http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - واکنش سیدحسن خمینی به اظهارات اشراقیآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 مهر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


   عبرت نیوز: انتشار مطلبی در صفحه فیس‌بوک نعیمه اشراقی، واکنش‌ها و اعتراض‌های متفاوتی را از سوی اقشار مختلف در پی داشت. هر چند نعیمه اشراقی این مطالب را تکذیب کرد اما موجب شد برخی بهانه‌جویان زمینه را برای تخریب بیت امام (ره) فراهم ببینند. البته تیزهوشی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در برخورد با هرگونه بی‌احترامی به خانواده‌های شهدا و تذکراتی که در این زمینه به نعیمه اشراقی دادند، باعث شد افراطیون نتوانند به مقصود خود از این بهانه‌جویی‌ها دست یابند. برای بررسی دقیق‌تر موضوع و اینکه واکنش یادگار امام در خصوص اینگونه اقدامات به چه صورت بود، با حجت‌الاسلام و المسلمین سید سراج‌الدین موسوی از اعضای دفتر امام (ره) به گفت‌وگویی کوتاه نشستیم.
به گزارش ایسنا، گفت‌وگو با آرمان در پی می‌آید:
آیا صحیح است که حاج سیدحسن آقا به خانم اشراقی گفتند صفحه فیس‌بوکشان را ببندند؟
پس از انتشار آن مطلب، یادگار امام با خانم نعیمه اشراقی تماس گرفتند و ایشان منکر نوشتن مطلب شده و مدعی شدند که صفحه فیس‌بوکش هک شده است. حاج حسن آقا هم گفتند از خانواده شهدا دلجویی کنند و هم به سبب اینکه بنا به گفته خانم اشراقی صفحه ایشان از مدیریت خارج شده است، آن صفحه را مسدود کنند. البته یادگار امام سابقا در موارد دیگری هم تذکراتی را به خانم اشراقی داده بودند. کما اینکه به برخی سخنان اعضای خانواده ایشان اعتراضات جدی داشته‌اند.
این موارد چه بود؟
کلا یادگار امام نسبت به حفظ ارزش‌های دینی حساس هستند و هنجارشکنی‌های این‌چنینی را برنمی‌تابند. اگر لازم بدانند حتما خودشان خواهند گفت. بسیاری همین سخنان را بهانه کرده‌اند برای هجمه به بیت معظم امام (ره). حساسیت نسبت به امام (ره) و ارزش‌های انقلاب و اسلام با هر نیتی که باشد خوب است و من ندیدم حاج حسن آقا از این بابت ناراحت باشند ولی اگر واقعا کسی نیت تخریب بیت امام (ره) و یادگار ایشان را داشته باشد، تجربه نشان داده آبروی خودش را برده است.
1392/7/29

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  عبرت نیوز: برنامه «شناسنامه» شبکه سوم سیما در روز جمعه 26 مهرماه به گفت و گو با کامران باقری لنکرانی کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات اخیر ریاست جمهوری اختصاص داشت.
به گزارش ایسنا، عصر ایران در ادامه نوشت: هر چند گفت‌وگو با چهره‌های مختلف به تنویر افکار عمومی یاری می‌رساند اما چند نکته را می‌توان در این باره یادآور شد:
1- آیا جامعه و عرصه سیاست، آقای لنکرانی را به عنوان یک شخصیت درجه اول سیاسی می‌شناسد یا همچنان به عنوان وزیر بهداشت دولت نهم شناخته می‌شود و نامزد شدن او از سوی جبهه پایداری نیز از ابتدا جدی نگرفته نشد؟ با این حال آشکار بود که به خاطر انتساب دکتر لنکرانی به جبهه پایداری این برنامه کاملا سیاسی است و ربطی به موضوع بهداشت و درمان ندارد و اگر جبهه پایداری از او حمایت نمی‌کرد انگیزه‌ای برای دعوت وجود نداشت.
2- جبهه پایداری یک حزب سیاسی نیست که از کمیسیون ماده 10 احزاب مجوز گرفته باشد. اگر هم یک حزب باشد دیگر احزاب نیز باید حق نشر افکار خود را داشته باشند. حال آن که صدا و سیما این میدان را به احزاب دیگر نداده است. این توجیه که جبهه پایداری، حزب نیست و یک جبهه گفتمانی است نیز نافی اهداف حزبی نمی‌توانست و نمی‌تواند باشد چرا که رسما کاندیدا معرفی کردند.
رهبر معنوی و چهره محوری این جبهه- آیت‌الله مصباح یزدی - گفته بود: « من در پیشگاه الهی شهادت می‌دهم در بین کسانی که در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شده‌اند جناب آقای دکتر لنکرانی اصلح هستند و امیدوارم این شهادت، برگ زرینی در نامه 80 ساله من باشد. من به برخی از افراد که نامزد شده‌اند ارادت دارم و آنها نور چشم من محسوب می‌شوند اما برای این کار مناسب نیستند. آقایان روی فردی توافق کرده‌اند که بنده از هفت سال پیش او را در نظر گرفته بودم ولی به کسی نگفته بودم و بینی و بین الله شهادت می‌دهم که روی زمین و زیر این آسمان کسی صالح‌تر از آقای لنکرانی نمی‌شناسم.»
این که چرا نهایتا باقری لنکرانی باقی نماند و انصراف داد یا بیم ردصلاحیت داشت موضوع این گفتار نیست و قول خود او در این برنامه را نقل می کنیم که « مشورت کردم و به وجدان خود رجوع کردم و دیدم وقتی با دکتر جلیلی یک حرف می‌زنیم مبنای رقابت وجود ندارد و گفتمان انقلاب اسلامی باید با یک پرچم‌دار شرکت کند» و به این نمی‌پردازیم که مگر دیگران با گفتمان انقلاب بیگانه بودند اما همین اظهارات نیز نشان می‌دهد که نگاه وزیر سابق بهداشت مد نظر نبوده بلکه صبغه سیاسی او اهمیت داشته است.
3- اکنون که مذاکرات هسته‌ای به مرحله حساسی رسیده و در میان اصول‌گرایان گرایش پایداری مخالفت می‌کند و دیگر اصول‌گرایان صریحا یا به تلویح حمایت می‌کنند و امیدوارند بخشی از تحریم‌ها برداشته شود و اقتصاد و معیشت مردمان رونقی بگیرد این پرسش به میان می‌آید که توجه صریح تلویزیون به جبهه پایداری در قالب گفت‌وگو با کاندیدای آن آیا به این معنی نیست که تلویزیون در مقابل دولت موضع دارد و به جای این که صدای موافق اکثریت مردم و شخصیت‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی را در موافقت با روند جدید بازتاب دهد به تریبون جبهه پایداری و اصولگرایان رادیکال بدل شده است؟
با این همه این گفتار نمی‌خواهد بر این موضوع توقف کند. چرا که جبهه پایداری فارغ از این که حزب رسمی باشد یا نباشد یک طیف سیاسی است و چه در موضع دولت و چه در مقام منتقد حق ابراز نظر دارد. اما آیا تلویزیون این حق را برای دیگر احزاب و گروه‌ها نیز قایل است؟ اگر آری و اگر در «شناسنامه»ای دیگر احزاب و نمایندگان دیگر نیز مجال ابراز نظر و اظهار عقیده بیابند جای نگرانی و انتقاد نیست اما اگر محملی باشد برای این که در مقابل «اعتدال» دولت روحانی تریبونی به «افراط» بسپارند آن گاه می‌توان همان سخن هاشمی در کرمانشاه را یادآور شد که آگاهی، افزودنی است نه کاستنی و نمی‌توان از میزان آگاهی مردم کاست. هر چند که انصاف باید داد وزیر بهداشت دولت نهم نه به صفت حزبی سخن می‌گفت و نه به تندی و قضاوت اصلی را باید به زمانی موکول کرد که چهره‌های دیگر نیز با انتساب به این طیف باز دعوت می‌شوند یا نه. و متناسب با آنان دیگران نیز این امکان را می‌یابند یا نه.
1392/7/29

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :