تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - مطالب تیر 1393آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 28 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

کودک از مادرش پرسید :چراگریه می کنی؟مادر پاسخ داد:چون مادرم کودک گفت :نمی فهمم. مادر اورادر آغوش کشید، وگفت:هرگز نخواهی فهمید.کودک از پدرش پرسید :که چرا مادر بی هیچ دلیلی گریه می کند؟وتنها جوابی که از پدرش شنید این بود که: همه مادرها همین طور هستند.کودک تصمیم گرفت که این موضوع را از خدا بپرسد، که خدایا ،چرا مادر ها به این راحتی گریه می کنند؟تا اینکه نیمه شب فرشته ای به خواب او آمد که خدا می گوید:پسرم من باید مادران راموجوداتی خاص خلق می کردم .من شانه های آنها را طوری خلق کردم که توان تحمل بار سنگین زندگی را داشته باشند ،ودر عین حال آرام ومهربان باشند.من به مادران نیرویی دادم که توان ادامه دادن راه را حتی هنگامی که نزدیکانشان رهایشان کرده اند داشته باشند .توان مراقبت از خانواده در هنگام بیماری بی هیچ شکایتی. من به آنها عشق ورزیدن به فرزندان را آموختم حتی هنگامی که این فرزندان با انها بسیار بد رفتارکرده اند و البته اشک را نیز به آنها دادم که برای زمانی که به آن نیاز دارند

 منبع:هفده داستان کوتاه گزیده وترجمه سارا طهرانیان

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

http://s5.picofile.com/file/8130537150/SHAH8DATE_EM8M_ALI_03.jpeg

http://s5.picofile.com/file/8130537300/SHAH8DATE_EM8M_ALI_02.jpeg

http://s5.picofile.com/file/8130537450/SHAH8DATE_EM8M_ALI_01.jpeg

 عیب-تراشی میکنند ... 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 اعلمی فریمان، هادی : شهید مطهری در کتاب سیری در سیره نبوی می نویسند « "علی(ع)در مسائل فردی و شخصی در نهایت درجه نرم و مهربان و خوشروست،ولی در مسائل اصولی یک ذره انعطاف نمی پذیرد.علی مردی بود بشاش،برخلاف مقدس ماب های ما که همیشه از مردم دیگر بهای مقدسی می خواهند،همیشه چهره های عبوس و اخم های درهم کشیده دارند و هیچ وقت حاضر نیستند یک تبسم به لبشان بیاید،گویی لازمه قدس و تقوا عبوس بودن است.علی(ع)همیشه با مردم با بشاشت و با چهره بشاش روبرو می شد،مثل خود پیغمبر.علی با مردم مزاح می کرد مادام که به حد باطل نرسد،هم چنان که پیغمبر مزاح می کرد.رنود مولا یگانه عیبی که که برای خلافت به علی گرفتند-عیب واقعی که نمی توانستند بگیرند-این بود که گفتند:"عیب علی این است که خنده روست و مزاح می کند،مردی باید خلیفه بشود که عبوس باشد و مردم از او بترسند،وقتی به او نگاه می کنند بی جهت هم شده از او بترسند » ...  

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


توفان نبود، از نفحات نسیم بود
آغاز آیه های فراموش" بیم" بود

ذرات خاک، پیکره ای متحد شدند
روز به هم رسیدن ِعظم رمیم بود

بی تابی خطیب درآن ظُهر بی حضور
شمشیر پرده دار به قصد حریم بود

آن شورِ تُرش رویی ِمردم گریز هم،
بی حرمتی به ساحت خُلق کریم بود

خالی شد از کبوتر و آواز، بام ها
از بس که ترس دردل مردم مقیم بود

این باغ سرسپرده به خورشید، راستی
مستوجب کدام عذاب الیم بود؟

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ شنبه 21 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

این تصاویر را هم از مانیتورهای مجلس پخش کنید

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

 پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران :امروز یکی از نمایندگان دلواپس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که طرح دوفوریتی تغییر ساعات کار در ماه رمضان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است. 10 نماینده هم به وزیر دادگستری تذکر داده اند که چرا خاتمی ممنوع البیان و ممنوع التصویر و ممنوع الخروج نیست؟! هفته گذشته هم یک فوریت طرح زندانی کردن کسانی که وازکتومی می کنند را تصویب کردند. چند روز پیش هم مجلسی ها،‌ تصاویری از زنان ساپورت پوش را در مانیتورهای بزرگ صحن علنی پخش کردند تا به وزیر کشور در این باره تذکر و کارت زرد دهند.

با توجه به این که گویا مجلسی ها فکر می کنند که مهم ترین مشلات جامعه،‌ عدم تغییر در ساعات کاری رمضان، ساپورت پوشیدن چند زن و دختر،‌ وازکتومی کردن چند مرد و ممنوع نبودن حرف زدن رئیس جمهور پیشین است،‌ تصاویر زیر را به عنوان مشتی نمونه خروار به مجلسی ها عرضه می کنیم تا بلکه این ها را هم از مانیتورهای مجلس پخش کنند و در جریان باشند که مردم ایران با مشکلات بزرگتری دست و پنجه نرم می کنند. 
 

سرقت و زورگیری از مشکلاتی است که مردم را بسیار می آزارد و حتی در روز روشن و مرکز شهر هم اطمینانی به این که زورگیرها و کیف قاپ ها نخواهند آمد،‌ نیست. آیا نباید به طور ریشه ای این مشکل ضدامنیتی را به حداقل رساند؟ وجود زورگیرها،‌ از حضور ساپورت پوش ها حتماً خطرناک تر است.


جاده های نامناسب،‌ خودروهای بی کیفیت و فرهنگ پایین رانندگی سالانه بیش از 20 هزار ایرانی را به کام مرگ می کشد. تعداد بیشتری را مجروح می کند و هزاران میلیارد تومان هزینه های مادی آنی و آتی به جامعه تحمیل می کند. نمایندگان برای الزام خودروسازان به همسان سازی کیفیت خودروهایشان با انواع مشابه خارجی، بهسازی و ایمن سازی راه ها و ارتقای فرهنگ رانندگی مردم چه کرده اند؟ فرهنگ، فقط در نوع پوشش خانم ها خلاصه نمی شود. بهبود وضع رانندگی هم کار فرهنگی می خواهد.


- 55 درصد از طلاق‌ها در کشور به دلیل اعتیاد است.
- 65 درصد از همسرآزاری‌ها به دلیل اعتیاد است.
- 30 درصد از کودک‌آزاری‌ها به دلیل اعتیاد است.
- 25 درصد از قتل‌ها به دلیل اعتیاد است.
- 23 درصد از نزاع‌ها و خشونت‌ها به دلیل اعتیاد است.
- 35 تا 40 درصد از سرقت‌ها به دلیل اعتیاد است.
- 65 درصد زندانی ها مستقیم یا غیر مستقیم با مقوله مواد مخدر سر و کار دارند.
- برای مبارزه با مواد مخدر 3 هزار و 750 نفر شهید شده اند و 12 هزار تن دیگر جانباز.
مجلسی ها بفرمایند آیا این فاجعه بزرگ ملی نیاز به طرح های چند فوریتی و البته نظارت بر اجرای قاطع مصوبات ندارد؟
آیا برای دیدن عکس جوانان مملکت که در وضعیت اسفناک اعتیاد گرفتار شده اند هم مانیتورهای صحن علنی را روشن خواهند کرد یا فقط زنان و دختران ساپورت پوش را می بینند؟


هزاران نفر بر اثر آلودگی مستمر هوا در سال می میرند. از ریزگردهایی که زندگی را بر مرزنشیان تنگ کرده تا گازهای آلاینده ای که مردم شهرهای بزرگ را خفه می کند.
راستی وقتی بنزین های آلوده توزیع می شد چرا خبری از طرح های دو فوریتی و کارت زرد نبود؟


این عکس تزئینی است ولی می توان آن را به عنوان نمادی از پارازیت به کار برد و از مجلسی ها پرسید:‌ آیا شده یک بار هم طرح دو فوریتی بدهید برای بررسی این که آیا پارازیت ها بر روی سلامت مردم اثر منفی دارد یا خیر؟


خود مجلسی ها بهتر از هر کس دیگری می دانند که چند درصد مردم زیر خط فقرند. تازه فقیر صرفاً کسی نیست که در حاشیه ها و بیغوله ها زندگی می کند بلکه بسیاری از کارمندان و کارگرانی که اگر نیازمند یک عمل جراحی ساده شوند شیرازه مالی زندگی شان از هم می پاشد هم فقیرند ولو آن که لباس های مرتب بپوشند و صورت به سیلی سرخ دارند.


کودکان کار،‌ نه توطئه استکبار است و نه حل این مشکل در بن بست تحریم ها گرفتار. این ها کسانی هستند که طبق قانون اساسی باید از تحصیلات رایگان برخوردار شوند و طبق اعلامیه حقوق بشر که ایران نیز آن را امضا کرده، از کودکی خود لذت ببرند. اما کار در محیط بی رحم جامعه بزرگسالان آنان را از رشد باز می دارد و بعضی هایشان هم مجرمانی می شوند که جامعه ساخته است. مجلسی ها،‌ خود فرزند دارند ولی چرا برای حل مشکل این

فرزندان مظلوم ایران، کاری نمی کنند؟ راستی جرم انگاری برای وازکتومی مهم تر است یا رسیدگی به حال کودکانی که پدران شان وازکتومی نکردند و کودکانی محروم از لذت کودکی با جامعه تحویل دادند؟!
 

  محیط زیست ایران با سرعت تمام در حال نابودی است. بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی از بین رفته اند یا در معرض انقراض اند. وضعیت جاهایی مانند دریاچه ارومیه و بختگان و جنگل های بلوط زاگرس و اراضی شمال و سواحل جنوب و ... هم که روز به روز بدتر می شود. 
آقایان و خانم های نماینده! اینجا ایران است و شما هم ایرانی.


کمبود،‌ گرانی و قاچاق دارو
آیا مجلسی ها نسخه به دست برای پیدا کردن یک دارو کل شهر را گشته اند؟! 

    سونامی سرطان
کجای دنیا این همه آدم سرطان می گیرند؟‌ مجلسی ها از خودشان پرسیده اند علت چه می تواند باشد؟ 

 

 

 


یک چهارم ازدواج ها به طلاق منجر می شود. مجلسی ها بهتر است به جای ابراز ناراحتی از فروپاشی بنیان های خانواده در غرب، فکری به حال فروپاشی خانواده های ایرانی کنند.


 

 

زنان کارتن خواب
بله!‌ اینجا هم ایران است و اگر مجلسی ها این صحنه ها را نمی بینند،‌ می توانند تصاویرش را در مانیتورهای مجلس تماشا کنند تا بدانند دور و برشان چه می گذرد؟! چرا فقط زنان ساپورت پوش را می بینند و این زنان را نه؟!

 

البته این تصاویر همان طور که ذکر شد، مشتی بود نمونه خروار و اگر چشم بگشایند و اندکی از سیاسی کاری دست بردارند، واقعیت های زیادی را پیرامون شان می بینند لعلهم یتفکرون!


 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

  جهت  مراجعه به مرجع متن،  یا عنوان اصلی،  به پیوند فوق اشاره کنید

 بعد از تقریبا هفت سال ،

 چقدر از این مشکلات رفع شده؟ ... 

  بسم  الله الرحمن الرحیم

 

http://www.alef.ir/images/feedback_link.png

با سلام - فكر نمی‌كنید  مبارزه با مفاسد اقتصادی دیگر به فراموشی سپرده شده و امیدها به اجرای  موثر آن به یاس تبدیل شده است؟ مجلس هفتم برای مبارزه با فساد چه كرد؟  . (52160)

 

احمد توکلی

۱۳۸۶-۱۲-۱۱  ۱۳:۲۶:۰۴

با شما موافقم كه در  مبارزه با فساد بسیار تعلل شده است. علت این است كه اولا برنامه  مشخصی برای این كار وجود ندارد؛ دوم این كه شبكه‌های فساد، قدرتمند  و نهادینه شده‌اند، سوم این كه مسوولان حاضر نیستند مبارزه با فساد  و امتیازطلبی را از خودشان شروع كنند. البته وضع دولت از این جهت  بهتر است.
ما در ابتدای تشكیل مجلس هفتم، طرحی موسوم به «صیانت از مجلس » را  ارایه كردیم كه بر اساس آن، نمایندگان موظف می‌شدند كه هدیه نگیرند  و حاضر نشوند كه به هزینه‌ی بخش خصوصی یا دولتی یا شركت‌های خارجی،  مهمان شوند. اما از این طرح، در مجلس استقبال نشد و مسكوت ماند. در  مقابل برای كمیسیون‌هایی كه سفرهای خارجی یا امتیازات بیشتری دارد  برخی از نمایندگان سر و دست می‌شكنند؛ این واقعیت‌ها دردآور است و  بازگو كردنش بیشتر اما چه باید كرد؟ 
البته اگر منصفانه قضاوت كنیم، باید به بهبود وضع در مجلس هفتم  نسبت به قبل و به تلاش كمیسیون اصل نود مجلس هفتم كه بی‌سر و صدا و  بدون جنجال، جلوی بسیاری از مفاسد اقتصادی را گرفت اشاره كرد. همین‌طور  نباید فراموش كنیم كه دولت نهم انگیزه و اراده‌ای قوی برای مبارزه  با فساد دارد اما باید تلاش خود را بیشتر متوجه علت‌ها كند.
ما طی 3 سال گذشته در مركز پژوهشها، تحقیقات مفصلی درباره ریشه‌ها  و عوامل فساد انجام داده‌‌ایم كه دوازده مورد قانون‌گذاری جدید یا  اصلاح قوانین موجود از آنها حاصل می‌شود. یكی از این دوازده مورد،  الزام دادگاه‌ها به افشای نام محكومان پرونده‌های فساد بود كه  تصویب شد و در حال اجرا است. 
دیگری قانون رسیدگی به دارایی مسوولان نظام بود كه متاسفانه در  شورای نگهبان رد شد. در این باره هر چند كار خیلی سخت است اما  نباید مایوس شد و كنار كشید بلكه باید با سختی‌های این راه جنگید و  جلو رفت. علاوه بر این‌ها گزارش‌های تطبیقی فراوانی از تجربة  كشورهای دیگر در مبارزه با فساد، توسط مركز پژوهش‌ها تدوین و منتشر  شده است. (52383)

 


 

 تهیه  وَ تدوین :  عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

  جوان ثروتمندی نزد عارفی رفت و از او اندرزی برای زندگی نیک خواست ...
عارف او را به کنار پنجره برد و پرسید: چه می بینی؟
گفت: آدم هایی که می آیند و می روند و گدای کوری که در خیابان صدقه می گیرد.
بعد آینه بزرگی به او نشان داد و باز پرسید: در آینه نگاه کن و بعد بگو چه می بینی؟
گفت: خودم را می بینم !
عارف گفت: ولی دیگر دیگران را نمی بینی !
آینه و پنجره هر دو از یک ماده ی اولیه ساخته شده اند و آن چیزی نیست جز "شیشه"
اما در آینه لایه ی نازکی از نقره در پشت شیشه قرار گرفته و در آن چیزی جز شخص خودت را نمی بینی
این دو شی شیشه ای را با هم مقایسه کن :
وقتی شیشه فقیر باشد، دیگران را می بیند و به آنها احساس محبت می کند.
اما وقتی از جیوه (یعنی ثروت) پوشیده می شود، تنها خودش را می بیند !

تنها وقتی ارزش داری که شجاع باشی و آن پوشش جیوه ای را از جلو چشم هایت برداری، تا بار دیگر بتوانی دیگران را ببینی و دوستشان بداری.   

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

شوری که در جهان من افتاد ، این نبود ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  شوری که در جهان من افتاد ، این نبود
نامی که بر زبان من افتاد ، این نبود

آن راز سر به مُهر که سی سال پیش ازین
چون آتشی به جان من افتاد ، این نبود

پیغمبری که با نفحات شبانی اش
یک شب از آسمان من افتاد ، این نبود

آن شعله های سر کش آتش که با وقار
در پای دودمان من افتاد ، این نبود

آن کشتی نجات که در باد هولناک
از موج بی امان من افتاد ، این نبود

دستی که از تلاطم دریا مرا گرفت
وقتی که بادبان من افتاد ، این نبود

قولی که بر زبان تو لغزید آن نشد
شعری که در دهان من افتاد، این نبود

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 


دلخسته خدا خدا خدا میکردم

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


  دلخسته خدا خدا خدا میکردم

یکماه برای تو دعا میکردم

هر جمعه ی ماه رمضانی که گذشت

تا وقت اذان تو را صدا میکردم

سی روز به عشق دیدنت آقاجان

من روزه خود به اشک وا میکردم

در هر شب قدر وقت احیاء ارباب

با یاد شما یاد و صفا میکردم

ای کاش نماز عید فطر خود را

در پشت سر تو اقتدا میکردم

افسوس چنین نشد و من فهمیدم

یکماه برای خود دعا میکردم
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

   

نوشته شده در تاریخ جمعه 6 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

 زیاد روی من وُ

 توبه-ام حساب نکن ... 


  بسم الله الرحمن الرحیم

 خجالتم نده و عاصیم خطاب مکن
نده جواب مرا لااقل جواب مکن
تمام خواسته هایم برای نفسم بود
دعای من که دعا نیست مستجاب مکن
صدا بزن که سحرها کمی بلند شوم
مرا به وقت مناجات غرق خواب مکن
همینکه ترس برم داشته خودش کافیست
تو با عتاب دلم را پر اضطراب مکن
عتاب کردن تو بدتر از جهنم هست
جهنمم ببر اما دگر عتاب مکن
چقدر جار زدم من که "دوستم داری"
بیا مقابل مردم مرا خراب مکن
خودت اجازه نده بعد از این گناه کنم
زیاد روی من و توبه ام حساب مکن
اگر که عبد نبودم نجف نمی رفتم
مرا به خاطر شاه نجف عذاب مکن
سوا نکن که همه با همیم جان حسین
همه غلام حسینیم انتخاب مکن

علی اکبر لطیفیان

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم


     دیر آمدی ای جان عاشق
 بی چتر و بارانی از این باد

 ای تکه تکه روح معصوم
 ای تار و پود رفته از یاد

 دیرآمدی تا قد کشیدم
 با خاطراتی از تو در سر
 دیر آمدی از باد و باران
 دیر آمدی! سرباز آخر

 پنهان شدی در خاک شاید
 خاک از تن تو جان بگیرد
 تا شهر تنها باشد و ابر
 دلشوره ی باران بگیرد

 امروز دست آشنایی
 بیرون کشید از عمق خاکت
 کم کم به یاد خاک آمد
 انگشتر و مهر و پلاکت

 در شهر می پیچد دوباره
 بوی گلاب و اشک و شیون
 تا شیشه ی عطر تنت را
 از خاک بیرون می کشم، من

 این ریشه های مانده در خاک
 دلشوره ی توفان ندارند

 پایان این افسانه ها کو
 افسانه ها پایان ندارند

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 تیر 1393 توسط عـبــد عـا صـی

 

  اینها خوارج ِ عصر حاضرند ... 

!  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

    دکتر غلامعلی رجایی : داعش ادامه کار جیش النصره والقاعده درسوریه است .گروهی با ماهیتی ضد شیعی که ابتدا در سوریه علیه حکومت مرکزی این کشور قیام مسلحانه نمود وبا آزادسازی بعضی از شهرها به پیشرویهای خودادامه داد که البته نتوانست به هدف اصلی خود - سرنگونی دولت بشاراسد – برسد .بنظر می رسد این گروه تروریستی که توسط عربستان سعودی وبعضی کشورهای منطقه نظیرقطرو..حمایت می شود درجهت بهم زدن موازنه قدرت های شیعی منطقه با هماهنگی غربیها ایجاد وتقویت وهدایت وحمایت شده و می شود.
2- آنها که با توان نظامی منطقه آشنا هستند می دانند اینگونه تحرکات نظامی تنها ازیک گروه تندروی ده، پانزده هزارنفری که ازکشورهای مختلف با فرهنگهای گوناگون گردهم جمع شده اند برنمی آید.
درخبرها آمده بود درسقوط پادگان موصل دو فروند هلی کوپترآپاچی که قدرت عملیات درشب دارند به دست تروریستهای داعش افتاده است. خبرها حاکی ازاین بود که داعش این هلی کوپترها را علیه ارتش عراق به پرواز درآورده است. خبرهای دیگرهم حاکی از این است که عزت الدوری معاون صدام وبالاترین مقام نظامی بازمانده از رژیم منفوربعث با ته مانده های نظامیان ضربه نخورده حزب بعث که از ارتش عراق تسویه شده اند فرماندهی این عملیاتها را که با هدف سرنگونی دولت شیعی عراق است برعهده دارد.بعضی گزارشها هم حاکی ازاین است که بعضی از افراد این گروه عکسهایی ازعزت ابراهیم معاون صدام را دست گرفته اند
به این ترتیب می توان گفت دم خروس بیرون افتاده است.از نظر بعضی که این گزارشها را می شنوند داعش همان ارتش حزب بعث عراق است البته این روایت کاملا برواقعیت منطبق نیست ولی بعث هم اهداف خود را دراین گروه جستجومی کند.
چند روز پیش سفیرسابق ایران درعراق- آقای کاظمی قمی- درمصاحبه ای با شبکه خبرسیما می گفت توسط این گروه ازبعضی ازنیروهایی که اسیراین گروه شده اند سوالات کاملا تخصصی درباره وضعیت نظامی وسیستم مخابراتی ارتش عراق شده است . خلاصه اینکه می توان چنین برداشت کرد که در سایه خیزش داعش، بعثی ها با استفاده از دو اشتباه مسلم دولت عراق دراالف:عدم تسویه کامل ارتش و پلیس عراق ازبعثی ها وب: عدم تسویه ارتشی های غیربعثی اهل سنت دوباره جان گرفته اند .
3- آنچه در این اقدامات این چند روزه بسیارمهم می نمایاند همکاری بعضی از فرماندهان ارتش بعث در استانهای اشغال شده توسط داعش با این گروه تروریستی است.بعضی از اهالی منطقه گفته اند وقتی از نزدیک شدن این گروه به حومه شهر به مقامات امنیتی گزارش داده اند جواب شنیده اند: خیالتان راحت باشد!
چگونه می شود ده هزار نفر راه بیفتند وبه سمت شهرهایی به قصد اشغال آنها حرکت کنند و ارتش عراق غافلگیر شود؟ آنگونه که نوری المالکی گفته بدون تردید دراین قضیه خیانتی صورت گرفته ولی سوال مهم این است چرا دولت نوری المالکی وسیستم امنیتی دولت وی تا این حد درشناخت عوامل خود ناتوان بوده است که استاندار وفرماندهان ارشد مناطق اشغالشده دل درگرو دیگران داشته واو بی خبربوده است؟
بی تردید خیانتی صورت گرفته است بعضی از اهالی شهرهای اشغال شده گفته اند از یک سو نیروهای داعش قبل از ورود به شهر تیرهوایی شلیک می کردند واز سوی دیگر نظامیان عراقی با تعویض لباسهای خود به لباس شخصی و.. پا به فرار می گذاشتند.دراین میان بعضی از نیروهای پلیس عراق با مردانگی جلوی آنها ایستادگی کرده وسرافرازانه با بدترین وضعی به شهادت رسیده وسر بریده شده اند.
4- عملکرد داعش پس از انجام هر عملیات و اقدام نظامی حاکی از آن است که درجهت اطلاع رسانی به افکار عمومی وجلب وجذب این آرا به خود بسیار حساب شده و با برنامه عمل می کند.
ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل نوشت:
" داعش تنها در سال 2013 گزارش داده حدود 10 هزار عملیات در عراق انجام داده، 10 هزار نفر را ترور کرده وچهار هزار بمب دست ساز کار گذاشته و صدها افراط گر زندانی را آزاد کرده است. این گروه مدعی شده صدها "ملحد و بی دین" را مسلمان کرده و در حال حاضر 15 هزار شبه نظامی زیرمجموعه آن هستند.گمان برده می شود داعش این گزارش ها را برای آن ارائه می کند تا ضمن بزرگ نمایی موجودیت خود نظر حامیان مالی احتمالی را به خود جلب کرده و تصویر یک گروه نظامی دارای سازماندهی خوب را که از راهبرد سیاسی واضحی برخوردار است، به نمایش بگذارد."
نکته مهم دراین گزارش لفظ ملحد وبی دین است که منظور اقلیتهای مسیحی آشوری و.. درعراق است.برخی گزارشها از استقبال مردم شهرهای سنی نشین از داعشیها درابتدای ورودشان به شهر های شمالی عراق خبر دارند.تصاویر محدودی هم که وجود دارد حداقل بی تفاوتی مردم را نسبت به آنها نشان می دهد.
4- این گروه درفضای مجاری بسیار فعال است ومعمولا پس از هر عملیات اقدامات خود را درمعرض دید عامه می گذارد .بی شک نشان دادن تصاویرسرهای بریده واعدا مهای دسته جمعی وزدن تیرخلاص به اسرای چشم ودست بسته صرفا به جهت ایجاد رعب درمیان نظامیان و مردمی است که بعدها مورد تهاجم داعش قرارمی گیرند.
5- بعضی گزارشها حاکی ازاین است که این گروه تندرو نام برخی ازگردانهای عملیاتی خود را بنام امیرالمومنین یزید- علیه اللعنه- گذاشته است.از این نامگذاری می توان فهمید این گروه درصدد دامن زدن به اختلاف شیعه وسنی است. چنین
بنظرمی رسد اگر این گروه نتواند دولت نوری المالکی را به سقوط بکشاند، لااقل درنظر دارد یک دولت مستقل سنی ما بین دولت خود مختار کردستان درشمال عراق ودولت کنونی شیعه دربغداد وجنوب تشکیل دهد. اگرچنین شود که محتمل است حتما برای شهرهای سنی نشین ایران درغرب کشور ما هم برنامه داردومناطق سنی نشین ایران را مورد حملات انتحاری ونظامی خود قرار خواهد داد.
این اگرچه برای کل منطقه وبویژه ایران شیعی یک تهدید جدی است ولی موجب می شود با میدان داری مراجع که نمونه اش را در فتوای جهاد مراجع نجف دیدیم برای همیشه نفس این مارهای زخمی گرفته شود ومنطقه از شر وجودی آنها پاک شود.
چند روز قبل هم یک مقام امنیتی از دستگیری چندنفر درایران دررابطه با گروه تروریستی داعش خبردادکه مشتی بود نمونه خروار. همین نمونه ای است که داعشیها اگرچه دربدنه مرکب ازنیروهای داوطلب جهادی هستند که درصدد احیای خلافت اسلامی هستند سیاستی ضد ایرانی دارند وجالب اینکه در انهدام ادوات زرهی نظام مدام تبلیغ می کنند که هدفشان نابودی ارتش صفوی است این یعنی ازنظرآنها ارتش عراق یعنی ارتش شیعه واز نظر آنها شیعه را هم که صفویان درتضاد وچالش باخلافت عثمانی تاسیس کرده اند!
از نظر این گروه تروریستی که با پوشش اهل سنت فعالیت می کند، شیعه که از زمان رسول خدا هویت یافته است وبارها از زبان مبارک ایشان خطاب به جناب امیر آمده است: یا علی انت وشیعتک علی منابر من نور و ... انت وشسیعتک هم الفائزون و..منشا ایرانی دارد وتوسط پادشاهان صفوی در ضدیت با خلافت اهل سنت درست شده است !!
هیچ بعید نیست داعش درآینده ای نزدیک درایران هم عملیات نظامی خاصی داشته باشندکه امیدوارم باهوشیاری مثال زدنی دوستان امنیتی واطلاعاتی که با دقت تمام اوضاع را رصد می کننداین تحرکات درنطفه خفه شود.
کسی چه می داند
شاید همانگونه که بعضی اهل معنا گفته اند داعش همان سفیانی موجود در روایات معصومین است که درجهت سقوط دولتهایی که رنگ وبوی اهل بیت دارد و می دهد قیام کرده است. واقدام تروریستهای داعش ، یکی از مقدمات ظهور فرج وظهور مولای مان حضرت بقیه الله الاعظم است
.اگر چنین باشد می توان با امید به ظهو.ر دولت فرزند گرامی رسول رحمت ،همان باز مانده از نسل برترین نیکان وپاکان، که خون علی و فاطمه و رسول در رگهای او جاری است به آینده خوب بشریت از لوث وجود بدکارانی بنام دین وغیر دین سخن گفت.
داعش بدترین دشمن اسلام ومسلمانهاست . داعش در این مدت حتی یک سطربیاینه علیه اسراییل غاصب وقاتل صادر نکرده است و درعوض، دم از به شهادت رساندن آیت الله سیستانی وخرابی شهرهای مقدس نجف وکربلا وسامرا وکاظمین می زند
اقدامات وحشیانه داعش آبرویی برای اسلام باقی نگذاشته است . این گروه تروریستی با بهانه کردن دین وصدور احکام مرتجعانه وخنده آور بنام دین مانند ممنوعیت پوشیدن شلوار جین برای زنان ومردان! وممنوعیت نشستن خانمها بر روی صندلی! و ممنوعیت تماشای فوتبال! و به دارکشیدن کودکان چند ساله وبازی فوتبال با سرهای بریده اسرایی که گرفته است و..در صدد آن است کسانی راکه می خواهند به دین اسلام بگروند برای همیشه از این تصمیم خود منصرف نماید واین نمی تواند یک امرتصادفی باشد.
داعشیها خوارج عصر ماهستند وبرای نجات دین ومسلمین وبلکه غیر مسلمین از شر آنها باید هوشیاری وقاطعیت علوی داشت.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :