تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 4.5 میلیون دانشجوی آماده ورود به بازار کار و 3.5 میلیون بیکار فعلیآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

4.5 میلیون دانشجوی آماده ورود به بازار کار و 3.5 میلیون بیکار فعلی

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  عبرت نیوز: اشتغال و بیکاری جوانان در استانها و مناطق شهری و روستایی، نشانگر بالا بودن آمار بیکاری در کشور است؛ بیکاری به عنوان یک پدیده مخرب اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی همواره از دغدغه‌های اساسی مسوولان و برنامه‌ریزان و خانواده‌های ایرانی بوده و عدم توجه به این مساله، علاوه بر گسترش پیامدهای سوء اقتصادی و رشد مهاجرت، عواقب اجتماعی جدی همچون افزایش آمار طلاق،جرم و بزه، سرقت، فقر و دیگر پیامدهای ناگوار را به دنبال دارد.
 برنامه کنترل نقدینگی، بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید را دنبال کرده است، برنامه‌ای که بازارهای سرمایه و تجاری کشورمان تاکنون به آن پاسخ مثبت داده و رضایت نسبی فعالان بخش خصوصی را به دنبال داشته
با این حال رییس جمهوری معتقد است که رکود اقتصادی همراه با تورم بزرگترین مشکل کنونی و بیکاری پنهان جوانان تحصیلکرده مهمترین معضل آتی اقتصاد ایران است.
دغدغه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشتغال پایدار همراه با ایجاد کرامت انسانی است و شاید به همین دلیل باشد که به نحوه پرداخت وام‌های خود اشتغالی و مشاغل خانگی دولت قبل انتقاد وارد می‌کند.
از نگاه او علیرغم ورود حجم بالای نقدینگی و دلارهای نفتی، خروجی ‌آمارهای اشتغال قابل دفاع نیست و تجربه بنگاههای زودبازده نیز عملکرد نه چندان موفق آنها را نشان می‌دهد ...
ربیعی اشاره‌ای هم به وجود 4.5 میلیون دانشجوی آماده ورود به چرخه بازار کار دارد و می‌گوید: در طول هشت سال گذشته دغدغه غالب در جامعه، جذب دانشجو در دانشگاهها بود تا ایجاد شغل برای آنان و امروز فارغ از جمعیت 3.5 میلیون نفری بیکاران، با 4.5 میلیون دانشجوی در انتظار شغل مواجه هستیم که با تاخیر وارد بازار کار خواهند شد.
او معتقد است که تنها 50 درصد متقاضیان کار دارای مهارت هستند و مابقی هنگام ورود به بازار کار مهارت لازم را ندارد ...
 وزارت کار اگر چه سیاستگذاری‌های مربوط به اشتغال را بر عهده دارد اما به تنهایی نمی‌تواند بار سنگین ایجاد اشتغال و مهار بیکاری را بر دوش بگیرد، مقابله با پدیده بیکاری یک عزم و بسیج همگانی می‌طلبد تا همه دستگاهها، سازمانها و وزارتخانه‌ها با هماهنگی و هم‌افزایی لازم در این مسیر حرکت کنند، در همین راستا با توجه به تاکید دولت بر بهبود فضای کسب و کار، گسترش همکاری و تعامل میان بخشهای تعاونی، خصوصی و دولتی با یکدیگر می‌تواند شرایط محیط کسب و کار را تا حد زیادی بهبود بخشد.
تفاوت فاحش در نرخ بیکاری استانها، شکاف میان استانهای کمتر توسعه یافته و برخوردار و نرخ بالای بیکاری جوانان، خود گویای وضعیت بحرانی بیکاری در کشور است این در حالی است که
بسیاری از مناطق و استانهای محروم که جمعیت بیکاران در آنها قابل مقایسه با کلان‌شهرها نیست با داشتن قابلیتها و پتانسیل‌های بالا مستعد سرمایه‌گذاری هستند و به سهولت می‌توان با تزریق وا‌م‌ها و اعتبارات خرد امکان ایجاد اشتغال در آنها، ‌رفع مشکل سرمایه در گردش واحدها و جذب جوانان بیکار را به وجود آورد؛هم اکنون بخشهای کشاورزی، صنعت و معدن، صنایع دستی و گردشگری از ظرفیتهای بالقوه و بالایی برخوردار است که به نظر می‌رسد با اتخاذ سیاستهای موثر و کارامد بتوان زمینه اشتغال پایدار و گسترده در این بخشها را فراهم آورد.

 متن کامل

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

با پولهای پرداختی یارانه-ی دولت قبل چه خدماتی میتوانستیم ارائه دهیم ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 عبرت نیوز: در آستانه سومین سالگرد اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بنا بر گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری ایسنا در سی و چهارمین دوره پرداخت یارانه نقدی سر جمع یارانه پرداختی به 123 هزار میلیارد تومان رسیده است.
رقمی بسیار بزرگ که در پی رشد شدید قیمت ها و در طوفان تورم در عمل مرهمی برای هزینه های رو به افزایش خانوارها محسوب نمی شود. پرداخت سرانه یارانه 45500 تومانی معادل 3500 میلیارد تومان برای دولت هزینه در بر داشته است و در دوره سه ساله ای که پشت سر گذاشته شده حجمی معادل بودجه جاری سالانه دولت را بلعیده است.
مقایسه با بودجه عمومی کشور
برای آنکه بهتر بتوانیم حجم یارانه نقدی پرداخت شده در این سالها را به تصویر بکشیم، رقم 123 هزار میلیارد تومان را با چند شاخص دیگر اقتصادی می توان مقایسه کرد. نگاهی به بودجه عمومی کشور نشان میدهد در سال 92 دولت کشور ایران را با رقمی معادل 236 هزار میلیارد تومان اداره می کند
که از این رقم 154 هزار میلیارد تومان حجم بودجه جاری کشور است، به عبارت ساده تر میزان یاران نقدی پرداختی در سالهای اخیر معادل هزینه جاری سالانه یک دولت بوده است.
مقایسه با بودجه عمرانی
 بودجه عمرانی مصوب دولت طی سالهای 89 تا 92 رقمی معادل 167 هزار میلیارد تومان بوده است.

 یارانه نقدی پرداختی طی سالهای 89 تا آذرماه 92 معادل 76 درصد از کل بودجه مصوب عمرانی کشور بوده است. نکته جالب اینجاست که براساس گزارش های منتشره از سوی مرکز پژوهشهای مجلس بودجه عمرانی محقق شده طی سالهای 89 تا 92 معادل 42 درصد بودجه مصوب بوده است یعنی رقمی معادل 68 هزار میلیارد تومان که این رقم کمی بیشتر از نصف یارانه نقدی پرداختی بوده است، مقایسه با مسکن مهر
 قرار بود که در غالب مسکن مهر سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی با قیمت هر متر مربع 300 هزار تومان احداث شود که براساس گزارشهای جسته و گریخته ای که از عملکرد مسکن مهر منتشر شده هنوز تعداد واحد مسکونی بهره برداری شده این طرح به یک میلون واحد نرسیده است.
میزان یارانه نقدی پرداخت شده در سالهای اخیر معادل هزینه احداث 5.8 میلیون مسکونی مهر 70 متری است.

123 هزار میلیاردر
دوستی به شوخی می گفت در صورتی که این بودجه به صورت قرعه کشی بین 123 هزار خانوار کم بضاعت کشور توزیع می شد امروز 123 هزار خانوار به میلیاردر های ایرانی افزوده شده بود.
بودجه آموزش و پرورش
در سال 92 حجم بودجه آموزش و پرورش کشور رقمی معادل 15.5 هزار میلیارد تومان مصوب شده است،
به عبارت ساده تر با یارانه نقدی پرداختی طی یه دوره سه ساله تمامی هزینه آموزش و پرورش کشور طی 8 سال قابل تامین بوده است.
هزینه های بهداشت و درمان
براساس آخرین ارقام منتشره کل هزینه بهداشت ودرمان خانوارهای ایرانی در سال 1390 رقمی معادل 19.7 هزار میلیارد تومان بوده است که
با احتساب یارانه نقدی پرداختی طی سه سال دولت می توانست تمامی هزینه های بهداشت ودرمان خانوارهای ایرانی را طی شش سال به صورت مجانی تضمین کند.
در سال 90 احداث یک تخت بیمارستانی بین 10 تا 40 میلیون تومان هزینه برمی داشت،
با احتساب بودجه 123 هزار میلیارد تومانی یارانه نقدی طی سالهای اخیر امکان ایجاد بیش از سه میلیون تخت بیمارستانی در کشور فراهم می شد.

 تازه ترین امارها نشان میدهد در حال حاضر در ایران به ازای هر 1000 نفر 1.34 تخت بیمارستانی وجود دارد.

63 میلیارد دلار یارانه
طی سالهای 89 تا آذرماه سال 92 قیمت هر دلار آمریکا از 1044 تومان به 3250 تومان افزایش پیدا کرده است
با احتساب نرخ روز دلار آزاد حجم یارانه نقدی پرداختی 123 هزار میلیارد تومانی معادل 63 میلیارد دلار می رسد، این رقم بزرگتر از درآمد 50 میلیارد دلاری صادرات نفت ایران در سال 91 و حدود دو برای متوسط درآمد نفتی ایران طی سالها 1358 تا 1391 که رقمی معادل 32 میلیارد دلار در سال بوده است.

 متن کامل

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

ظریف: به موقع جواب نارواگویان و غیر منصفان را خواهم داد

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 دوستانی که با استفاده از سکوت ضروری ما، مشغول خرده گیری از کنار گود هستند هم حتما می دانند که فرمایشاتشان همگی جواب دارد ولی تیم مذاکره کننده وظیفه مهمتری برای پیگیری منافع ملی دارد و پاسخ عمومی به برخی موارد را فعلا به مصلحت نمی داند و آماده است در برابر اتهامات ناروا و غیرمنصفانه بخاطر منافع ملی سکوت کند ولی در زمان مناسب به همه ایرادها و ابهامات پاسخ خواهیم داد.

 متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :