http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - آقای روحانی؛ حامیان واقعی‌ات را فراموش‌ نكن ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 بهمن 1392 توسط عـبــد عـا صـی

 

  آقای روحانی؛ حامیان واقعی‌ات را  

 فراموش‌ نكن ...  
 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 حسن فاتحی : هرچند که در این 6 ماه ازعمردولت یازدهم، در عرصه گفتمان بین المللی و نیز رفع خطرات امنیتی برای نظام و مردم قدمهای مثبتی برداشته شده است، ولی همچنان نگرانی مهم پشتوانه‌های مردمی آقای روحانی این است که نکند توجه زیادی به مباحث سیاست خارجی، مانع آن شود که دولت تدبیرو امید مشکلات درونی مردم را ندید بگیرد و یا بخواهد درپوشش رشد دررویکرد جذب بین المللی، به ریزشهای درونی بی توجه باشد؟
همچنانکه در عرصه سیاست خارجه و نیز گفتمان بین المللی مدعیان عدالت! بخاطر نقص و ضعف رویکردهای مدیریتی با مشکلات گوناگونی روبرو شده بودیم، همین نقص و ضعف مدیریتی درعرصه داخلی را نیز برای مردم آبستن مشکلات فراوانی کرده بود، حالا دولت تدبیر و امید اولویت را به رفع چالشهای ایجاد شده در عرصه سیاست خارجه داده است که هرچند کارخوب و قابل تحسینی برای مردم بوده است
ولی همچنان مردمی که به روحانی رای داده‌اند منتظرند در عرصه برخورد با مدیران نالایق و فرصت طلب که در اصل همین مدیران نالایق، نظام و مردم را به چالشهای خطرناک انداختند اقدامات ملموسی صورت پذیرد. متاسفانه درعرصه تدبیر برای رفع مشکلات مدیریتی در درون جامعه ما همچنان شاهد معضلات و مشکلات زیر می‌باشیم:
الف- هرچند طی فرمولی خاص و غیراستاندارد، وزیر کشور، استانداران مراکز استانها را با نظر نمایندگان مجلس و نه نظرمردمی که به دولت تدبیر و امید رای داده بودند، انتخاب نمودند که همچنان
در برخی استانها نیز لابی هیاهو و بایکوت باکارشکنی موفق به عدم معرفی استاندارشده اند!، ولی طیفی از این استانداران محترم معرفی شده درمراکز استانها نیز همچنان باهمان مدیرکلهای احمدی نژاد انس گرفته‌اند و یا اینکه مدیرکلهای برای ادارات و ارگانهای دولتی معرفی شده که با اندکی تحقیق میدانی می‌توان به شجره و قدرت درسایه آنها پی برد که غالبا" یامتصل به یک نماینده خاصی می‌باشند و یا اینکه نزدیک به افکارمدیریتی معاونتهای سیاسی استانداریها درزمان دولت اسبق می‌باشند.
سوال از رئیس‌جمهور و خصوصا رئیس‌مجلس این است که آیا وظیفه نمایندگان مجلس قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین نمی‌باشد؟ اگر چنین است تا کی باید نمایندگان مجلس در امور اجرائی و مدیریتی دخالت نمایند؟ این خیلی برای مردم مسلمان ما افت دارد که موکلینشان با رویکردفرصت طلبی حتی به انتخاب آبدارچی فلان اداره جزئی نیز حساسیت داشته باشند ولی درعرصه قانون گذاری و نظارت براجرای قوانین ما شاهد باشیم که قوانین با سابقه چند دهه تصویب هنوزاجرائی نشده باشد!
امام خمینی (ره) فرمودند "مجلس در راس امور است"، بخاطراینکه این قانون و التزام به قوانین است که ملتی را سرزنده و ملتی را سرافکنده می‌نماید، ولی حالا نماینده مجلس یعنی استاندار یعنی مدیرکل یعنی کارشناس یعنی آبدارچی و.....
نماینده مجلس می‌گوید: فلان مدیرکل سهم من است! و.....
آیا علت اینکه درجامعه ما قانون و التزام به قانون جانیفتاده است، یکی ازدلایل مهمش همین الگوهای فرصت طلب نمی‌باشد؟ این حق نمایندگان محترم مجلس است که وقتی مدیری در راستای اجرای قانون کوتاهی کرد، طی پروسه قانونی ازحقوق موکلنشان دفاع فرمایند ولی قطعا" این حق نماینده مجلس نیست که با سوء استفاده ازحق رای به وزراء، از سهام انتخاب مدیران کل استان نیز برخوردارشده باشند. نتیجه این بخش از کلام اینکه، آقای روحانی مدیران نالایق یاعوض نشده‌اند و یااینکه باتاکتیک توبه نامه و رویگردانی صوری از یک جریانی دوباره حق فرصت طلبی و خرابکاری گرفته اند.
ب- دومین معضل مدیریتی درون جامعه ما رفع مشکلات گرانی و بیکاری بود که رویکرد پوپولیستی و عوام فریبانه دولت قبل شاخص فلاکت را به آستانه خطر رسانده بود.
آقای روحانی اینکه سکه و طلا قیمتش متحول شده است کار خوبی است ولی کالاها و اقلام ضروری مورد نیاز مردم همچنان گران تامین می‌شود، اقشارمحروم و مستضعف جامعه که تونخ سکه و ارز و ... نیستند، ماباید قدرت خرید استاندارد پروتئین مردم را بالا ببریم، ماباید به نان مردم توجه داشته باشیم، ماباید به آرامش روانی و راحتی اقشار محروم جامعه زوم نموده باشیم.
البته هیچ منصفی پیدا نمی‌شود که بگوید در این 6 ماه دولت تدبیر اقلام ضروری مورد نیازمردم گران شده است، ولی معیارما نباید قیمت‌های زمان فرصت طلبان و هیاهو محوران بی‌درد باشد، باید استانداردها و نُرمهای تحمل قشر متوسط جامعه را مدنظر داشته باشیم. زمزمه‌هایی وجوددارد که قیمت بنزین بالا می‌رود، باید به قیمت بنزین خیلی حساس باشید، برای اینکه یک ریال افزایش در قیمت آن، به شاخص گرانیها نیز تاثیرخواهد گذاشت و تورم زا خواهدبود.
برخی دوستان تنها از زوایه تامین بودجه و بالارفتن سطح آورده بدین موضوع می‌نگرند ولی هیچ توجه نمی‌نمایند که چند برابر آن تنها بخاطر فرصت گرفتن از اقشار کم درآمد برای سفر و تفریح هزینه درمان بیماری‌های جسمی و روانی آنها خواهد شد، حالا گرانیهای جنبی سرجای خود بماند.
ج- سومین نقیصه مدیریتی مدعیان عدالت اسبق، ایجاد فضای امنیتی و دهشتناک برای ترساندن مردم بود تا لب به اعتراض و انتقاد نگشایند و این جماعت فرصت طلب براحتی به سلیقه خویش بیت المال را هدر دهد که متاسفانه چنین هم کردند، مردمانی فهیم به عنوان چشم بینای مردم و ازنسل دوست داران امام راحل و انقلاب بخاطر اعتراض بدین فرصت طلبی مدیریتی و فساد عقیدتی به زندانها افتادند، و ....
مردم به آقای روحانی رای دادند تا محصورین آزاد شوند، فاصله ایجاد شده بین مردم و نظام کمتر شود، فرصت طلبان و مدیران نالایق که چنین بساطی را براه انداختند مواخذه شوند و ....
زمان به سرعت می‌گذرد ولی نه مدیران نالایق بازخواست شده اند، نه محصورین آزاد گشته‌اند و تداوم چنین شرایطی به ناامیدی‌ها منجرخواهد شد و ریزش‌های مردمی را فراوان خواهد نمود.
ازطرف دیگر خطر این وجود دارد که فرصت طلبان با نفوذی تقلبی در دولت تدبیر دوباره در فصلی دیگر مردم و نظام اسلامی را به چالش بکشند و همان استاندارانی که درزمان دولت سازندگی نمک خورده و نمکدان شکستند همین معضل به شکلی دیگر درحال وقوع می‌باشد.
پاورقی:
آقای روحانی جنس دوست داران شما ازجنس قهرمان سازان هزاره‌ای نیست، مردم ما اهل تملق نیستند ولی ببخشید که مرز دوستی ما و شما تدبیر محوری است، هرجا بجای تدبیر فرصت طلبی شد و یا هیاهو صورت پذیرفت، دوستداران واقعی تو صدایشان بلند خواهد شد و این را نوشتم تا فرصت طلبان نقدهای ما را با زیاده خواهیهای خود اشتباه نگیرند.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

      
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :