http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - شاه سلطان حسین-ها مگر منطقی جز خود-سری وَ چماق استبداد داشته-اند؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 24 بهمن 1387 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

 

 

 

 

 

شاه سلطان حسین-ها مگر منطقی

جز خود-سری وَ چماق استبداد داشته-اند؟

 

ترس در اخلاق است که ذات خود را نشان می دهد. انسان ترسو بی گذشت است. انسان ترسو انتقامجو است. انسان ترسو عیب جو و خودسر است. انسان ترسو ریاکار و مزور است. انسان ترسو دروغگو و ادبار است.

آنها احساس کرده بودند که کشور و پایتخت ضعیف و بیمار است. مردم از صاحبان قدرت و شوکت ناراضی اند. مالیات ها کمرشکن و مردم در فقر و بیماری اند. کسی به فکر ملک و ملت نیست. همه سرنوشت کشور را به دست خرافه و رمل و دعا سپرده اند. عقل از کشورداری رفته است. خزانه خالی است و ... .

امروز در عرصه سیاست و نظام روابط بین الملل کسی در ستایش دیوانگی خطبه نمی خواند. آیا صدام شجاع بود یا دیوانه. مگر امام (ره) صلح را به خاطر مصالح کشور و ملت نپذیرفت. آیا او ترسو بود؟ هیهات. هرکسی که زمام قدرت را به دست گیرد باید فرق ترس و دیوانگی را بداند.

فرق بین یک رهبر انقلابی و یک رییس جمهور اصلاح طلب از زمین تا آسمان است. راستی من از روشنفکران و سیاسیون وطنم می پرسم از آن همه انقلابی گری و شور و شعار و مخالفت و مبارزه مسلحانه و غیره و غیره چه خیری در این تاریخ معاصر عایدمان شده است.

شاه سلطان حسین حکومت می کرد و بی توجه به حال ملک و ملت مشغول پادشاهی و سفر و غرور و قدرت. او هم ناظر بود و هم مجری. هم قاضی القضات بود و هم سپهسالار. هم دیوانسالار بود و هم قانون پرداز ...

امروز ترس از کاهش تولید ملی و درآمد ناخالص ملی است. امروز ترس از نابودی منافع ملی و استراتژیک است. ترس امروز از جنس رفاه و اقتصاد و پیشرفت و ترقی است.

 

روز گذشته برخی از سایت های خبری، از حمله گروهی ناشناس!! به خاتمی در جریان راهپیمایی 22 بهمن و تلاش آنها برای مضروب كردن او خبر دادند. نكته جالب در این حمله، احساس اطمینان - یا عدم نگرانی - كسانی است كه می توانند در روز روشن، شعارهای آموخته را علیه خاتمی مطرح كنند و ...

 

 در حالی که برخی از خبرنگاران سایت‌های حامی دولت عصر سه‌شنبه با انتشار مطالبی در وبلاگ‌های خود از «اعتراضات شدید مردم مسلمان و عدالتخواه» به سید محمد خاتمی در جریان راهپیمایی 22 بهمن خبر دادند؛ منابع نزدیک به رئیس‌جمهور سابق روایت کاملاً متفاوتی را از این ماجرا ارایه می‌کنند.

برای ادامهء مطلب و عـکـس-هـا ،

 لینك ِ  ادامه مطلب ،

پایین ِِ هـمـیـن صفحه را كلیك كنید.

 

 

 «  تهیه وُ  تدوین : عـبـــد عـا صـی  » 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شاه سلطان حسین-ها مگر منطقی

جز خود-سری وَ چماق استبداد داشته-اند؟

 

 

هر سرزمینی و هر تاریخی و هر ملتی هم قهرمان دارد و هم ضد قهرمان، هم حکیم دارد و هم دیوانه، هم آزاده دارد و هم پست. این وجدان و زبان و نگاه و احساس ماست که در هر روزگاری قهرمان و حکیم و دیوانه و خائن و شجاع و پست را می شناسد و تقدیس می کند و بیاد می آورد و اسطوره می کند.

ترس در اخلاق است که ذات خود را نشان می دهد. انسان ترسو بی گذشت است. انسان ترسو انتقامجو است. انسان ترسو عیب جو و خودسر است. انسان ترسو ریاکار و مزور است. انسان ترسو دروغگو و ادبار است.

چه عواملی حس حمله و تاراج اصفهان را در سر فاتح جراری چون اشرف و محمود افغان گذاشت. آنها احساس کرده بودند که کشور و پایتخت ضعیف و بیمار است. مردم از صاحبان قدرت و شوکت ناراضی اند. مالیات ها کمرشکن و مردم در فقر و بیماری اند. کسی به فکر ملک و ملت نیست. همه سرنوشت کشور را به دست خرافه و رمل و دعا سپرده اند. عقل از کشورداری رفته است. خزانه خالی است و ... .

امروز در عرصه سیاست و نظام روابط بین الملل کسی در ستایش دیوانگی خطبه نمی خواند. آیا صدام شجاع بود یا دیوانه. رفتار او ملت و کشور عراق را به ویرانی و انهدام و تلاشی و شکست و نابودی کشاند. مگر او به همه فحش و ناسزا نمی گفت. مگر او به همه حمله نکرد از عجم تا عرب. آیا تاریخ و وجدان و ذهن و روان هیچ انسان شریف و عاقلی او را شجاع می داند. مگر امام (ره) صلح را به خاطر مصالح کشور و ملت نپذیرفت. آیا او ترسو بود؟ هیهات. هرکسی که زمام قدرت را به دست گیرد باید فرق ترس و دیوانگی را بداند.

فرق بین یک رهبر انقلابی و یک رییس جمهور اصلاح طلب از زمین تا آسمان است. معنای اصلاح طلبی یعنی صبر، آرامش، سکوت، تدبیر، عمل، سیاست، دوری از افراط و خشونت، پرهیز از هوچی گری و فریاد. اصلاح طلبی یعنی آهسته و پیوسته پیش رفتن. راستی من از روشنفکران و سیاسیون وطنم می پرسم از آن همه انقلابی گری و شور و شعار و مخالفت و مبارزه مسلحانه و غیره و غیره چه خیری در این تاریخ معاصر عایدمان شده است.

او قهرمان نیست. این ادعا و اذعان خود او هم است. او سیاستمدار و مدیر و روشنفکر و روحانی است که بر استوانه مدرج شخصیتش از قدرت و توان و نبوغ  و کارو عمل تا ضعف و تردید و اشتباه را با هم دارد. او هیچ گاه بی درد و بزدل و عافیت طلب نبوده است. تاریخ گواهی خواهد داد که شاه سلطان حسین های این سرزمین کیست.

شاه سلطان حسین حکومت می کرد و بی توجه به حال ملک و ملت مشغول پادشاهی و سفر و غرور و قدرت. او هم ناظر بود و هم مجری. هم قاضی القضات بود و هم سپهسالار. هم دیوانسالار بود و هم قانون پرداز. اما خاتمی کشورداری می کرد. او مسوول قوه مجریه بود و لاغیر و خود می دانیم که تا کجا و چه اندازه و به قول خودش یک تدارکاتچی.

خاتمی شاه سلطان نبود. چون ترس او و شاه سلطان حسین از یک جنس نبود.در دنیای جدید معنی همه گزاره ها و معناها و واژه ها و عبارت ها تغییر کرده است. دنیای نبرد تن به تن دیروز به دنیای نبرد عقل و تدبیر و اقتصاد و ترقی تغییر کرده است. امروز ترس دولت ها از جنس ترس از جنگ و کشتار و ویرانی و تحریم و بیکاری و عقب ماندگی است. امروز ترس از کاهش تولید ملی و درآمد ناخالص ملی است. امروز ترس از نابودی منافع ملی و استراتژیک است. ترس امروز از جنس رفاه و اقتصاد و پیشرفت و ترقی است.

ادامه متن کامل :

: http://www.agahsazi.com/article.asp?id=2374&cat=4

روز گذشته برخی از سایت های خبری، از حمله گروهی ناشناس!! به خاتمی در جریان راهپیمایی 22 بهمن و تلاش آنها برای مضروب كردن او خبر دادند. نكته جالب در این حمله، احساس اطمینان - یا عدم نگرانی - كسانی است كه می توانند در روز روشن، شعارهای آموخته را علیه خاتمی مطرح كنند و اگر بتوانند حتی او را مورد حمله فیزیكی قرار دهند. اما مهم‌تر از این نكته، روندی است كه پس از اعلام كاندیداتوری خاتمی شروع شد. البته تردیدی وجود ندارد كه »خاتمی« تنها یك بهانه است و عده‌ای با »خروج قدرت از دست یك طیف سیاسی« مشكل دارند. هنوز مردم فراموش نكرده‌اند كه یك مقام روحانی - نظامی، چند ماه قبل در سخنرانی علنی، افراد معتدل جبهه اصلاحات را خطرناك تر از تندروهای این جناح نامید. ‌‌ ادامه متن کامل :

http://www.aftab-yazd.com/textdetalis.asp?dt=2/12/2009&aftab=8&TextID=79996

 در حالی که برخی از خبرنگاران سایت‌های حامی دولت عصر سه‌شنبه با انتشار مطالبی در وبلاگ‌های خود از «اعتراضات شدید مردم مسلمان و عدالتخواه» به سید محمد خاتمی در جریان راهپیمایی 22 بهمن خبر دادند؛ منابع نزدیک به رئیس‌جمهور سابق روایت کاملاً متفاوتی را از این ماجرا ارایه می‌کنند.

ادامه متن کامل :

http://www.shahabnews.com/vdchi-nz.23nz6dftt2.html

 

 

 «  تهیه وُ  تدوین : عـبـــد عـا صـی  » 

 

 

 


 

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :