http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - بعد از تقریبا هفت سال ، چقدر از این مشکلات رفع شده؟ ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

  جهت  مراجعه به مرجع متن،  یا عنوان اصلی،  به پیوند فوق اشاره کنید

 بعد از تقریبا هفت سال ،

 چقدر از این مشکلات رفع شده؟ ... 

  بسم  الله الرحمن الرحیم

 

http://www.alef.ir/images/feedback_link.png

با سلام - فكر نمی‌كنید  مبارزه با مفاسد اقتصادی دیگر به فراموشی سپرده شده و امیدها به اجرای  موثر آن به یاس تبدیل شده است؟ مجلس هفتم برای مبارزه با فساد چه كرد؟  . (52160)

 

احمد توکلی

۱۳۸۶-۱۲-۱۱  ۱۳:۲۶:۰۴

با شما موافقم كه در  مبارزه با فساد بسیار تعلل شده است. علت این است كه اولا برنامه  مشخصی برای این كار وجود ندارد؛ دوم این كه شبكه‌های فساد، قدرتمند  و نهادینه شده‌اند، سوم این كه مسوولان حاضر نیستند مبارزه با فساد  و امتیازطلبی را از خودشان شروع كنند. البته وضع دولت از این جهت  بهتر است.
ما در ابتدای تشكیل مجلس هفتم، طرحی موسوم به «صیانت از مجلس » را  ارایه كردیم كه بر اساس آن، نمایندگان موظف می‌شدند كه هدیه نگیرند  و حاضر نشوند كه به هزینه‌ی بخش خصوصی یا دولتی یا شركت‌های خارجی،  مهمان شوند. اما از این طرح، در مجلس استقبال نشد و مسكوت ماند. در  مقابل برای كمیسیون‌هایی كه سفرهای خارجی یا امتیازات بیشتری دارد  برخی از نمایندگان سر و دست می‌شكنند؛ این واقعیت‌ها دردآور است و  بازگو كردنش بیشتر اما چه باید كرد؟ 
البته اگر منصفانه قضاوت كنیم، باید به بهبود وضع در مجلس هفتم  نسبت به قبل و به تلاش كمیسیون اصل نود مجلس هفتم كه بی‌سر و صدا و  بدون جنجال، جلوی بسیاری از مفاسد اقتصادی را گرفت اشاره كرد. همین‌طور  نباید فراموش كنیم كه دولت نهم انگیزه و اراده‌ای قوی برای مبارزه  با فساد دارد اما باید تلاش خود را بیشتر متوجه علت‌ها كند.
ما طی 3 سال گذشته در مركز پژوهشها، تحقیقات مفصلی درباره ریشه‌ها  و عوامل فساد انجام داده‌‌ایم كه دوازده مورد قانون‌گذاری جدید یا  اصلاح قوانین موجود از آنها حاصل می‌شود. یكی از این دوازده مورد،  الزام دادگاه‌ها به افشای نام محكومان پرونده‌های فساد بود كه  تصویب شد و در حال اجرا است. 
دیگری قانون رسیدگی به دارایی مسوولان نظام بود كه متاسفانه در  شورای نگهبان رد شد. در این باره هر چند كار خیلی سخت است اما  نباید مایوس شد و كنار كشید بلكه باید با سختی‌های این راه جنگید و  جلو رفت. علاوه بر این‌ها گزارش‌های تطبیقی فراوانی از تجربة  كشورهای دیگر در مبارزه با فساد، توسط مركز پژوهش‌ها تدوین و منتشر  شده است. (52383)

 


 

 تهیه  وَ تدوین :  عـبـــد عـا صـی
 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :