http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - من پادشاه نیستم! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 دی 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

  تشکری هاشمی: به معامله جان شهروندان خاتمه دهید ...  

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  29 دی ماه در تقویم روز هوای پاک نام گذاری شده است ،سال هاست که آسمان تهران در روز هوای پاک هم، اسمانی پاک را به خود ندیده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ هوای تهران طی روزهای گذشته باز هم در شرایط هشدار قرار گرفت ، حکایت آلودگی هوای تهران حکایت بیماری است که به ذات‌الریه مبتلا است اما پزشکان معالجش به مانند یک سرما خوردگی کوچک برای آن نسخه پیچی می‌کنند و همین‌که چند روزی هوا بهتر می‌شود، مداوای اصلی را فراموش میکنند.
بر اساس آخرین اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا ، شاخص کیفیت هوای تهران امروز( یکشنبه 29 دی ماه ) همزمان با روز هوای پاک در شرایط ناسالم قرار دارد .
گویی مسئولان فراموش کرده‌اند هوای تهران در شرایط بحرانی قرار دارد و سالانه 4 هزار و 600 نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست میدهند؛ گویی فراموش کرده‌اند تعطیلی مدارس و اجرای طرح‌های مقطعی، چاره آلودگی هوای کلانشهرها به خصوص پایتخت نیست!
افزایش تعداد مراجعات بیماران قلبی و تنفسی در روزهای آلوده به مراکز پزشکی و اورژانش نشان می‌دهد، وضعیت بیش از تصور مسئولان بحرانی است.
سال هاست که هفته هوای پاک با هوایی نه چندان سالم ، بلکه ناسالم آغاز میشود و شهروندان حتی در این هفته هم از تنفس هوای پاک محروم هستند ، هفته ایی که تنها در تقویم لفظ هوای پاک را به دوش میکشد.
سید جعفر تشکری‌هاشمی، معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه آلودگی هوای تهران در شرایط بحرانی است گفت : آلودگی هوا مهمترین چالش زیست محیطی کشور است که منابع متحرک ریشه اصلی آن محسوب می‌شود، به طوری‌که منابع متحرک از جمله تردد میلیون‌ها خودرو و موتور سیکلت با استاندارد پایین و احتراق سوخت به مراتب بی‌کیفیت بالغ بر 85 درصد تولید آلودگی هوا را شامل می‌شود.
به گفته معاون شهردار تهران مهمترین آلاینده های موجود در هوای تهران ، ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون است که محصولی انسان ساخت بوده و از طریق فعل و انفعلات شیمیای و کارکرد خودرو و وسایل نقیله و احتراق سوخت تولید میشوند .
تشکری هاشمی با بیان اینکه باید به دنبال حذف آلاینده ها از منبع باشیم گفت : اجرای طرح‌هایی مانند طرح زوج و فرد از در منازل تنها باعث بروز مشکلات برای شهروندان می‌شود در حالی‌که برای حل مشکل آلودگی‌ها در تهران در کنار اجرای راهکارهای کوتاه مدت نیاز به اجرای راهکارهای بلند مدت مطابق با اسناد بالادستی است.
تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه طرح‌های مقطعی از جمله اجرای سراسری زوج و فرد و تعطیلی مدارس و اداره‌ها شاید در روزهای آلوده و بحرانی، از انباشت آلودگی کاسته و وضعیت بهبود نسبی بیابد، اما به واقع راهکار کاهش آلودگی هوا باید از منبع تولید کنترل شود گفت : اینکه ما به دنبال حذف عناصر آسیب پذیر در آلودگی هوا باشیم راهکاری درست نیست چرا که تعطیلی و ممنوعیت تردد وسایل نقیله برخورد با معلول بوده در حالیکه علت جای دیگریست ، بر فرض که یک مدرسه را تعطیل کردیم آیا کودکان در خانه ها مینشینند و درها را میبندند تا ذرات آلاینده را استشمام نکنند !؟
وی با تاکید بر اینکه ذرات معلق سرطانزاست گفت : عملکرد ناصحیح موتور خودروها نقش بسزایی در تولید آلاینده ذرات معلق دارد ، از اینرو باید خودروهایی آلاینده از جمله خودروهای فرسوده و خودروهای با کیفیت پایین را از جامعه حذف کنیم ، دولت و مسئولان و مجلس به اجرای هرچه سریعتر خروج خودروهای فرسوده اهتمام ورزند .
به گفته وی اکنون تعداد بیشماری پیکان ، نیسان ، خودورهایی آلاینده با احتراق سوخت بالا در سطح شهر در حال تردد هستند .موتورسیکلت های موجود در سطح شهر نیز استاندارد یورو یک نیز نداشته و با تردد در سطح شهر بالغ بر سه برابر یک خودروی یورو 2 تولید آلایندگی دارند لذا باید طرح جایگزینی موتور سیکلت ها ی برقی در چرخه حمل و نقل شهری اجرایی شود .
به واقع وضعیت آلودگی هوا از بحران هم گذشته و طبق گفته‌های مسئولان وزارت بهداشت، سالانه چهار هزار 600 نفر به واسطه تنفس هوای آلوده جان خود را از دست می‌دهند و یا در روزهای آلودگی هوا 275 نفر در شهر تهران روانه بیمارستان می‌شوند واینکه مسئولان با صرف وقت و انرژی تنها جلسات و مصوبات کمیته اضطرار را پیگیری می‌کنند تامل بر انگیز است.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

  من پادشاه نیستم! ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  یکی مثل همه بود!
وجود شریف پیامبرگرامی اسلام علت غایی ایجاد خلقت است.همه خلقت ،نه فقط این کره کوچکی که زمین نام دارد.
آنچه ازصفات پیامبردرنظرمن بزرگ می نماید، خلق عظیم اوست و ازاین خلق عظیم یکی اینکه وی آن چنان که جناب امیرعلیه السلام می گوید ثروتی نداشت ومقروض ازدنیا رفت ودیگر اینکه درنشست و برخاست هیچ تفاوت رفتاری با دیگران نداشت.
بسیارخوانده وشنیده ایم که وقتی مردی بیابانی که پیامبر را ندیده بود برای اولین بار به مسجدالنبی می آمد،به دلیل همین ویژگی پیامبر وقتی به جمع مسلمین که محمد درمیانشان بود و تمایز رفتاری با دیگران نداشت، می نگریست می پرسید:"ایکم محمد"؟محمد کدام یک ازشماست؟.
برخی بسیاراز محمد گفته اند ومی گویند اما در رفتارمثل او نیستند.
افسوس که حاکم شدن دین وقناعت به چرب وشیرینی دنیا ومقام، زبان بسیاری ازمبلغین را از بازگویی صفات عظیم پیامبربسته است
تو گویی این روایات باید درپستوهای تاریخ مدفون بماند تا دیگرانی که براین مشی مبارک رفتار نمی کنند، همچنان آسوده بمانند.
محمدبن عبدالباقی زرقانی در ج4 شرح المواهب صفحه 265 به نقل از یکی ازاصحاب رسول خدا می نویسد: "
" روزی با رسول خدا وارد بازار شدیم تا ایشان برای خود لباسی تهیه کند. فروشنده به محض دیدن پیامبرازجا پرید تا دست ایشان را ببوسد.حضرت دست خود راعقب کشید وبه او فرمود:این رفتارپارسیان نسبت به پادشاهان خود است. من پادشاه نیستم . فردی همانند شماهستم."
میلاد دونورالهی ،رسول خدا وفرزندش امام صادق برهمگان مبارک.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :