http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - عزرائیل بچه خیرات می کند ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 25 مرداد 1393 توسط عـبــد عـا صـی
     

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

  بسم الله الرحمن الرحیم 

 

وبلاگ امیر احمدیان، بهرام : شایع شده بود که می گفتند عزرائیل بچه خیرات می کند. گفتند با بچه ما کاری نداشته باشه، خیراتش بخوره تو سرش. حالا که ما روابطمان با غرب اندک اندک در حال بهبودی است و مذاکرات هسته ای به جلو می رود و سفارت انگلستان در حال بازگشایی است و بوئینگ قطعات هواپیما به ما می فروشد و امریکا برخی محدودیتها را کاهش داده و تورم ثابت مانده است، برخی ها در داخل با جوسازی و دادن آدرس غلط می خواهند جو را آشفته کنند(همان طور که رئیس جمهور فرموده با استفاده از فضای تحریم نفت ما را چاپیدند) حالا روسیه دلسوز ما شده است.
در 4 قطعنامه علیه کشور ما در شورای امنیت رای مثبت داده و حالا که خودش طعم تحریم غرب را در نتیجه تجاوز به خاک همسایه و اشغال بخشی از کشور اوکراین و ضمیمه کردن به خاک خود دارد حس می کند، دلش به حال ما سوخته است و می خواهد روزانه 500 هزار بشکه از نفت ما را تحویل بگیرد و به جای آن اسلحه های بنجل و اجناس تولیدی بی کیفیت و غیر استاندارد خود را به ما بفروشد(به یاد داشته باشیم که روسیه بزرگترین صادر کننده نفت در جهان است، اما ذخایر اثبات شده آتنها ن اندکی بیش از نصف ذخایر ایران است) سطح تجارت ما با روسیه در سالهای 1372 تا 1392(طی 20 سال) بطور متوسط سالانه به بیش از 3 میلیارد دلار هم نرسیده است. آنهم حدود 300 تا 400 میلیون دلار ما به آن کشور کالا صادر کردیم و بقیه اش را آنها به ما قالب کرده اند. اگر بدانیم که ما سالانه حدود 3 میلیارد دلار کالا به افغانستان صادر می کینم، سطح تجارت ما با عراق به حدود 6.5 میلیارد دلار می رسد(6.3 میلیارد صادرات ما به عراق)، آن گاه می توان قیاس کرد که چرا روسیه بازارهای پر رونق خود را چرا به روی ما باز نمی کند(نگارنده در اغلب نقاط روسیه شاهد بوده است که کالاهای وارداتی این کشور از ترکیه می تواند از ایران هم وارد بشود، ولی روسیه ایران را بیشتر به عنوان رقیب خود می بیند و نمی خواهد ایران پیشرفت کند. بویژه در بازار انرژی گاز اروپا می خواهد یکه تاز باشد و به ایران توصیه می کند گاز خود را به پاکستان صادر کند (که خط لوله صلح سالهاست بلاتکلیف است). اما با صدور گاز ایران به اروپا به شدت مخالف است. نمونه آن گاز صادراتی ایران به ارمنستان است که در سال 2005 افتتاح شد و ایران قصد داشت این خط لوله را تا گرجستان ادامه بدهد که با کارشکنی روسها مواجه شد. آنها بدهی های دولت ارمنستان به روسیه را بهانه و تمام سامانه خطوط و شبکه گاز ارمنستان را تصاحب کردند و خط لوله ما را در ارمنستان متوقف کردند. هنوز مرز زمینی روسیه با ایران(از طریق جمهوری آذربایجان) تنها به روی ما بسته است با هزار دردسر به ما ویزا می دهند. هنوز فقط یک خط پروازی بین ایران و روسیه موجود است که از دوره شوروی از انقلاب اکتبر 1917 تاکنون همان است(تهران- مسکو)؛ در حالی که پروازهای متعددی از ترکیه به نقاط بسیاری از روسیه دایر است. روسها در رسانه های خود ما را کشوری عقب مانده توصیف می کنند و فیلمهایی که در باره ایران در تلویزیون روسیه نمایش می دهند اغلب مربوط به گذشته است.
روسیه خود نیازمند تکنولوژی غرب است و برای نوسازی صنعت خود به تکنولوژی های برتر غرب نیاز دارد. با وارد کردن صنایع غربی می خواهد صنایع عقب افتاده و خارج از رده خود را به ما بفروشد. روسیه از سالهای دور در پروازهای خارجی خود و در سالهای اخیر در تمام پروازهای داخلی خود از هواپیماهای مسافری غرب بهره می گیرد و آنگاه توپولف را به کشور های دیگر از جمله ایران می فروشد و اجاره می دهد که ما در ایران شاهد سقوط این هواپیما ها و کشته شدن هموطنان بیگناه خود بوده ایم. روسیه کشور صادر کننده مواد خام، فلزات، نفت و گاز و چوب است. می خواهد در ازای خرید نفت ما در معامله تهاتری چه کالایی به ما بفروشد؟ کدام بازار می تواند ماهانه 1.5 میلیارد کالای روسی را در ایران جذب کند؟ با چه تضمینی و چه کیفیتی؟
همین روسیه ای که نتوانست زیر دریایی(کورسک) خود را نجات دهد(در ماه آگوست سال 2000)، و ناگزیر دست به دامن غرب شد تا جنازه سرنشینان زیر دریایی را بیرون بکشد، در بحران گروگانگیری مدرسه بسلان در سپتامبر 2004، تمام گروگانگیران را همراه با دانش آموزان به هلاکت رساند(334 دانش آموز کشته شدند)، در بحران گروگانگیری تئاتر مسکو در اکتبر سال 2002، مساله را با ترزیق گاز شیمیایی به درون تهویه تئاتر و کشتن گروگانیگران و تعداد 130 نفر از گروگانها (تماشاچیان) بی گناه حل کرد؛ روسیه ای که طی یک دهه پاسخ مسلمانان جدایی طلب چچن و داغستان را با آتش توپخانه و بمباران شهرها ها پاسخ داد، اکنون دلش به حال ما می سوزد. روسیه ای که در بحرانی ترین لحظات تهدید آمریکا برای حمله به ایران سامانه دفاع موشکی اس 300 را به ما تحویل نداد(طبق قرار داد پول آن را هم دریافت کرده و در تحویل همانند نیروگاه هسته ای تعلل ورزیده است)، نمی تواند دلسوز ما باشد. لازم است با دقت و هوشیاری عمل کنیم. نباید از نظر دور بداریم و فراموش کنیم که آنها در روابط با کشورهای دیگر تنها بدنبال منافع حداکثری خویشند. در اوت سال 2008 (درست 6 سال پیش) روسیه با حمله به گرجستان و کمک به جدایی طلبان اوستیای جنوبی و آبخازیا در گرجستان، این دو بخش را از حاکمیت گرجستان خارج و استقلال آنها را به رسمیت شناخنته است و به تعداد زیادی از شهروندان گرجی ساکن این نقاط پاسپورت روسی داده است. در مساله قره باغ روسیه مقصر اصلی است. در دریای خزر حقوق ما را ضایع کرده است. به گمان ما سیاستمداران و دولتمردان ایران به اندازه کافی آگاه و خبره هستند که در این شرایط بچه های خیراتی عزرائیل را قبول نکنند و از او بخواهند شرا قلیلا. مهمتر اینکه باید از سخن بزرگانم درس بگیریم که فرموده اند:
فریب تربیت باغبان مخور ای گل/اگر آب می دهد، گلاب می گیرد.

 

  تهیه وُ تدوین : عـبـــد عـا صـی 

    
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :