http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - نیوزلند و لوکزامبورگ اسلامی ترین کشورهای جهان شدند ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 مرداد 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 نیوزلند و لوکزامبورگ اسلامی ترین کشورهای جهان شدند ...

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

دیپلماسی ایرانی: هم عربستان خود را اسلامی ترین کشور دنیا می داند و هم اندونزی. هم ایران دارای حکومت اسلامی است و هم افغانستان. از سوی دیگر ترکیه و تونس و مغرب و... را نیز به دلیل حاکمیت اسلام گرایان و درصد بالای مسلمانان در این کشورها، واجد دولت هایی دین مدار با جامعه ای دینی می دانند.
اما معیارهای اسلامی بودن یک کشور یا جامعه، چه مواردی هستند و چگونه و با کدام متر و معیار می توان از اسلامی تر بودن یا اسلامی ترین بودن یک کشور نسبت به سایرین سخن گفت. البته عموما چنین قیاس هایی برای کشورهای مسیحی نشین دیگر محلی از اعراب ندارد و اصولا با چنین شاخصه هایی به شناخت یکدیگر نمی پردازند.
به تازگی براساس نتایج یک تحقیق در امریکا، اعلام شده که نیوزلند و لوکزامبورگ اسلامی ترین کشورهای جهان هستند؛ ضمن اینکه هیچ یک از کشورهای مسلمان در بین 37 کشور اول "اسلامی" جهان نیستند!
پایک نیوز گزارش داده است، یک تحقیق در دانشگاه جورج واشنگتن امریکا که در شماره 10 ژورنال معروف اقتصاد جهانی (Global Economy Journal)  به چاپ رسیده، به نتایج عجیبی دست یافته که براساس آن بسیاری از کشورهای اسلامی (کشورهایی که واقعا اسلامی هستند) چندان هم مسلمان نیستند.
سئوال اصلی تحقیق مذکور این بوده که آیا سیاستها در کشورهای مسلمان (کشورهای با اکثریت مسلمان) برپایه اصول اسلام پایه گذاری شده است یا خیر؟ برای پاسخگویی به این سئوال محققان، پارامترهایی چون "
فرصت های اقتصادی"، "آزادی اقتصادی"، "میزان فساد"، "سیستم مالی" و "حقوق بشر" را به عنوان معیارهایی برای سنجش "اسلامی بودن" انتخاب کرده و برای سنجش آنها مطالعه تطبیقی و مقایسه ای در بین 208 کشور جهان انجام داده اند.
براساس نتایج این تحقیق، بسیاری از کشورهای مسلمان خودشان براساس معیارهای اسلامی در زمینه های اقتصاد، حقوق بشر، میزان فساد، سیستم مالی و… عمل نمی کنند که این امر هم در رفتار دولت ها و هم در رفتار روزمره شهروندان آنها قابل مشاهده است. این تحقیق همچنین می گوید که حتی در سطح اجتماعی، بسیاری از کشورهای غیر مسلمان بیشتر از خود مسلمانان براساس ارزش های اسلامی عمل کرده و به آنها پایبند هستند.
از دیگر نتایج جالب این تحقیق این است که
 "اسلامی ترین" کشورهای جهان به ترتیب نیوزلند و لوکزامبورگ هستند؛ ضمن آنکه هیچ یک از کشورهای مسلمان در بین 37 کشور "اسلامی” جهان قرار ندارند!
پایک نیوز می افزاید: 
عمادالدین عبدالرحیم که خود یک متفکر اسلامی اندونزیاییاست و بیش از شکل و فرم اسلام، به محتوای اسلام همچون عدالت، برابری و آزادی تاکید دارد، نیز مدعی است که شهر آمس (Ames) در ایالت آیووا (Iowa) امریکا یک نمونه کامل از "دولت اسلامی" است. هرچند که اسلام هیچ نقشی در زندگی روزانه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این شهر ندارد و مردم آن نیز آشنایی با اصول اسلامی در زمینه آداب غذا خوردن و نحوه پوشش اسلامی ندارند.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی 

درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :