http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - دغدغه مبارزه-ی بعضیها با فساد ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 16 بهمن 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 


 


 

  بسم الله الرحمن الرحیم  

 


 

 دغدغه مبارزه-ی بعضیها با فساد ...

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنیدنطق ضدفساد! آقای احمد توكلی امروز در حالی بیان شد كه از قضا بحث و سوژه روز رسانه‌ها و افكار عمومی موضوع قطعیت یافتن حكم پرونده اتهامی مالی دادگاه محمدرضا رحیمی (معاون اول احمدی‌نژاد) و در راستای آن طرح موضوع پرداخت یك میلیارد و دویست میلیون تومان به نامزدهای اصولگرای مجلس توسط ایشان برای موفقیت در انتخابات می‌باشد اما توكلی در شروع نطقش گفت: «امروز می‌خواهم مطالبی را در رابطه با پرونده مهدی هاشمی به اطلاع ملت شریف و نمایندگان برسانم، البته نتیجه محاکمه به تصمیم قاضی دادگاه بستگی دارد و همه باید تسلیم قانون باشیم،...»

قبل از هرچیز باید از آقای توكلی پرسید شما تسلیم قانون هستید؟ قانون می‌گوید: نام بردن از متهمان قبل از صدور احكام قضایی و از آن مهمتر قطعیت یافتن آن در دادگاه تجدیدنظر، جرم است. حال چگونه در تریبون رسمی كشور نام یك متهم را به راحتی می‌آورید و جرمش را هم رسما اعلام می كنید: «رشوه 5 میلیون دلاری استات اویل به مهدی هاشمی»؟ مگر رسانه‌های كشور و حتی شخص سخنگوی قوه قضاییه، نام آقای معاون اول دولت مورد حمایت شما، را تا زمان قطعی شدن حكمش آوردند و فقط او را با نام مخفف «م.ر» خطاب نمی كردند؟ پس چطور به شما كه می‌رسد قانون می‌شود ملعبه دستتان؟

همین است كه بسیاری از فعالان رسانه‌ای نسبت به آقای توكلی كه برخی ایشان را به خاطر مواضع‌اش درباره مفاسد اقتصادی ستایش می‌كنند، معتقدند او با برخورداری از رانت سیاسی، همواره در استراتژی ضدفساد خود نیز روشی دوگانه دنبال می‌كند. ایشان كه امروز همه نطقش را به موضوع مهدی هاشمی اختصاص داد و همه جزئیات آن را تماما به سمع و نظر ملت رساند باید به چند سئوال اساسی افكار عمومی پاسخ دهد:

1-‌ آیا حكم صادره اخیر درباره آقای رحیمی و همچنین طرح موضوع پرداخت پول به 170 نماینده اصولگرا ارزش اختصاص حتی چند جمله از نطق امروزتان را نداشت؟! حتما نداشت كه به آن حتی به اندازه اشاره و چند جمله موجز هم نپرداختید! لذا جای این سئوال می‌ماند كه هدف شما در این برهه زمانی از طرح پرونده مهدی هاشمی «لاپوشانی» افتضاح پیش آمده برای اردوگاه اصولگرایان در ماجرای رحیمی و همچنین بحث 170 نماینده اصولگرا نیست؟! اگر پاسخ مستدل به این سئوال ندهید یقین بدانید افكار عمومی، نطق امروزتان را صرفا در راستای كاهش فشار ایجاد شده روی جناح خودتان ارزیابی نموده و دغدغه ضدفسادتان را به تمسخر و استهزاء خواهند گرفت.

2-‌ شما قبل از صدور حكم دادگاه، در صحن علنی مجلس فردی را به انواع جرایم محكوم و فقط جزئیات حكم صادره خود را بیان نكردید! در واقع امروز هم مدعی‌العموم بودید، هم نماینده مجلس، هم قاضی دادگاه و هم به زعم خودتان افشاگر فسادها و همچنین «ناصح» اتحاد برای مبارزه با فساد!

آقای توكلی، سال‌هاست كه شما و دیگر دوستان اصولگرایتان یكه‌تاز میدان سیاست و اقتصاد و قانون‌گذاری كشور بودید و نتیجه‌اش را هم شاهدیم! وقوع بزرگترین دزدی و فساد اقتصادی قرن در دولت مورد حمایت‌تان! لطفا نگویید كه شما هم این اواخر منتقد احمدی‌نژاد شده بودید! این را هیچكس حتی دوستان خودتان هم یك نكته تاثیرگذار در آن برهه 8 ساله تلقی نمی‌كنند كه اگر غیر از این بود نباید چنین فسادی بر كشور مستولی می‌شد كه تا سال‌ها و سال‌ها فقط باید برای زدودن اثراتش تلاش وافر نمود! منتقد شدن و ژست مبارزه با فسادتان در آن دوره از منظر افكار عمومی، به «نوش دارو پس از مرگ سهراب» می‌ماند!

3-‌ قرائن نشان می دهند كه طرح مهدی هاشمی توسط اصولگرایان، قبل از دغدغه مبارزه با فساد، انگیزه‌ای دیگر دارد. دولت خاتمی 8 سال مسوولیت كشور را بر عهده داشت بسیاری از وزیران، مدیران و سخنگوی دولتش را در شب انتخابات ریاست‌جمهوری سال88 به زندان افكندید و برای همه‌شان احكام چندساله حبس صادر شد اما چرا نتوانستید حتی یك پرونده فساد اقتصادی برای یكی از آنها تشكیل بدهید و یك نفرشان را حتی به چند روز حبس به خاطر «فساد اقتصادی» محكوم كنید؟ خیلی هم تلاش كردید و آرزو نمودید كه این اتفاق بیفتد اما نیفتاد و امثال تاج‌زاده‌ها، نبوی‌ها، رمضان‌زاده‌ها، صفایی‌فراهانی‌ها و... صرفا به خاطر مسائل سیاسی احكام سنگین چندساله برایشان صادر شد و نه تنها پس از حكم كه ماه‌ها قبل از حكم در زندان به سر می‌بردند!

آقای توكلی می‌توانید پاسخ دهید شما كه این همه برای مبارزه با فساد جوش می‌زنید به مردم بگویید چرا اصلاح‌طلبان به خاطر پرونده‌های سیاسی (و به تعبیر دوستان شما امنیتی) و قبل از صدور احكامشان به زندان منتقل شدند و برخی از آنها هنوز هم در زندان هستند اما اصولگرایانی همچون آقای محمدرضا رحیمی حتی پس از كاهش حكم بدوی 15ساله حبس به 5 سال در دادگاه تجدیدنظر آن هم پس از طی یك دوره طولانی دادگاه، صدور حكم، تجدیدنظر و همه مراحل قانونی آن حالا در آستانه رفتن به زندان، اینگونه به توجیه جرایم خود می‌پردازد و طلبكارانه حتی قوه قضاییه را هم زیرسئوال می‌برد؟ آقای توكلی، لطفا بگویید امروز جایش نبود در نطق ضدفسادتان فقط طرح سئوال می‌كردید كه آقای معاون اول چرا با قطعیت یافتن حكمتان به جای تمكین به قانون، به نامه‌نگاری طلبكارانه مشغول هستید؟!

4-‌ مهدی هاشمی فقط یك اسم است برای سرپوش گذاشتن به 8 سال ناكارآمدی مدیریتی اصولگرایان به كشور. شما را البته درك می‌كنیم كه چه می‌شد به جای یك مهدی هاشمی، چند مورد هم می‌بود تا در نطق‌های ضدفسادتان به آنها هم بپردازید! اما چون چیزی در چنته ندارید به داستان‌سرایی‌هایی چون برداشت از حساب ذخیره ارزی می‌پردازید كه حتی دوستان خودتان هم آن را نفی كرده‌اند؛ اما به هر حال هنوز همه اصولگرایان برای زدن هاشمی رفسنجانی (به خاطر مواضع سیاسی‌اش در سال‌های اخیر) و به خیال خود برای آلوده كردن دولت خاتمی یك روزنه امید دارند؛ مهدی هاشمی!!

در واقع صدها پرونده فساد 8 ساله دولت مورد حمایت‌تان را به همین راحتی قصد دارید به فراموشی سپرده و به ملت بگویید آی ملت ایران، دزدگیران بزرگ ما هستیم (مثل دزدگیر سال 88!) و مصداقش هم مهدی هاشمی است! در حالیكه مهدی هاشمی، مگر معاون اول دولت خاتمی بود؟ وزیرش بود؟ تئوریسین اصلاحات بود؟ اصولا جایگاه و وزن او در معادلات سیاسی كشور مگر چقدر بود؟ او اگر فساد یا تخلف اقتصادی كرده باید تاوانش را بدهد و در آن شكی نیست، اما باز باید تاكید كنیم كه با یك پرونده‌، نمی توان و نمی شود ناكارآمدی آن 8 ساله را لاپوشانی كرد!

*‌ و نكته آخر:
شما قبل از صدور حكم دادگاه امروز هر چه خواستید علیه فرزند هاشمی گفتید و احتمالا معنی این كارتان هم فشار بر سیستم قضایی نیست(!) و البته اگر نامبرده جوابیه‌ای هم برای قرائت در مجلس اصولگرا بفرستد چندخطی از آن را در صحن علنی قرائت می‌شود! اما بحث اصل این است كه اگر فرض را بر محكومیت او در دادگاه بگیریم، این محكومیت چه ربطی به پدر او دارد؟! و از آن مهمتر چه ارتباطی با اصلاح‌طلبان؟! مگر هاشمی یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب است یا یكی از اركان نظام در طی 4 دهه اخیر كه از نظر سیاسی نیز عضو یك تشكل اصولگرا می‌باشد؟ (جامعه روحانیت مبارز).

البته اتفاقا یك نشانه تفاوت مثبت اصولگرایی هاشمی با دیگر اصولگرایانی كه در حوزه‌های اقتصادی (و نه سیاسی!) همواره پشت فرزندان و آشنایان خود می‌ایستند اما او با محاكمه فرزندش مخالفت نكرد و صراحتا گفت هیچ دخالتی در آن نمی‌كند. فرزند هاشمی محكوم هم بشود به پدرش ارتباط ندارد. از آن مهمتر ربطش به اصلاح‌طلبان هم كه مرغ پخته را به خنده می‌اندازد! لذا سوژه «مهدی هاشمی» نخواهد توانست آن 8 سال مدیریت اصولگرایان بر كشور را به محاق فراموشی اندازد. آن 8 سال به سان یك «لكه سیاه» همواره در تاریخ ایران خواهد ماند، آقای توكلی!

 

  تهیه وُ تدوین : عـبـــد عـا صـی 

 

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :