http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - جان کری به کنگره: از اعمال تحریم های جدید علیه ایران اجتناب کنیدآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ جمعه 8 آذر 1392 توسط عـبــد عـا صـی
 
 


 


 

 

 

 

 جان کری به کنگره: از اعمال تحریم های

جدید علیه ایران اجتناب کنید

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، "جان کری" در این پیام ویدئویی از اعضای کنگره خواسته در حالیکه آمریکا و دیگر کشورهای 1+5 قصد لغو برخی از تحریم های ایران را دارند، اقدام به اعمال فشارهای جدید بر تهران نکنند.

وزیر خارجه آمریکا در این پیام تاکید کرده که اکنون زمان کار برای رسیدن به توافق نهایی است تا هر گونه نگرانی را در مورد برنامه هسته ای ایران از بین ببرد.

 همه می دانیم که در صورت شکست توافق، ایران به سرعت با تحریم های سنگینی مواجه می شود. توافقنامه با ایران اساس تحریم ها علیه تهران را تغییر نداده و تحریم های ما علیه فعالیت بانکی و نفت همچنان پابرجاست.

 همه دنیا از اینکه مطمئن شوند برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است، سود می برند.

علاوه بر کری، کاخ سفید نیز در رابطه با اعمال تحریم های جدید علیه ایران هشدار داد.

"جاش ارنست" سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد : تصویب تحریم های جدید، پیش از آنکه موجب بسته شدن پنجره دیپلماسی شود، اعتبار آمریکا را در این مورد که هدف اصلی ما از تحریم ها چیست، کاهش می دهد. ما تحریم نمی کنیم تا فقط تحریم کرده باشیم . ما این تحریم ها را برقرار کرده ایم تا به ایران فشار آورده و راهی دیپلماتیک برای حل موضوع بیابیم.

اما در میان این پیام ها و نظر مردم آمریکا، سناتور "باب منندز" از حزب دموکرات همراه با سناتور "مارک کرک" از حزب جمهوریخواه، به دنبال تهیه طرحی هستند که به موجب آن در صورت شکست توافق ژنو، تحریم های همه جانبه ای را علیه ایران به تصویب برسانند.

سناتور کرک با فرافکنی در مورد اقدامات خود گفت : مردم آمریکا نیاز به ضمانتی دارند تا از تکرار مورد کره شمالی جلوگیری کنند.

به نوشته الجزیره، آیپک (کمیته روبط عمومی آمریکا-اسرائیل) نیز از این اقدام سناتورها حمایت کرده است.

========

حمایت مردم آمریکا از توافق هسته ای 1+5 و ایران/ لزوم جلوگیری از تصویب تحریم های جدید

به گزارش دانانیوز از مهر، نتایج این نظرسنجی که توسط رویترز و موسسه آی پی اس او اس (Ipsos) انجام شده نشان می دهد که 44 درصد از مردم آمریکا از توافق به دست آمده در ژنو حمایت می کنند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی فقط 22 درصد از مردم آمریکا با این توافق مخالف هستند.

در این میان فقط 20 درصد از مردم آمریکا معتقد به استفاده از گزینه نظامی علیه ایران در صورت شکست توافق حاصل شده در ژنو هستند.

در همین رابطه اغلب مردم آمریکا اعتقاد دارند که کاخ سفید باید تلاشهای خود را برای بازداشتن کنگره از تصویب تحریم های جدید علیه ایران افزایش دهد.

حمایت مردم آمریکا از توافق ژنو در حالی است که "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا، از توافق حاصل شده میان ایران و کشورهای 1+5 حمایت و اعلام کرده که انتقاد از این توافق کمکی به امنیت ایالات متحده نمی کند.

  متن کامل

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

 بدهی‌های دولت دهم 5 برابر 

 

 درآمد امسال دولت یازدهم

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

 بدهی و تعهدات دولت دهم حداقل بیش از 3.5 برابر درآمد جاری امسال دولت یازدهم است که اگر پیشنهاد دولت درباره اصلاح بودجه تصویب شود این رقم به 5 برابر هم می‌رسد.
 طبق سخنان رئیس‌جمهوری، میزان بدهی و تعهدات دولت دهم حداقل 743 هزار میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که درآمد دولت در سال 1392 تنها 210 هزار میلیارد تومان است. با این حساب میزان بدهی و تعهدات دولت دهم حداقل 3.5 برابر درآمد اولین سال فعالیت دولت یازدهم است.
البته اگر بودجه سال 1392 مطابق پیشنهاد دولت یازدهم اصلاح شود و درآمد دولت در بخش بودجه جاری به 150 هزار میلیارد تومان برسد آن وقت می توان گفت میزان بدهی ها و تعهدات دولت دهم حدود 5 برابر بودجه جاری امسال است.
 بدهی دولت به سیستم بانکی در روزی که ما دولت را تحویل گرفتیم، بیش از 74 هزار میلیارد تومان بوده است.
 دولت احمدی‌نژاد در روزهای پایانی کارش قصد داشت با تسعیر ارزی آن را به صفر برساند اما نمایندگان مجلس این کار را غیرقانونی دانستند و جلوی آن را گرفتند.
68 درصد تعهد باقی مانده دولت در سفرهای استانی معادل 143 هزار میلیارد تومان می‌شود که اگر این رقم را به آن 200 هزار میلیارد تومان اضافه کنیم آن وقت میزان بدهی‌ها و تعهدات دولت به 343 هزار میلیارد تومان می‌رسد.
علاوه بر این 343 هزار میلیارد تومان، رئیس‌جمهوری به تعهدات پروژه‌های عمرانی نیز اشاره و این رقم را 400 هزار میلیارد تومان اعلام کرد. با احتساب این تعهد می‌توان میزان بدهی و تعهدات دولت دهم برای دولت یازدهم را 743 هزار میلیارد تومان برآورد کرد.
شاید به همین دلیل هم بود که روحانی صراحتا عنوان کرد: از سوی دیگر، از امتیازات و تسهیلاتی که به مردم تعهد داده شده، 30 درصد تحقق پیدا کرده و معنای این موضوع این است که اگر همان پول و امکانات وجود داشته باشد، 16 سال طول می‌کشد تا ما آن تعهدات را عملی و اجرایی کنیم.
 

  متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     


 


 

 

 

 

 

شمار بیکاران به 6 میلیون نفر رسید،

  شغل ایجاد شد اما برای خارجی‌ها! ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

در فاصله سال های 84 تا 91 تعداد 7 میلیون نفر در سن کار قرار گرفتند که از این تعداد 6 میلیون نفر هنوز وارد بازار کار نشده اند.
 مهم ترین مسئله کشور در سال های نزدیک آینده را بیکاری جوانان و به ویژه جوانان تحصیل کرده است.
طی دوره 1384 تا 1391 حدود 7 میلیون نفر به جمعیت در سن کار اضافه شده، به طور متوسط سالی یک میلیون نفر (که از این تعداد بیش از 6 میلیون نفر هنوز به بازار کار وارد نشده).

 بر اساس آمارهای موجود طی سال های 1384 تا 1391 به طور متوسط در هر سال 81 هزار نفر به شاغلین کشور افزوده شد.
 اقتصاد ما باید آنچنان خود را تجهیز کند که نه تنها برای کسانی که طبق روال طبیعی سنی وارد بازار کار خواهند شد، بلکه برای انبوه جوانانی که طی سال های گذشته به جای بازار کار وارد آموزش عالی شده اند هم کار پیدا کند.
عدم توجه به مسئله ایجاد شغل درآمدزا و بروز بحران بیکاری، در پی آن می تواند عواقب اجتماعی جدی از جمله افزایش طلاق، جرم و اعتیاد و بحران های خانوادگی و فقر را در پی داشته باشد.

 اقتصاد ایران می توانست در دوره وفور نفتی فرصت را غنیمت شمرده و از این شرایط استثنایی برای انبوه متولدین دهه 60 شغل ایجاد کند. در حالی که طی این مدت ما سخاوتمندانه برای اقتصاد کشورهایی که از آنها واردات انبوه داشتیم شغل ایجاد کردیم.
 

  متن کامل

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     

 

http://s4.picofile.com/file/8102011450/FALAJE_ATF8L_1.jpeg

 

 

 

 

 

 کمبود جدی قطره فلج اطفال در اهواز

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 آفتاب: مادری که نگرانی و آشفتگی در چهره اش نمایان بود، در یک مرکز بهداشتی اهواز گفت:ˈ دیر ازدواج کردم و همین یک فرزند را دارم، اگر زبانم لال فلج شود من چه خاکی به سر بریزم؟
مادر دیگری گفت: سه ماه است که نوبت قطره فلج اطفال بچه ام رسیده است و از این مرکز به آن مرکز مراجعه می کنم ولی خبری از این دارو نیست. هر روز می گویند هفته دیگر سر بزن، دو هفته دیگر بیا.
مادران نگران در راهرو انتظار مرکز بهداشت نشسته اند و تازه واردها از نگاه دیگران می فهمند که قطره فلج اطفال هنوز نرسیده است.
 قطره فلج اطفال تا سن دو سالگی چهار بار باید به کودکان داده شود و الان حدود پنج ماه است که این دارو در اهواز کمیاب و بتازگی نایاب شده ...
 رعایت نکردن بهداشت فردی و محیطی و تراکم جمعیت از عواملی است که به گسترش بیماری کمک می کند.
واکسن خوراکی فلج اطفال ویروسی است که در بدو تولد، دو ماهگی، شش ماهگی، 18 ماهگی و شش سالگی به کودک خورانده می شود که یک دوز واکسن 50 درصد و سه دوز آن 95 درصد ایمنی ایجاد می کند.
در خصوص آسیب این بیماری، همین بس که زمان شروع علائم بیماری از زمان تماس فرد با ویروس بین 9 تا 12 روز است و تا زمان ایجاد فلج بین 11 تا 17 روز طول می کشد.
گفته می شود بیماری فلج اطفال چندین سال است که در ایران مشاهده نشده؛ ...
رییس مرکز بهداشت شرق اهواز : مقداری از این واکسن وارد و مقداری نیز در داخل کشور تولید شده است که پس از انجام آزمایشات لازم از طریق وزارت بهداشت توزیع خواهد شد.
 

  متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :