http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - آقای رئیس جمهور،لطفا به سلمان و ابوذر شبیه سازی نکنید!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 25 دی 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 


 


 

آقای رئیس جمهور،لطفا به سلمان و ابوذر شبیه سازی نکنید!

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم  

 

وبلاگ اعلمی فریمان، هادی : آقای رئیس جمهور، از سابقه ی یادداشت هایم مستحضرید که همیشه حامی توسعه ملی و پیشرفت و ارتقا کشور و حامی طرح و برنامه های شما بوده ام،اما ناچارم نکته ای درباره شبیه سازی به اصحاب رسول الله را یادآور شوم.نزد مومنان بالاترین فیض و پیروزی کسب مغفرت و بهشت الهی در آخرت است،هرکسی که معتقد است با هر توانی این راه را می پیماید.پیشینیان و اصحاب رسول الله این راه را پیموده و به مقصد خود رسیده اند،مصداق مقربون قرآنی احتمالا برآنها اطلاق می شود.حدیث از پیامبر داریم که بهشت در اشتیاق سه تن بی تاب است: علی، عمار و سلمان و یا به روایت اهل سنت و صرف نظر از اختلافات مذهبی حاضر پیامبر به 10 نفراز اصحاب خود وعده ی بهشت داد. سخنم و یقینم این است که سلمان و ابوذر با پیروی از رسول الله با تکاثر وتمرکز ثروت و نفس اماره-ی خود جنگیدند، یعنی به نفس مطمئنه رسیدند و وفات ابوذر تنها در صحرای ربذه گواه این است و اگر می خواستند فاسد شوند در همان روزگار می شدند، آن ها در هر جا و مکان و با هر شیوه-ی حکمرانی که باشند به دلیل یقین در توحید و معاد فاسد نمی شوند، همان گونه که بخشی از مریدان رسول الله حتا در عصر حاضر ترجیح می دهند در انزوا روزگار بگذرانند اما به آتش قدرت و وسوسه-ی ثروت نزدیک نشوند و اگر نزدیک شوند بی شک از عدالت قرآنی عدول نمی کنند.

آن هایی را که از رانت قدرت سود می جویند و از اموال عمومی استفاده می کنند و فساد می کنند ، هیچ شباهتی به جامعه ی مومنانه ندارند و اساسا عقیده به روز رستاخیز ندارند. می توانید با همکاری قوه قضاییه به بدترین شکل آنان را رسوا ،مجازات و منزوی کنید و همه-ی مردم پشتیبان شما هستند و اساسا برای همین به شما رای داده اند تا کارها را با قوت و قدرت پیش ببرید، لذا از همه به ویژه شما تقاضا دارم حکمرانی کنونی را با شبیه سازی به بزرگان صدراسلام پیوند نزنید. این شبیه سازی ها برای وحدت ملی مناسب نیست.می توان گفت به شیوه آنان رفتار کنیم لکن به جایگاه معنوی آنان نخواهیم رسید، اما می توانیم در مسائل داخلی و خارجی توافق کنیم و به توسعه هماهنگ و همه جانبه برسیم.

 

  تهیه وُ تدوین : عـبـــد عـا صـی 

 

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :