http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - بفرموده-ی امام راحل (ره) « یک کشور وقتی آسیب میبیند که مردمش بی-تفاوت باشند » ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ جمعه 22 آذر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


محمد جواد ظریف، وزیر خارجه دولت یازدهم این روزها از دو جنبه مورد توجه بوده است. او یا به شکل زاید الوصفی مورد تمجید و تقدیر قرار گرفته است و یا به شکل غلو شده ای با نقد و حملات تند روبرو بوده است. بر همین روال
هر سخن او با برداشت ها و سلیقه های متفاوت، تا مدت ها سوژه عده ای می شود برای نوشتن مقاله و متن تذکر و حتی نامه درخواست برکناری.
آخرین نمونه از این دست اتفاقات، سخنانی است که در هفته گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه تهران، بر زبان وزیر خارجه رانده شد. آنجا که محمدجواد ظریف، سه شنبه 12 آذر، در پاسخ به انتقادات یکی از دانشجویان نسبت به توافق ژنو گفته بود:
«غربی ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی ترسند. از این مردم می ترسند. آیا شما فکر کرده اید که آمریکا که با یک بمبش می تواند تمام سیستم های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می ترسد؟»
این سخنان به سرعت موج انتقادی تازه ای علیه ظریف به راه انداخت. توضیحات وزیر خارجه هم آن را متوقف نکرد. یک روز پس از حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تهران، وزیر امور خارجه در مورد آن سخنرانی و اظهاراتـی که در پـاسخ بـه سؤال یـکی از دانشجویـان منتشر شد، گفته بود:
مبنای سخنرانی و پاسخ به سؤالات با تأکید بر قدرت و نقش بی بدیل مقاومت مردم مسلمان و قهرمان ایران بـه عنوان عنصر مهم بازدارندگی درمقابل هرگونه طمع ورزی و زیاده خواهی ها بود.
من تأکید داشتم که این مهم منشأ هرگونه دستاورد برای کشور بوده است و کما اینکه در پاسخ به سؤال مطرح شده بر نقش قدرت ناشی از مقاومت مردم تأکید کرده و در بخش پایانی جلسه نیز تصریح کردم آنچه که آمریکا از آن می هراسد مقاومت مردم ایران است و در عین حال که به توان و قدرت دفـاعی و نیروهـای بسیجی کشور افتخار می کنیم این امر واقعیتی انکار ناپذیر است.
 بدیهی است جایگاه و توان بالای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران منبعث از مقاومت مردم شجاع و قهرمان ایران است و این مهم در طول دفاع هشت ساله و ایثارگری و فدارکاری آحاد ملت شریف ایران بویژه رزمندگان و ایثارگران به اثبات رسیده است و بدون تردید امروز با استفاده از تجارب ارزشمند هشت سال دفاع مقدس و پشتوانه رهنمودهای رهبری معظم و تلاش و کوشش جهادگران عرصه علم و ایثار هرگونه خیال تعدی و تجاوز به کشور بزرگمان باطل و زورگویان باید با زبان احترام و تکریم و نه زبان تهدید و زور با ملت بزرگ ایران سخن بگویند.»
با این حال دو روز پس از آن ، حیدر مصلحی بدون ذکر نام از وزیر خارجه ایران گفت: «یکی از افراد در جمع دانشجویان دانشگاهی گفته که آمریکا اگر بخواهد می تواند در عرض 10 دقیقه تمامی تاسیسات هسته ای و استراتژیک ایران را نابود کند.»
وزیر اطلاعات دولت محمود احمدی نژاد در این اظهارات که رسانه های اصول گرا آن را خطاب به محمدجواد ظریف تعبیر کرده اند، گفت:
تو غلط می کنی. شما که از توان دفاعی کشور خبر نداری و در مسیر اصلی انقلاب نیستی، چگونه به خود اجازه می دهی چنین اظهاراتی بگویی؟»
 زیباکلام:
زمانی هم صدام حسین حاکم وقت عراق تهدید می کرد که حکومت تحت امرش از چنان توان و قدرتی برخوردار است که می تواند در برابر هر حمله نظامی مقاومت کند. وقتی هم که اخباری بر افزایش احتمال حمله آمریکا به عراق منتشر شد، صدام خبرنگاران خارجی را جمع کرد و به آنها گفت که در جنوب بغداد، قبرستان بزرگی آماده کرده ایم تا متجاوزان آمریکایی را در آن دفع کنیم.
با این حال شاهد بودیم که پس از آنکه آمریکا به عراق حمله کرد ظرف کمتر از دو هفته مقاومت نیروهای نظامی این کشور در هم شکست و مردم عراق با شادمانی به خیابان ها ریختند و مجسمه صدام را به زیر کشیدند.

 سرهنگ قذافی هم در لیبی به سرنوشت مشابهه صدام دچار شد. نظام هایی که از پشتوانه مردمی برخوردار نیستند نمی توانند به پیروزی خود امیدوار باشند تمام حرف ظریف هم همین است.
مگر غیر از این بود که پیشرفته ترین جنگ افزارهای نظامی که صدام با پول نفت و حمایت های شیوخ عرب خلیج فارس تهیه کرده تنها دو هفته توانست مقاومت کند.

 برخلاف تمام سر و صداهایی که تندروهای اصولگرا به راه انداخته اند مقصود آقای ظریف این نبوده است که اینگونه وانمود کند که توان نیروهای مسلح ما در برابر حمله احتمالی متجاوزان از جمله آمریکا و اسرائیل ناتوان است و تاب و توان مقاومت ندارد.
وی گفت: بر هیچ کسی پوشید نیست که قوای نظامی ما ظرف 24 سالی که از جنگ تحمیلی می گذرد به لحاظ لجستیکی، تجهیزات و ادوات و نیروی انسانی در زمین، هوا و دریا چه پیشرفتی کرده است.
بر این اساس طبیعی است که اگر خدای نکرده، این حماقت سر بزند از متجاوزان خارجی برای حمله به ایران با توجه به توان نظامی کنونی کشور اینگونه نیست که پیروزی به آسانی به دست بیاید.  بلکه معتقد است قبل از توان نظامی این پشتوانه مردمی است که در درجه اول اهمیت است.
زیباکلام گفت: تاسف آور است وزیرخارجه ای که شبانه روز در حال تلاش برای خارج کردن کشور از بحران بین المللی است و نیاز به حمایت و پشتوانه همه جانبه دارد،این گونه مورد بی مهری قرار دهیم و پشت او را در مذاکرات بین المللی خالی کنیم.
زیباکلام درباره ادعای کیهان که ظریف با این سخنان دست خود را به علامت تسلیم بالا برده است، گفت:
سوالم از آقای شریعتمداری این است اگر آمریکایی فکر می کردند ما دستمان را به علامت تسلیم بالا برده ایم و پرچم سفید بلند کرده ایم آیا حاضر می شدند در مذاکرات ژنو3 حول محور برنامه هسته ای میان ایران و گروه 1+5، 4 شبانه روز با تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران مذاکره کند.
دوستان اصولگرا فکر می کنند که اگر ایران توان مقاومت و ایستادگی نداشت، حاضر می شدند تن به توافقنامه ای در ژنو بدهند که در آن حق هسته ای ایران به رسمیت شناخته شود.
یا اگر ایران دستش را بالا برده بود چرا نتانیاهو تا این اندازه از توافق صورت گرفته ناراحت شد.
 تمام این هیاهوهای صورت گرفته توسط تندروهای اصولگرا علیه وزیر خارجه صرفا در راستای بهره برداری های سیاسی برای دور کردن اذهان عمومی از ناتوانی های اصولگرایان تندرو در اداره کشور است چرا که کاری که اصولگرایان تندرو در حاکمیت 8 ساله شان نتوانستند بکنند دولت روحانی و شخص ظریف ظرف کمتر از سه ماه انجام دادند و این پیروزی خرد و تدبیر بود.
 

   متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

   روزنامه جمهوری اسلامی در خبری در باره استعفای نمادین نمایندگان خوزستان در مجلس نوشت:
سئوال مردم این است که چرا در چند سالی که از انتخاب شما میگذرد در مقابل سوء مدیریتها و ظلم به مردم خوزستان کمترین اعتراض را نداشتید؟ و بجز یکی دو نفر که در نطق‌های خود انتقادات نرم و گلایةگونه داشتید بقیه ساکت بودید و موضوعات سیاسی در اولویت کاریتان قرار داشت؟
آیا آقایان نمایندگان خوزستانی، نابودی لحظه به لحظه تالاب شادگان، رنج مردم از آلودگی کارون و ریزگردها را نمی دیدید؟ آیاوضعیت آب وتشنگی مردم مسجدسلیمان که در محاصره دریاچه‌های آب شیرین قرار دارند شما را ناراحت نکرد؟ آیا وضعیت آب آشامیدنی مردم خرمشهر و آبادان حل شده بود که با وجود اعتراضات مردمی در این شهرها باعث نشد که کمترین اعتراضی به دولت آقای احمدی نژاد بکنید؟ چرا آشامیدن باقیمانده لیوان آب رئیس جمهور سابق به عنوان تبرک برای برخی از نمایندگان اهواز ازتشنگی مردم خرمشهر - آبادان و مسجد سلیمان با اهمیت‌تر بود؟ چرا قرارداشتن واگن آموزش و پرورش خوزستان در انتهای قطار آموزش و فرهنگ کشور شما را برافروخته نکرد؟ شاید چون برخی از آقایان سهم خانواده خود رااز پست‌های مدیریتی این سازمان گرفته بودند و جای اعتراض نبود؟
امااز اینکه شما دولت نوکار تدبیر و امید را این چنین مورد اعتراض قرار داد‌ه‌اید ناراحت نیستیم چون آن رااز برکات رای مردم در ایجاد فضای نسبتا آزاد میدانیم والبته می دانیم شما هرگز استعفای واقعی نخواهید کرد چون برای به دست آوردن این کرسی هزینه و زحمات زیادی را تقبل کرده‌اید . اما خداوکیلی، ای کاش درسالهای پر رنج ونومیدی که گذشت شجاعانه از حقوق مردم خوزستان دفاع میکردید و دیدن شما به صورت دسته‌جمعی یک دست و معترض و عصبی را به فال نیک می گیریم و البته با سئوالات بالا هم روبرو شده‌ایم.

  متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :