند» هشدار داد که
مبادا شبکه ی اجتماعی «افسران جنگ نرم»، به یک «دخمه» ی دیگری تبدیل شود که تحریک کننده ی سعید عسگر شد؛ در این سایت شعار «مرگ بر هاشمی» و عبارات رکیکی منتشر شده بود که می تواند بستر تولید کینه و نفرت و به جوش آمدن احساسات جوانانی باشد برای خشونت ورزی.
منصور ارضی و سعید حدادیان - دیگر مداح مشهور - در دولت قبلی هم که در ابتدا از مدافعان سرسخت احمدی نژاد بودند، در یک چرخش عجیب به انتقاد از بخشی از دولت پرداختند
و معاون احمدی نژاد را تهدید به قتل کردند؛ حتی منصور ارضی در ماه رمضان گفته بود اگر کسی پیدا شود که اسفندیار رحیم مشائی را به قتل برساند حاضر است دیه ی وی را بدهد. اما سرنوشت دادگاه این دو مداح تا اینجا فقط به 50 هزار تومان جریمه ی نقدی ختم شده است.
برخی اظهارات این دو در سالهای اخیر باعث شده بود که در برخی مراسم های عزاداری بیت رهبری یا از آنها دعوت نشد و یا تریبون به آنها داده نشد از جمله ابتدای امسال؛ اما به نظر می رسد این اقدام نمی تواند از تحریک احساسات جوانانی ممانعت کند که می تواند نتیجه ی خسارت بار داشته باشد.
منبع : آفتاب 1392/7/25

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


 دین مردم را فدای سیاست نکنید ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

صحبت‌های منصور ارضی در خصوص هاشمی رفسنجانی افکار عمومی را به خود مشغول کرده است .در همین باره سایت قانون آنلاین یادداشتی را با عنوان "آقای ارضی،دین مردم را فدای سیاست نکنید" به قلم آقای مسعود کاظمی منتشر کرد که همانطور که انتظار می‌رفت بدون جواب نماند و یکی از هواداران (بخوانید مرید) منصور ارضی جوابیه‌ای نوشته و آن را برای قانون آنلاین ارسال کرد که البته قانون نیز به دلیل رعایت اخلاق حرفه‌ای و اصول رسانه‌ای آن را بدون کم و کاستی منتشر کرد. اما در آن یادداشت به چند نکته اشاره شده بود که بر خود لازم دیدم پاسخی بر آنها نگاشته و منتشر کنم.
نکته اول نگارنده یادداشت در بخشی از نوشته خود به این نکته اشاره کرده است که نویسنده یادداشت " آقای ارضی،دین مردم را فدای سیاست نکنید" معتقد بر سکولاریسم است! در جواب ایشان باید به این نکته اشاره کنیم که اولا هیچ کس در یادداشت مذکور به دنبال جدایی دین از سیاست نبود و اینکه برخی افراد صرفا به دلیل اینکه شرایط را باب میل خود رقم بزنند مسئله سکولاریسم را پراهن عثمان کرده و هرکجا که بخواهند آنرا علم کنند نه از لحاظ اخلاقی و نه شرعی پسندیده‌ای نیست. ثانیا مرحوم مطهری در کتاب حماسه حسینی جلد سوم در این خصوص نکته‌ای را یادآور می‌شوند که لازم است عینا در اینجا نقل شود. ایشان در کتاب خود نوشته‌اند: "این امام حسین بود  که اولین بار حساب اسلام را از حکومت جدا کرد. امام حسین حاضر بود کشته شود اما بیعت نکند زیرا معتقد بودند، بیعت خطری است که متوجه اسلام و حکومت اسلامی می‌شود" لذا با این تفاسیر لازم است کمی منطقی‌تر برخورد کرد و پذیرفت در هرزمان و مکان نمی‌توان به اسم دین بر دیگران تاخت. این توهین‌ها چه به شخص هاشمی رفسنجانی که به گفته‌ امام راحل(س) شناسنامه انقلاب است و چه به افراد غیر نامی صلاح نیست و مردم را به مساجد و هیات بدبین می‌کند.
نکته دوم این است که  ما نمی‌توانیم به دلیل اینکه شخصی حرفی را بیان کرده است که باب میل ما نیست و حتی گاها با اعتقادات دینی و سیاسی و عقلی ما همخوانی ندارد به تندی برخورد کرده و خواهان مرگ (راه خشونت‌آمیز) وی  در مجلس ائمه اطهار شویم. شهید مطهری در این باره در کتاب سیری در سیره نبوی می‌نویسد "اصل رفق، نرمی، ملایمت و پرهیز از خشونت  و اکراه  و اجبار راجع به خود ایمان جزءاصول دعوت اسلامی است. قرآن خلاصه منطقش این است که در امر دین اجباری نیست، برای اینکه حقیقت روشن شود ،راه هدایت و رشد روشن و راه ضلالت هم روشن است" این صحبت مرحوم شهید مطهری کاملا واضح مشخص می‌کند که حتی در حمایت و دعوت به دین اسلام هم نباید راه خشونت را در پیش گرفت چه برسد به اینکه فردی خلاف آنچه که به آن اعتقاد داریم را بیان کند.

آقای هوادار! در یادداشت خود گفته اید که حاج منصور هیچگاه نگفته به چه کسی رای دهید. این اشتباه فاحش شماست و شاید شما ایشان را به درستی نمی شناسید. هم در سال 84 و هم در سال 88 آقای ارضی با صراحت گفتند که بروید به احمدی نژاد رای بدهید. در ضمن هیات‌ها و مجالس ایشان و مریدانش عملا به میتینگهای انتخاباتی احمدی نژاد تبدیل شده بود. ضمن اینکه شخص آقای ارضی هم در میتینگ‌های رسمی احمدی نژاد حاضر می شدند.

فرموده اید مردم از این فرد با بصیرت می خواهند که بگوید که در مسائل سیاسی چه کنند! باید گفت آقای ارضی اگر بصیرت داشتند مانند بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی و اقتصادی از ابتدا پایان احمدی نژاد را متوجه می شدند. نوشته اید حاج منصور سال‌هاست که به هاشمی انتقاد می کند. ما هم به آقای هاشمی انتقاد داریم. اما تفاوت میان انتقاد و هتاکی و فحاشی آن هم از روی منبر رسول خدا وجود دارد. اینطور نیست؟ باید اضافه کرد که تناقض اینجاست که برخی به خاطر تنفیذ حکم ریاست جمهوری از طرف رهبر انقلاب به احمدی نژاد اطاعت از وی را اطاعت از خدا می دانستند اما آن وقت با سید محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی که چندی پیش مجددا حکم ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را از دست رهبری انقلاب دریافت کردند چه ها که نکردند؟ شما باید خاطرتان باشد که آقای ارضی درباره سازندگان و عوامل فیلم مارمولک از لفظ حرامزاده استفاده نمودند. انتقاد و بصیرتی که از آن صحبت می کنید همین است؟
نکته سوم این است که هیچ کس بر انتقاد خرده نمی‌گیرد بلکه روش‌های این‌چنینی که به مرگ بر فلانی ختم می‌شود جای اعتراض است. ما همچون امام راحل (س) که در صحیفه نور می‌فرمایند: "نباید ماها گمان کنیم که هرچه می‌گوییم و می‌کنیم صحیح است و کسی را حق اشکال نیست. اشکال بلکه تخطئه یک هدیه‌ الهی است برای رشد انسان‌ها" با توجه به فرمایشات امام خمینی(س) پرواضح است که نقد جایز است اما  نه به هر روش و امکانی.
هرچند صحبت در خصوص اظهارات شخص آقای ارضی بسیار است اما سخن کوتاه می‌کنم و با این نکته مطلب را به پایان می‌رسانم.ما شاهد آن بودیم که مداحان اهل بیت به عنوان هدایت کننده و هیات سینه زنی مامن آزادی و آغازگر انقلاب کبیر ایران زمین بوده‌اند اما این به آن منظور نیست که در هر زمان خود را در مسائل سیاسی دخیل کنند. انقلاب یک شرایط ویژه بود. کشور هم‌اکنون در آرامش است نیازی نیست با اظهار نظر‌های ناپخته موجب تشویش اذهان و فضای عمومی کشور شویم. به هرحال هرچند همه می‌دانند اما لازم است بار دیگر از مرحوم مطهری نقلی برایتان بیاورم. وی در کتاب عدل الهی اینگونه نوشته است که: "قرآن و مکتب حسینی ریسمان‌هایی هستند که قدرت دارند بشر را از چاه نگون‌بختی به اوج سعادت بالا برند. یکی حبل من‌الله است و دیگری حبل من‌الناس. ولی اگر کسی از این دو حبل الهی سوءاستفاده کند جرم از ریسمان نیست. علت آن است که او در سر سودای سربالا نداشته است و البته چنین مردمی به وسیله قرآن و مکتب حسینی به قعر دوزخ برده می‌شوند.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :