http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - گاهی ناخواسته آب به آسیاب دشمن نمی-ریزیم؟ ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 فروردین 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 


   گاهی ناخواسته آب  

 به آسیاب دشمن نمی-ریزیم؟ ...  

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

((( قبل از بررسی مطالب این خبر ، ضروری-ست که به اطلاع برسانم که درآمد ِ سالانه-ی حکومت عربستان از زائرین حج تمتع وَ عـُمـره-ی مفرده ، بنا به اخبار رسانه-های داخلی ، بالغ بر شش هزار میلیون دلار میشود که فقط نیمی از آن را زائرین ایرانی به جیبهای گشاد حکام آل سعود می-ریزند ؛ ممکن-ست کسی بگوید که چنین مبلغی در مقایسه با درآمدهای نفتی حکومت عربستان ، رقم قابل ملاحظه-ای نیست. حتما بسیاری از خوانندگان این سطور شنیده یا خوانده-اند که بنا به سفارشات معصومین شیعه (ص) ، حتی به سلطان ظالم نمی-توان چند رأس چارپا برای مثلا سفر حج اجاره داد!    << اینجا >>   مگر حضرت امام موسی کاظم علیه السلام یکی از پیروان وَ شیعیان خود را که چندین « نفر » از شترانش را به خلیفه-ی جابر زمان خود اجاره داده بود ، عـتـــاب وُ سَرزنش نکردند؟ مگر در پاسخ بی-اطلاعی آن مرد از این معامله-ی ناصواب ، چیزی قریب به این مفهوم نفرمودند « همین که تو امید به بازگشت این خلیفه-ی ظالم از سفرش را داشتی تا شتران-ات را بازستانی ، یعنی طالب بقای او بودی تا به اموال خویش برسی ، در نا-صوابی این امر کفایت میکند » ... یکبار سفر حج تمتع را برای ادای یکی از واجبات ، به احتمال قریب ، میشود توجیه کرد ، ولی سفرهای چندباره-ی «تمتع» وَ کلا سفر غیر واجب « عـُمـره-ی مفرده » را ، آن هم برای دفعات مکرر ، چگونه میشود توجیه کرد؟ آیا این « آب ریـخـتـــن به آسـیـــاب دشـمـــن نـیـسـت »؟ آیا مشارکت حکومت عربستان در کشتار مسلمانان منطقه را میشود کمتر از ستمهای خلفای عباسی قلمداد کرد؟ کشتارهایی که با طرح وُ نقشه-ی صهیونیسم وَ استکبار جهانی ، وَ عمدتا با هزینه-ی دلارهای آل سعود ، در بسیاری از کشورهای مسلمان وَ منطقه اجرا میشود. والسلام علیکم من تبع الهدی. عـبـــد عـا صـی ]  ))).

 ایلنا: در عملیات عمره جاری با برنامه ریزی‌های صورت گرفته با افزایش ۶۸ درصدی تعداد زائران نسبت به عمره گذشته، ۸۳۰ هزار نفر از عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
به گزارش ایلنا، "حسن سرخوش" گفت:
 با هماهنگی‌های صورت گرفته و با همکاری خوب کنسولگری‌های عربستان در تهران و مشهد برای صدور ویزای عمره در ایام پایانی سال گذشته، تعداد ویزای ذخیره برای عمره افزایش یافت و بدین ترتیب با توجه به تعطیلی ایام نوروز، مشکلی در تأمین ویزای عمره گزاران وجود نداشت.
وی افزود:
 عملیات اعزام زائران در ایام نوروز به سرزمین وحی همچون ایام عادی سال روان بود و در فاصله زمانی ۲۴ اسفند ۹۲ تا هفتم فروردین ماه ۹۳ که اعزام‌های نوروزی عمره را شامل می‌شود، ۵۸ و ۴۰۰ (!؟) نفر از هموطنان به سرزمین وحی اعزام شدند.
مدیرکل برنامه ریزی و پذیرش سازمان حج و زیارت ادامه داد: در عملیات عمره جاری ۱۱ پرواز عمره گزاران ایرانی به دلیل شرایط نامساعد جوی لغو شده بود که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تمام زائران پروازهای لغو شده با پروازهای جایگزین به عمره مفرده اعزام شدند.
وی با بیان اینکه ظرفیت کاروان‌های حج ۹۳ در سراسر کشور تکمیل شده، ادامه داد: زائران ثبت نام شده در کاروان‌ها، قسط دوم هزینه سفر حج را هفته اول اردیبهشت ماه سالجاری پرداخت می‌کنند.
اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از ۲۶ آذرماه سال گذشته آغاز و تا پنجم تیرماه سالجاری ادامه خواهد داشت.
در عملیات عمره جاری با برنامه ریزی‌های صورت گرفته با افزایش ۶۸ درصدی تعداد زائران نسبت به عمره گذشته، ۸۳۰ هزار نفر از عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
نام نویسی متقاضیان حج تمتع در کاروان‌ها 
از بهمن ماه سال ۹۲ آغاز شده و در حج سالجاری همچون سال گذشته ۶۴ هزار زائر ایرانی به حج تمتع مشرف خواهند شد.
شایان ذکر است برای اولین بار زائران حج تمتع هزینه سفر را در دوقسط پرداخت می‌کنند که این اقدام، رضایت متقاضیان این سفر معنوی را در پی داشته است.


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی 
 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :