تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - از پیشنهاد ترک مذاکرات تا توصیه به تدبیر وخویشتن داریآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آذر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 از پیشنهاد ترک مذاکرات تا توصیه به تدبیر وخویشتن داری

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین پس از قرارگرفتن نام​های جدید در فهرست تحریم​های آمریکا علیه ایران هیات ایرانی مذاکره کننده محل مذاکرات را ترک کردند و به ایران بازگشتند. این اقدامات باعث بروز برخی تردیدها در اجرایی شدن توافقنامه ژنو شد. خبرآنلاین از کاربران خود درباره عملکرد تیم مذاکره کننده هسته​ای این سوال را پرسید که « انتظار شما از مسئولان دیپلماسی کشور در برخورد با این رخداد چیست؟» شما هم برای پاسخ به این پرسش می​توانید ایـــنـــجـــا نظرات خود را بگذارید.
کاربران خبرآنلاین نظرات مختلفی درباره این اقدامات داشتند. به طور کلی می​توان نظر کاربران را از کاملا موافق با ترک مذاکرات تا مخالفت کامل با این اقدام دسته بندی کرد که در ادامه مهمترین این دسته بندی​ها می​آید:
کاملا موافق ترک مذاکرات: برخی از کاربران خبرآنلاین ضمن اعلام بی اعتمادی به طرف غربی خواهان بازگشت به وضعیت قبل از توافقنامه بودند. به عنوان مثال این نظر را بخوانید: «عملا باید توافق رو لغو شده بدانیم و سانتریفیوژها را بیشتر کنیم. غنی سازی بالای 20 درصد انجام بدهیم و دیگر مذاکره نکنیم و از ان پی تی خارج بشویم»
نسبتا موافق ترک مذاکرات: برخی دیگر از کاربران خواهان ترک کلی مذاکرات نبودند اما خواهان اقدامی بودند که پاسخ قاطع به وضع تحریم​ها باشد. به عنوان مثال به این نظر توجه بفرمایید:« غنی سازی 20٪دور از روح توافق ژنو است.درست است که آمریکائی​ها خیلی از چیزها رو در توافق ژنو زیرپا گذاشتند اما بهترین کار را روز گذشته هیئت مذاکره کننده ما انجام داد و جلسه را ترک کرد.
آنها به دنبال بهانه هستند که ماکاری را عجولانه انجام دهیم که دراین میان آقای ظریف و تیمشان بهتر می​دانند چه کارباید انجام دهند؟بهتراست که ما دراین شرایط روی همان توافق ژنو اصرار داشته باشیم که آنها خودشان بهتر می​دانند شکست ژنو یعنی شکست خودشان وغرب. زیرا چهره سیاسی آمریکا وغرب دربین مردم دنیا منفورتر از گذشته خواهد شد.»
تحلیل وضعیت و اعتماد به تیم مذاکره کننده: برخی از کاربران به تحلیل عمل آمریکایی​ها و همچنین اقدام تیم مذاکره کننده پرداخته بودند و در نهایت تصمیم را بر عهده تیم مذاکره کننده گذاشته بودند. به این نظر توجه بفرمایید:
«به نظر من همین طور که آقای روحانی در ایران گرفتار ... و ... می​باشد در آمریکا هم اوباما هم گرفتار جمهوری خواهان و طرفداران اسرائیل در کنگره و سنا می​باشد. برای اینکه بتواند دهان آنها را بسته نگاه دارد و بتواند آنها را قانع کند تا هم بتواند وقت خریده وهم بتواند مانع از تصویب تحریم های جدید بشود مجبور است یکسری ژستهایی بگیرد. مطمئنا هر دو طرف بخصوص آقای روحانی و اوباما می​دانند این یک فرصت طلایی است که شاید سالیان سال طول بکشد تا مجددا این فرصت بدست آید.» یا به این نظر توجه کنید: « تحریم جدید وضع نشده این​ها مربوط به اجرای تحریم های قبلی است. اسرییل از طریق کنگره دولت آمریکا را در فشار شدید می گذارد تا مجبور به مواردی شود. ولی دولت با این تاکتیک سعی در جلو گیری از قطعنامه کنگره دارد ما نیز باید آرامش خود را حفظ کرده و در دامی که اسراییل پهن کرده که هدفش شکست مذاکرات است نیفتیم.»
نسبتا مخالف ترک مذاکرات: برخی با تاکید بر اینکه شکست مذاکرات خواسته اسرائیل است گفته​اند باید از اقدام احساسی پرهیز و عاقلانه در این باره تصمیم گیری شود. به این نظر دقت کنید :
​« فقط باید سنجیده حرف زد چون کشورهای غربی دوست دارند که اگر قرار باشد این توافق بی نتیجه تموم بشود، این کار از جانب ایران باشد و دوباره بر طبل ایران هراسی بکوبند .ما باید هوشیار باشیم و توپ را بیندازیم در زمین آن ها تا حسن نیت ایران به جهانیان ثابت بشود.
کاملا مخالف ترک مذاکرات: برخی از کاربران خبرآنلاین معتقد بودند که ایران باید به هر ترتیبی بر ادامه مذاکرات پافشاری کند چرا که تاثیر تحریم​ها بر اقتصاد ایران بیش از نداشتن فناوری هسته​ای ضربه وارد خواهد کرد. به این نظر توجه کنید: «آقای دیپلماسی!هرکاری می​کنی بکن اما جوری بشود که فشار از روی دوشمان کمتر بشود. من اثر بود و نبود انرژی هسته ای را نمی​دانم چیست، اما اثر تورم و بیکاری و بی پولی و فقر و فساد را خوب می​فهمم. شعار هم ندهید. چون گوشمان پر شده از این حرف​ها و خودتان می دانید شعار نون و آب نمی​شود.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

   
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :