http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - تنها تکرار نکردن خطاهای هشت سال گذشته، کافی نیست ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 تنها تکرار نکردن خطاهای 

 

  هشت سال گذشته، کافی نیست ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  عصر ایران - مردمی که با حضور خود در انتخابات24 خرداد به حسن روحانی رییس جمهور جدید کشورمان رای دادند غالبا به دو دلیل عمده وی را انتخاب کردند :
1- نخست اینکه در دوره 8 ساله افتادن سکان اجرایی کشور به دست محمود احمدی نژاد آن قدر سیاست ها و کارهای عجیب ، غیر کارشناسی و مضر و بر مبنای آزمون و خطا صورت گرفته بود ، که
مردم خواستار قطع این روند آسیب رسان و عدم تکرار آنها بودند.
به عبارت دیگر بیشتر کسانی که به حسن روحانی دادند یکی از دلایل رای شان به روحانی، پایان یافتن روند خسارت بار به کشور و ملت بود.
مردم می خواستند آمارهای جعلی، دروغ ، عوام فریبی ، شعارهای هزینه زا و بی حاصل، دشمنی با دنیا، سوء استفاده از باورهای مذهبی مردم و در نتیجه اخلاق گریزی جامعه و به ویژه جوانان و... پایان یابد.
فرصت سوزی
چند روز پیش نلسون ماندلا یکی از بزرگ ترین شخصیت های مورد احترام همه جهان درگذشت و نمایندگانی از سرتاسر جهان در سطح رییس جمهور و نخست وزیر و وزیر خارجه و.. در مراسم یادبود او در آفریقای جنوبی حضور یافتند.  در سفر اخیر اوباما و همسرش و 3 رییس جمهور سابق این کشور به مراسم یادبود نلسون ماندلا مهم ترین سوژه مورد بحث رسانه ها عکس های "SELFIE" اوباما با نخست وزیران دانمارک و بریتانیا و حواشی همراه آن بود.
رییس جمهور کشوری در مراسم یادبود یکی از صلح طلب ترین نمادهای جهان حضور یافته بود که هم اکنون روزانه در حمله هواپیماهای بدون سرنشین این کشور در افغانستان ، پاکستان و یمن و در عملیات های نظامی این کشور در اقصی نقاط جهان صدهاو یا هزاران نفر سالانه به طور مستقیم و غیر مستقیم جان می بازند و علاوه بر آن کشوری که به خود حق می دهد برای تامین امنیتش مکالمات خصوصی مردم اقصی نقاط جهان را شنود کند و...

 وقتی فرصتی چون مراسم مهم یادبود ماندلا فراهم می شود، روسای جمهور این کشور همگی سوار بر یک هواپیما می شوند و به محل مراسم می روند ، سخنرانی می کنند و در حاشیه های مراسم نیز صحنه هایی خلق می کنند که سوژه روز رسانه های جهانی می شود
و این گونه دهها سوال و انتقاد ریز و درشت اساسی از نحوه عملکرد این کشور در زیر این مانورهای تبلیغی گم و محو می شود.
 ما بیش از آنکه قادر به انجام عمل بوده باشیم شعار های هزینه-زا داده-ایم و اظهار نظر های بی-مورد کرده ایم و از سوی دیگر به مقوله مهم دیپلماسی عمومی کم توجهی داشته ایم؟
در زمینه مساله مراسم یادبود نلسون ماندلا نیز یک فرصت عالی برای دیپلماسی عمومی کشور را به مدد کم توجهی و کم انگیزگی دولت یازدهم از دست دادیم و از این نظر باید به دولتمردان دولت یازدهم خسته نباشید گفت!
2-نکته دومی که به نظر می رسد باید به دولتمردان دولت جدید گوشزد شود این مساله است که
اکثریت مردم پس از استقرار دولت جدید به خاطر انجام نشدن خطاکاری های دولت های نهم و دهم خشنود اند، اما رضایت کامل رای دهندگان به دولت یازدهم زمانی تکمیل می شود (البته به طور نسبی و کسب رضایت مطلق همه تقریبا نا ممکن است ) که دولتمردان دولت یازدهم علاوه بر عدم انجام خطاهای گذشته و قطع روند آسیب رسان 8 سال گذشته ، در عرصه اجرایی کشور نیز هنر نمایی کرده و تدابیر و سیاست های جدید خود را به کار گیرند.
مساله سلبی که الحمد الله از زمان 15 مرداد 1392 و همزمان با پا گذاشتن حسن روحانی به پاستور آغاز شده است و مردم دیگر شاهد اجرای سیاست های هزینه زا ، شعاری و آن فاجعه ای که در 8 سال گذشته بر کشور حاکم بوده است ،نیستند.
 این تذکر ازآن روست که خدای ناکرده برخی مدیران دولت یازدهم براین گمان باطل نباشند : "چون خطاکاری های دولت های نهم و دهم را انجام نمی دهند همین کافی است!" باید به این دسته از مدیران گفت :"بله این خوب است اما کافی نیست."
باید به این دسته از مدیران که این گونه فکر می کنند این نکته را یادآور شد که این تنها جنبه سلبی ماجرا است و باید از منظر ایجابی نیز قدم های بزرگی برای اصلاح و بهبود امور کشور برداشته شود که ان شاء الله این گونه نیز خواهد بود.
   متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     

 

  رسایی: هدیه سازمانها به نمایندگان مبلغ ناچیزی بوده ...  

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


 عصر ایران _ رسایی عضو کمیسیون اصل نود : شایسته بود اسامی نمایندگان در این تحقیق و تفحص خوانده نمی شد تا نتیجه آن اعلام شود.
رسایی :
ابتدا اعلام شد 37 نماینده بن کارت دریافت کرده اند، بعد اعلام شد این افراد 150 نفر هستند و بعد از آن هم گفته شد که در همه دوره های مجلس از این ارتباطات با سازمان هایی همچون کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و تامین اجتماعی وجود داشته است.
وی ادامه داد:
این دستگاه ها مبالغ ناچیزی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان می گذارند و نمایندگان از باب کمک این مبالغ را در اختیار مردم قرار می دهند در حالی که گزارش تحقیق و تفحص و حاشیه های آن سبب سوء تفاهم و هجمه به مجلس شده است. گویی که مجلس و نمایندگان تخلف و یا دزدی کرده اند.
 همه نمایندگان در همه دوره ها با این دستگاه ها که کارشان کمک به افراد تحت پوشش است، ارتباط داشته اند و مبالغی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان قرار می گرفت.
 
مگر نمایندگان کار خلافی کرده اند؟ گفت: این مبالغ با حجم مراجعات به نمایندگان کم است،
اکنون وزارت ارشاد به روزنامه ها کمک مالی می کند و بن کتاب در اختیار آنها قرار می دهد، چرا برای آنها تیتر نمی زنند؟
 حتی نمایندگان مبالغی از هزینه خود روی این مبالغ می گذارند و به مردم می دهند اما فضایی درمطبوعات ایجاد شده که این خیانت در حق نظام و مجلس است.
به گزارش ایرنا،
«محمدرضا باهنر» که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با بیان اینکه برخی رفتارهای رسانه ای شاید مناسب نبوده است، گفت: باید تحقیق و تفحص به نتیجه برسد و اگر کسی سوء استفاده شخصی کرده، حتما هیات رییسه پرونده را به قوه قضاییه ارجاع می دهد ولی سابقه وجود داشته که هر از چندی دستگاه ها مبلغی به نمایندگان می دهند که این مساله نباید با کسانی که سوء استفاده های شخصی می کنند، خلط شود. سوء استفاده های شخصی باید پیگیری شود، اما این جوسازی ها ظلم به نظام و خدمتگزاران است.

 اخبار مرتبط :

 شمار نمایندگانی که هدیه دریافت کردند، ۱۵۰ تن بود 

 نامه لاریجانی در ممنوعیت هدیه به نمایندگان

  متن کامل

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :