http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - چرا با دکتر شریعتی دشمنی دارید؟! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 13 شهریور 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

 چرا با دکتر شریعتی دشمنی دارید؟! ... 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم 

 

 ((( هر چه شور ِ کسی یا جماعتی بیشتر باشه احتمال پایین آمدن شعور هم بیشتر وُ بیشتر میشه وَ بالعکس ... مثال ِ خیلی ساده-ی این قضیه ، عین ِ کسی-ست که با عینکی عوَضی وَ بدون سنجش وَ رعایت اندازه وُ میزان ، فقط از روی ِ ارضای احساسات وَ «مَنیًت» شخصی خودش ، شروع میکنه به آشپزی ... معلومه که این دست-پُخت ، چیز ِ هَچل-هَفتی از آب دَرمیآد وَ فقط خوراک ِ چار نفر مثل ِ خودشه. { عـبـــد عـا صـی } ))) 

وبلاگ آیت اللهی ، میرزا علی : روزنامه کیهان مرحوم شریعتی را در ردیف منافقین و از اشخاص تأثیر گذار بر گروه فرقان دانسته است در حالی که هر کسی اندک شناختی از گروه فرقان و منافقین داشته باشد تفاوت و زاویه دید معنادار مرحوم دکتر شریعتی با این گروهها را به خوبی می داند.
ظاهراً قرار است افرادی در طرح مباحث از قدرت توهم استفاده کنند و با طرح نام بزرگانی که با اندیشه شان مخالفند در کنار افراد خبیث شائبه همسازی تفکرات آنها را در ذهن مردم ایجاد و شخصیت آنها را تخریب کنند و با این روش خود را با مقابل قراردادن دربرابر بزرگان،بزرگ جلوه دهند.
یکی از بزرگانی که نقش عمده ای در خیزش دانشجویی قبل از انقلاب داشت و از یک سو مورد عناد و دستگیری رژیم منحوس پهلوی بود و از سوی دیگر مورد طعن و لعن ردیه نویسان حرفه ای که بعضاً حتی کتابهایش را نخوانده و یادرک نکرده بودند و در عین حال بر کتابش ردیه می نوشتند مرحوم دکترشریعتی بود. کسی که در کوران انقلاب عکسش بر فراز دست انقلابیون بود و با شعار" معلم شهید ما دکتر علی شریعتی جان برکفش نهاده بود..."به معلمی او در انقلاب اعتراف میکردند. اما در سالهای اخیر حسودان کژاندیش با او به مقابله برخاسته و در تخریب شخصیت کسی که مورد تکریم مرحوم شهید بهشتی و شهید مفتح و روحانیت روشن اندیش بود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و با او تا حد تکفیر برخورد و تحقیرش می کنند و حتی کتابهایش را از کتابخانه های مساجد و مدارس جمع میکنند(حداقل انتظار از فانی وزیر آموزش و پرورش جبران و برخورد با عاملین چنین حرکتهایی است)....
در خبرها بود که امروز روزنامه کیهان این بزرگوار را به همراه حجه الاسلام موسوی خوئینیها در ردیف منافقین و منشأ تأثیر گذاری عقیدتی و انحراف فکری گروه فرقان دانسته است. منافقین که در بی ارزش بودنشان شک نیست و شاید تأثیراتی هم بر اندیشه رهبر گروه فرقان داشته اند و البته آقای موسوی خوئینی هم زنده هستند و خود امکان دفاع از خود را دارند و همه میدانند در جلسات تفسیرشان طیفهای مختلفی حضور داشته و اگر چند فرقانی هم آنجا دیده شده باشند دلیل تأثیر گذاری ایشان بر شخصیت آنها نیست چرا که همه میدانند گروه فرقان اصولاً و به طور مطلق با روحانیت و آنهم روحانیت ساکن در شمال شهر تهران مخالف بوده و رهبرشان بیشتر از بیماری شخصیتی رنج می برد تا داشتن مبانی فکری ( و البته در صورتی که پاسخگویی به بعضی مطالب کیهان را صلاح بدانند خود خواهند داد) .
نگارنده ضمن تعجب از این نوع حرکات کیهان نویسان که شخصیتهای موثر بر ایجاد و پیروزی انقلاب اسلامی را هدف گرفته اند از دروغگویی و بی اطلاعی نویسندگان چنین مطالبی در تعجب است.
کسی نیست که در سالهای 50 تا 57 در دانشگاهها و در کوران حرکتهای ایدئولوژیک و انقلابی قرار گرفته باشد و از عناد منافقین و اکبر گودرزی با مرحوم دکترشریعتی مطلع نباشد.
چرا وارونه سخن میگویید؟
منافقین و مارکسیستها به همراه التقاطییون ( البته اگر به شما باشد همه را التقاطی میخوانید)متفقاً شریعتی را مخل بیراهه خود می دانستند و از اقبال دانشجویان به مباحث فکری او عصبانی بودند و او را به دلیل تأکید بر مبانی مذهبی عامل خرده بورژوازی می شناختند.دکتر شریعتی در دورانی که کمتر استادی در دانشگاهها (غیر از الهیات آن زمان) از دین و حکومت دینی حرف میزد و بیشتر ادای روشنفکری و عقاید اشتراکی جاذبه داشت به زیبایی جوانان در معرض انحراف و بی هویتی را به سوی اسلام جذب کرد تا بدانند"چه باید کرد؟" و " ازکجا آغاز کنند؟ " و از "شهادت" درس بگیرند و "علی را به گونه اساطیر بشناسند" و بدانند که " فاطمه فاطمه است"و...
آقایان کیهان نویس! چرا با دروغگویی قصد تخریب شخصیت کسی را دارید که با سه عنصر زر و زور و تزویر مبارزه میکرد؟
آیا به یکی از این سه اردو گاه وابسته اید؟

 

 

  تهیه وُ تدوین : عـبـــد عـا صـی 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :