http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - مفسدان اقتصادی؛ سرشاخه ها یا ریشه ها!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ جمعه 9 خرداد 1393 توسط عـبــد عـا صـی

      

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


 فیاضی ، سید جلال : پس از حدود دو دهه از اعدام فاضل خداداد، هفته گذشته مه آفرید امیرخسروی متهم اول فساد 3 هزار میلیارد تومانی به دار مجازات آویخته شد
و اکنون نگاهها به سوی بابک زنجانی است که رقم پرونده اش را 10 هزارمیلیارد تومان گزارش کرده اند. در این میان اما شهرام جزایری دوران محکومیت خود را می گذراند و برخی می گویند چندان هم به او بد نمی گذرد!و شاید هم پس از پایان این دوران دوباره به چرخه اقتصادی کشور بازگردد. اما فاضل، مه آفرید، شهرام و بابک هیچیک مقام سیاسی یا دولتی نیستند، بلکه اغلب آنها مدعی شده اند که نوابغ اقتصادی هستند که از بسترهای مناسب بیشترین بهره را برده اند ویک شبه ره صد ساله را پیموده اند!
در این میان باید پرسید مفسد اقتصادی کیست؟ چه کسانی ریشه اقتصاد کشور را می سوزانند و با اعتمادسوزی برای پیشرفت عدالت محور کشور مانع ایجاد می کنند.
اگر چه تعاریف مفسد اقتصادی متفاوت است اما
نگارنده بر این باور است که مفسدان واقعی اقتصادی صاحبان قدرت سیاسی هستند که از این قدرت برای ثروت اندوزی خود و دیگران سوءاستفاده می کنند. دادستان کل کشور در گزارش به خانه ملت از تحت تعقیب قرارگرفتن برخی مقامات پیشین از جمله برخی مقامات ارشد دولتی تا حد معاون وزیر، نمایندگان مجلس، برخی مقامات قضائی قبلی سخن به میان آورده است.
به اعتقاد نگارنده شهرام ها، مه آفریدها و بابک ها سرشاخه هائی هستند - که البته باید به اشد مجازات برسند - اما اگر از ریشه ها تغذیه نشوند هرگز نمی توانند با سرمایه های اندک به ثروتهای کلان دست یابند.
در ساختار اقتصادی و بانکی کشور گاه تلفن یک مقام سیاسی می تواند سرنوشت یک پرونده را تغییر دهد-حتی اگراین رانت تلفنی برای آن مقام سیاسی منافع اقتصادی مستقیم یا غیر مستقیم نداشته باشد- میزان ضربه ای که این رانت به اقتصاد کشور می زند حتی اگر رقم منفعت اقتصادی آن هم ناچیز باشد بسیار فراتر از جرم میلیاردی سر شاخه هاست.
اعدام مه آفرید می تواند پیام قاطعیت قوه قضائیه را به سر شاخه های فساد اقتصادی بدهد اما هنوز ریشه ها در حاشیه امنیت هستند چون تاکنون هیچ مقام سیاسی (تقنینی، اجرایی و قضایی) برای نقشی که در فساد اقتصادی ایفا کرده است مجازات نشده است. حکایت بابک زنجانی هم جز این نیست. پس از فاضل، شهرام پیدا شد، بعد از او مه آفرید و اکنون بابک زنجانی!
اما تا ریشه ها را نسوزانید، این چرخه ادامه خواهد داشت و سرشاخه ها به اتکاء ریشه ها جوانه خواهند زد.
ریشه فساد اقتصادی، ساختارهای فساد زا و مدیران فسادآفرین هستند، آنها را از چرخه اقتصاد ایران حذف کنید!

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :