http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - فرهنگ ِ تقلب وُ کلاهبرداری اسمش «زرنگی» نشده؟! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 بهمن 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

   فرهنگ ِ تقلب وُ کلاهبرداری 

  اسمش «زرنگی» نشده؟! ...     

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 سازمان بهداشت جهانی برای آزمایش یک واکسن خطرناک وجدید احتیاج یه داوطلب داشت. از میان مراجعین فقط سه نفر واجد شرایط اعلام شدند: 
یک آلمانی ،یک فرانسوی و یک ایرانی قرار شد با تک تک آنان مصاحبه شود برای انتخاب نهایی مصاحبه از آلمانی پرسید: برای اینکار چقدر پول میخواهید؟
او گفت من صد هزار دلار، این را میدهم به زنم که اگر از این واکسن مردم یا فلج شدم، زنم بی پول نماند.
مصاحبه گر او را مرخص کرد وهمین سوال را از فرانسوی نمود.
او گفت من دویست هزار دلار میگیرم، صدهزار تا برای زنم و صد هزار تا برای معشوقه ام.
وفتی او هم رفت، ایرانی گفت من سیصد هزار دلار می خواهم.
صد هزار برای خودم
صد هزار تا هم حق حساب شما
صد هزار تاش هم میدیم به آلمانی که واکسن را بهش بزنیم !

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     

 

 

 جلوی قاتلان مردم را بگیرید ...  

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 عصر ایران : تقریبا روزی نیست که خبرها حاکی از حادثه رانندگی کشنده ای در خیابان ها و جاده های ایران نباشد. مرگ و جراحت این انسان ها تبعات مادی و غیرمادی زیادی را نیز برای خانواده ها و دولت ایجاد می کند. تعدادی از کودکان یتیم، تعدادی از زنان، بیوه و شماری دیگر از کارافتاده و دچار آسیب های روانی، اقتصادی شدیدی می شوند. 
این در حالی است که دولت برای تامین امنیت جانی مردم، وظیفه دارد و باید برای جلوگیری از قتل بی رحمانه مردم در خیابان ها اقدامات تاثیرگذارتری اتخاذ کند. 
در جدیدترین حادثه رانندگی در پایتخت، دو دستگاه خودرو پژو 206 به دلیل سرعت بالا در یکی از اتوبان ها، از لاین خود خارج و وارد لاین مقابل می شوند. به دنبال این حادثه، 4 نفر از سرنشیان دو خودرو پژو 206 کشته شدند. پنجمین کشته این حادثه اما زنی بود که در لاین مخالف مشغول رانندگی بود و چه بسا دقایقی قبل از تصادف با دو پژو 206، با نگاهی به سرعت شمار خود، از سرعت مطمئنه اطمینان کسب کرده بود و با توجه به اینکه مقررات راهنمایی رانندگی را رعایت می کند مطمئن بود دچار حادثه نمی شود بی خبر از اینکه گرچه او مقررات را رعایت می کنند اما افراد دیگری هستند که با عدم رعایت قوانین، جان او را تهدید می کنند. 
یکی از دو خودروی پژو 206 حادثه اتوبان همت تهران با 5 کشته
کشته شدن انسان ها در خیابان ها، جاده ها و اتوبان ها، موضوعی عادی نیست بلکه برخلاف آنچه متأسفانه جا افتاده ،مسئله ای کاملاً غیرعادی است و باید با آن مقابله کرد. اگر کسی در مرکز شهر اسلحه به دست به سمت تعدادی از شهروندان شلیک کند و آنها را به قتل برساند دولت و نیروهای انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی با تمرکز و فعالیت های سریع ضمن مقابله با چنین فردی، ریشه های آن را پیگیری و به دنبال جلوگیری از تکرار چنین حادثه برمی آیند. 
اگر با دقت به موضوع بنگریم ، خودروی برخی شهروندان مانند اسلحه ای قتاله می ماند که هر گاه اراده می کنند در کنار جان خود، جان دیگر شهروندان را نیز هدف می گیرند. 
حکومت برای مقابله با چنین روند مرگباری نباید تنها به شیوه های معمول و افزایش جریمه های نقدی اکتفا کند. پلیس می تواند تعدادی از "جرایم رانندگی کُشنده" را مشخص و برای افرادی که این خطاهای رانندگی را مرتکب می شوند مجازات های متنوع و بسیار سنگینی را در نظر بگیرد. 
از جمله این مجازات ها می توان به انتشار عمومی تصویر و نام آنها در رسانه ها، باطل کردن گواهینامه ها رانندگان، گسترش سطح مجازات به دیگر حوزه ها از جمله حبس ، توقیف طولانی مدت و حتی در مواردی مصادره خودرو ، جریمه سنگین مالی ، الزام به خدامت اجتماعی، الزام به طی دوره های آموزشی، افزایش بهای بیمه خودرو ، ممنوع الخروجی از کشور و ... اشاره کرد. این ها ، روش هایی هستند که در کشورهای بسیاری آزموده شده و در حال اجرا هستند و متخلفان رانندگی ، به شدیدترین وجه ممکن تنبیه و مجازات می شوند. البته باید روش های اثبات این جرائم با به کار گیری تجهیزاتی مانند دوربین ، ارتقا یابد تا جلوی سوء استفاده های احتمالی نیز سد شود.
هیچ دلیلی ندارد اگر کسی دیرش شده و عجله دارد یا با راننده دیگری کورس گذاشته یا دچار جنون سرعت است ، به خاطر خودخواهی خودش ، دیگران را بکشد و با او مانند راننده ای رفتار شود که از بد حادثه دچار تصادف شده است.
باید به جایی برسیم که هر کس ، با احتیاط براند ، مطمئن باشد که خطری او را تهدید نمی کند ، نه این که او نیز واهمه دائمی از قانون شکنی کسانی داشته باشد که خودورهایشان ، ابزار آدمکشی است و خیال شان هم راحت است که اگر هم بکشند ، بیمه خونبهای قربانیان شان را می دهد!

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :